adsizmavi
adsizmavi (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon

Merhabalar,

Ben DSLR- Canon almayı düşünmekteyim. Bu yaz Amerika'dan alacagım. Canon EOS 7D ve Rebel T... serilerindeki kameralar arasında kaldım.

Öncelikle şunu belirteyim : Fotoğrafçılığa yeni merak salanlardanım. Elimde gecen sene aldıgım Sony Cyber Shot W290 markası vardı. Oldukça memnunum onu satmayacagım DSLR kamera alınca o da benımle duracak, ama artık DSLR' a geçeyim diyorum. Çekimlerim genel çekimler olacak, yani ne sadece çiçeği böceği çekeceğim ne de sadece manzara... Herşeyi çekmek istiyorum, gittiğim konserlerde güzel kareler yakalamak istiyorum amacım genel olarak bu...

Canon neden bilmem daha bir cazip gelmekte, Sorduklarım arasında 7D ye cok fazla raabet var.

Acaba 7D ' kadar kaliteli olan 7D'den ucuz bir body alıp lens' e mi yatırsam paramı... Amerika'da kit olarak 7D- 1800$ civarında. Alaska'dan alacağım makinemi ve Türkiye'ye oranla oldukça ucuz fiyatlar var orada...

Almışken iyi birşey alayım diyorum. Canon 5D Mark II alacak kadar yatırım yapamam sanırım. Fakat 7D kit'lerinden alabilirim. Ama işte Lens' e mi ağırlık vermeliyim... Profesyonel değilim ama oldukça ilgiliyim.

Sanırım anlatabilmişimdir derdimi,

Önerilerinize açığım.
Teşekkür ederim...

Tarih: 19 Mart 2010, 14:16 - İp: 92.***.**0.221
adsizmavi
adsizmavi (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu arada video da çekmesi önemli kriter...

Tarih: 19 Mart 2010, 14:18 - İp: 92.***.**0.221
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

şimdi ben bir profesyonel fotografçı olarak 7D yi tavsiye ederim ama yeni başladıgın için rebel t2i yi al derim o cihazın yani rebelin üç farklı kit var lens olarak birincisi body+18-55 ikincisi body+18-135 üçüncüsü body+18-200 dördüncüsü body+18-55/55-250 lik lensli kiti var bunlardan birini tercih edersin

Tarih: 19 Mart 2010, 14:33 - İp: 81.***.**3.157
adsizmavi
adsizmavi (üye)
İstanbul / Meraklı

http://www.amazon.com/Canon-Professional-Definition-professional-Adjustable/dp/B003CAWGB6/ref=sr_1_22?ie=UTF8&s=photo&qid=1269001345&sr=1-22

Bak burada geniş kapsamlı bir kit var... Kafam o kadar karısık ki... EOS 550D, 7D, EOS 500D ... Karmaşa içindeyim...

Sunu dusunuyorum : Bir makineye verecegım parayı lense yatırsam mı?
Aldıktan sonra tüh be keşke bunu alsaydım demek istemiyorum...

Gönlüm 7D den yana... Ama forum sayfalarında 7 D ile yapabileceklerini diğer serilerdeki makinelerle de yapabilirsin dıyenler cıkmakta...

Yeni başlıyorum, hani ömrümde bir kere alacagım. Body önemli... Sonrasında lens değiştiririm ama body kalır benle...

Cidden karmasa içindeyim... Ne istediğimi biliyorum ama hangisini alacagımı bilmiyorum

Tarih: 19 Mart 2010, 14:58 - İp: 92.***.**0.221
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Aynen sizin gibi kararsızlığa düşmüş bir arkadaş da geçtiğimiz günlerde soruyu sormuştu ve kendisine nacizane yardımcı olmaya çalıştık..isterseniz konuyu okuyun tümüyle..eminim ki sorularınıza yanıt bulacaksınız..

B U R A Y I T I K L A Y I N I Z

#aeron' tarafından 19.03.2010 15:54:27 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Mart 2010, 15:53 - İp: 94.***.**4.34
erkan26
erkan26 (Objektif)
Eskişehir / Doğa Fotoğrafçısı

Gövdeyi ömürde bir kere alacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
Bu hobi kanınıza işlerse ortalama 2-3 senede gövde değiştirme
olasılığınız çok ama çok yüksek.
ABD den alışveriş yapacaksanız şanslısınız, hoş o fiyatların 50-100 dolar
üzerine hayyamda da makina bulabilirsiniz.
Bütçede sıkıntı varsa 550D+18-135 iyi bir şeçim olur. Bu işi öğreninceye
ve çekimine merak salacağınız alanlar netleşinceye kadar işinizi görür.
Ondan sonra da zaten kendi kararınızı verecek duruma gelirsiniz.
7D gerçekten çok iyi makina ama yeni başlayan biri 7D ile çekeceğini
550D ile de çeker, aradaki fark çok da fazla para vermenize değmez.

Tarih: 19 Mart 2010, 16:00 - İp: 88.***.**8.234
adsizmavi
adsizmavi (üye)
İstanbul / Meraklı

Evet bütün 7D başlıklarını okudum... Sanırım EOS 550D alacagım. Bir de kafamı ciddi şekilde kurcaladı... EOS 550 D ve Rebel T2i aynı mıdır? Gövdelerde farklı isimler yazıyor... Aradım arada fark var mı diye lakin aynen su sekılde karsıma cıkıyor:

EOS 550D / Rebel T2i

Ama gövdelerde farklı isimler yazmakta...

Tarih: 19 Mart 2010, 16:23 - İp: 92.***.**0.221
aeron
aeron (üye)
Ankara / Meraklı

Rebel T2i ile 550D aynı makineler ve hiçbir farklılıkları yok..T2i, ABD ve japonyadaki ismi, 550D ise bu iki ülke dışındaki tüm ülkelerdeki ismi..

Tarih: 19 Mart 2010, 18:12 - İp: 78.***.**5.131
adsizmavi
adsizmavi (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon EOS 550D için önerebileceğiniz iki adet lens var mıdır? İki kamera alacagım birisini arkadasıma birisini kendime. Arkadasın alacagım kitinde iki lens olacak. Birisini ben alacagım. Toplamda iki adet lensim olacak. Makro çekimler için istemekteyim. Bir de gerçekten güzel görüntü verecek bir adet lens istiyorum.

İşin ehl-i olan arkadaslardan öneri beklemekteyim.

İlginize gerçekten minnettarım.

Tarih: 20 Mart 2010, 11:47 - İp: 92.***.**0.221
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Bir geniş açı bir de tele lens ve Is mekanizmalı alırsanız güzel olur.

18-55 is ve 55-200 is gibi birşeyler vardır mutlaka. Paranız çok kalırsa da 50mm f1.8 alırsınız.

Paramı yanımda tutayım derseniz sadece 18-55 bile yeter size.

Tarih: 20 Mart 2010, 11:51 - İp: 88.***.**1.181
adsizmavi
adsizmavi (üye)
İstanbul / Meraklı

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için

Tarih: 20 Mart 2010, 13:28 - İp: 92.***.**0.221
  • 1