fthesnlk
fthesnlk (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 450d

merhabalar... ben senelerden beri fotograf merakı olan fakat bir türlü bu hobiyi faal hale getirememiş biriyim , gittiğim rallilerde seyretmekten çok çekim yapmaktan hoşlanırım ve nereye gidersem gidiyim burdan çok güzel kare çıkar diye düşünmekten kendimi alıkoyamam,malzemesi inanılmaz fazla olan bir hobi ve hatta tutku.Herneyse konuya dönmek gerekirse yaklaşık 3-4 ay önce bir makina aldım (olympus fe3000) fakat zaman geçtikçe daha iyi bir makinaya ihtiyaç duyduğumu farkettim Canon 450 D sizce daha işin başında olan birisi için ideal midir, yada
ne tavsiye edersiniz ?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Sevgiler , Selamlar...

#fthesnlk' tarafından 17.12.2009 01:30:41 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Aralık 2009, 01:27 - İp: 85.***.**1.248
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

''Canon 450 D sizce daha işin başında olan birisi için ideal midir''

Son derece idealdir..Ayrıca görüntü kalitesi de mükemmel bir makinedir..ancak her zama söylediğimi burda da fırsatını bulmuşken yine söyleyeyim; ister analog ister dijital bir slr makine, tek başına bir şey ifade etmez..Marka ve modeli ne olursa olsun, önemli olan makinenizle kullanacağınızobjektifin kalitesidir.

Mesela sizin bahsettiğiniz şekilde bulunduğunuz yerden hızla giden bir aracı fotoğraflayabilmek için iyi bir telefoto objektife ve tripota ihtiyacınız olacaktır.Yani bu iş için ne kadarlık bir bütçe ayırmayı plalıyorsunuz bilmiyorum ama söylemek istediğim sadece makineyi almakla iş bitmeyecektir..sonra ekipman yetersizliği yüzünden istediğiniz sonuçları alamayınca fotoğraftan soğumayasınız..

Tarih: 17 Aralık 2009, 02:51 - İp: 94.***.**4.34
puskas
puskas (üye)
İzmir / Amatör

Image kalitesi oldukça iyi bir makinedir.. Başlangıç seviyesi içinde biçilmiş kaftandır.. Yanına 55-250 IS veya 75-300 III USM lens aldınızmı dediklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.. Portfolyomdan 75-300'le çektiğim fotoğraflara bakabilirsiniz..

Tarih: 17 Aralık 2009, 09:10 - İp: 78.***.**6.248
fthesnlk
fthesnlk (üye)
İstanbul / Amatör

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, o zaman Nisan ayından yani WRC İstanbul'dan önce kendime güzel bir donanım ayarlamam gerekecek.

Tarih: 17 Aralık 2009, 09:36 - İp: 85.***.**9.222
frknkrc
frknkrc (üye)
İstanbul / Amatör

kampanyayı kacırmayın bence...1490 TL

http://www.fotografium.com/index.php?p=show&pid=19680

Tarih: 19 Aralık 2009, 20:37 - İp: 88.***.**3.109
  • 1