berkdolapc
berkdolapc (üye)
Tekirdağ / Amatör

Canon 450 D Hayyam

merhaba arkadaşlar;
ben hafta sonu canon 450d almaya karar verdim, hayyam pasajında fiyatlar uygun en azından distribütöre göre daha uygun fakat ne kadar güveniir,
sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
bütcem 1500 kadar başka önerileriniz varsa memnun olurum
teşekkürler...

#berkdolapc' tarafından 18.06.2009 12:25:40 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Haziran 2009, 12:24 - İp: 88.***.**2.200
canbazyusuf
canbazyusuf (üye)
Antalya / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 18 Haziran 2009, 13:21 - İp: 88.***.**2.85
berkdolapc
berkdolapc (üye)
Tekirdağ / Amatör

ilginize teşekkürler şimdilik sıfır düşünüyorum.

Tarih: 18 Haziran 2009, 18:35 - İp: 88.***.**2.200
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

1250 -1300 civarında 450D hayyam da.kit olarak, sıfır ve de. bence siz oraya gidin. 2.el düşünmüyosanız.
çok güvenilir satıcılar olduğunu okuyoruz,tereddüt etmeniz için neden yok. en azından muhatabınız bir iş yeri. ben internetten, tanımadığım insanlara güvenip alıyorum, (laf aramızda almaya çalışıyorum)
kolay gelsin.

Tarih: 19 Haziran 2009, 01:33 - İp: 88.***.**1.74
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

distributore gore tabiki daha ucuz..
garantisi yok, ekstra onbes tane vergisi yok. yurtdısından getir,ustune kar ekle sat..
soyle dusunun,amerikadan makine almıssınız..
bozulursa garantisi amerikada gecerli, distributorden aldıgınızın ekstra verdiginiz bir makine parasıyla tek artısı garanti.
burada distributorlerin yuksek kar istegi ve ötv kdv gibi vergilerin yuksekligi on planda..
herzaman soyle dusunmusumdur..
450 1200 liraya bulunurken erkayalar bunu 2100liraya satıyor.
spot alırım,bozulursa 900 liralık bir masraf cıkarması mumkun degil,yaptırırım. yıne zarara girmem..
tamir olmazsa yenı bitane spot alırım ve yine zarara girmem..

malesef bu yuksek vergi ve kar marjlarıyla tuketici ister istemez spota yoneliyor..
bu sacma sapan sistemin mimarlarına selamlar.

Tarih: 19 Haziran 2009, 02:48 - İp: 78.***.**9.178
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Sevgili gaijin'in konu hakkındaki her söylediği cümleye katılıyorum.Gerek ülkemizde alınan yüksek vergiler, gerekse ürünlerin Türkiye mümessillerinin yüksek kar oranı nedeniyle Türkiye garantili fiyatlar, ABd fiyatlarının neredeyse iki katına çıkıyor.Ve de dolayısıyla tüketici de spot olarak adlandırılan yurtdışından kaçak yollarla ülkemize ithal edilmiş yurtdışı garantili ürünlere yöneliyorlar ve de en doğrusunu yapıyorlar.Para kolay kazanılmıyor ve bilinçli tüketici olarak sokağa atılacak paramız yok tabii ki..

Alışveriş yapacağınız ürünün spot ürün olması sizi endişelendirmesin.Sonuçta seyyar satıcıdan yada internetten alış veriş yapıyor değilsiniz; bizzat mağazada alışveriş yapacaksınız ve sizinle gerek satış gerekse satış sonrasında yakından ilgilenecek bir muhatabınız olacaktır.Önemli olan dürüst satıcıdan alışveriş yapmanızdır.

Tarih: 19 Haziran 2009, 02:58 - İp: 85.***.**8.109
070984
070984 (üye)
Adana / Özel Gün Fotoğrafçısı

ebay.com dan aldım arkadasım sat olarak 1200 dolara ıstersen bı ıncele gayet uygun fıyatlar

Tarih: 19 Haziran 2009, 10:33 - İp: 94.***.**6.99
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

yeni konu açmak istemedim de ankara da spot olarak bulabileceğimiz biyer biliyomusunuz acaba burdan kalkıp istanbula gitmeyim??

Tarih: 20 Haziran 2009, 01:11 - İp: 212.***.**8.195
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

ankara'da var mı bilen arkadaşlar yanıtlayacaklardır.ama,
istanbul dışında iseniz, iki tercihiniz olablir.

1: hayyam'daki dükkanların numaralarını bulup, iritbata geçmek ve bu şekilde satın almak.
bu durumda muhatap bir işyeri olur.
2:online alışveriş sitelerinden alabilirsiniz? ordakiler de spottur,sadece GG de site komisyonu ekleniyor haliyle.

Tarih: 20 Haziran 2009, 13:29 - İp: 88.***.**4.242
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkür ederm yardımcı olduunuz için ama internetten alışveriş yapmak istemiyorum ama atlar gelirm hayyama olmadı..

Tarih: 21 Haziran 2009, 01:09 - İp: 93.***.**3.72
berkdolapc
berkdolapc (üye)
Tekirdağ / Amatör

arkadaşlar 450d aldım...
ilginize teşekkürler.

Tarih: 22 Haziran 2009, 10:35 - İp: 88.***.**2.200