r.oncul
r.oncul (üye)
Nevşehir / Amatör

Canon 450d Alcam Ama Kafam Çok Karışık

canon 450d alcam ama kafam çok karışık.şimdilerde nikon coolpix L15 kullanmaktayım.artık slr alayım diyorum ama makineyi hiç elime alıp incelemediğim için kaç zoom yapar nasıl yapar bilmiyorum.mesala 18-55 üzerindeki lensle 3x zoom yapacagını söylüyorlar.55/18=3 oluyormuş)

eee bunu benim elimdeki compakt makinem de yapıyoooo.niye slr alayım.?gider slr-like alırım o zaman.compakt makinedeki 3x zoom ile 18-55 lens deki optik zoom nasıl aynı mı farklı mı farklı ıse nasıl?

Tarih: 1 Ağustos 2009, 00:33 - İp: 94.***.**2.43
r.oncul
r.oncul (üye)
Nevşehir / Amatör

canon sx1 1400-1500 cıvarında türkiyede siz ne kadara sipariş verdiniz?

Tarih: 2 Ağustos 2009, 01:13 - İp: 94.***.**3.62
alphax
alphax (üye)
Sakarya / Meraklı

sizin söylediğiniz fiyatlar erkayalar ve benzeri mağazaların verdiği fiyatlar.benim için mağaza garantisi çok fazla bir şey ifade etmiyor...
tabiki garantili ürün olması tüketici açısından bağlayıcı ama aradaki %30-40 fiyat farkını düşünürsek bu bazı cihazlarda daha fazlada olabiliyor...benim linklerini verdiğim cihazlar gitti gidiyor ve benzeri alışveriş sitelerinde daha uygun olabiliyor.çünkü satış yapan mağaza veya şahıslar bu cihazları amerikadan getiriyor...

aslın da direkt elden gelmesi gerektiği için yani kargo ile bu tür ürünleri göndermenin tam bir sıkıntı olduğunu düşünürsek. alacağım fiyat vereceğim linkte ki fiyata yakın olacak muhtemelen... LİNK
buda GG fiyatı
--GG--
ilk verdiğim ebay linkindeki cihazı aksesuarlarıyla düşünürsek aradaki fiyat farkını daha iyi anlarız...

Tarih: 2 Ağustos 2009, 12:25 - İp: 88.***.**4.33