halitcihan
halitcihan (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 40d,derinden Sarstı...

http://www.juzaphoto.com/eng/galleries1200/landscapes2.htm

arkadaşlar yukarıdaki siteye bakarmısınız canon 40d nin yaptıklarına hayran kalmamak mümkün değil,beni derinden sarstı,olympus e410 alacaktım bu fotoğrafları görünce biraz daha beklemeye karar verdim,hayyamdan kaça kurtarırız 40d yi,bir türlü karar veremiorum hala makina alamadım 1 aydır beyin fırtınası yapıorum,okulda bu kadar matematikle uğraşsaydım genetik mühendisi olmuştum herhalde derdimi çeken bilir,

#halitcihan' tarafından 23.01.2008 21:19:36 tarihinde düzenlendi.

#halitcihan' tarafından 24.01.2008 16:43:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ocak 2008, 21:17 - İp: 78.***.**3.130
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Çirkin bir kızı güzel çekemeyeceğimiz gibi belki çirkinliği bi takım ışık oyunları ile saklayabiliriz.

Fotografı insan çeker sözüne sonuna kadar katılıyorum ve makina kesinlikle bir araç.Bu çekilmiş fotogtrafları o güzel mekana beni götürün G9 gibi kompak bir modelle yada en basit DSLR üzerinde vasatın altında olmasın profosyonelde olmasın orta kalite bir lernsle ortama ışığa baktığında hangi ayarları makinasına girmesi gerektiğini bilen herkes çeker.

Bu fotograflar bence 40D nin marifeti değil,hiç fotograftan anlamayan birisinin eline 1Ds mark III verin çekemedikten sonra 1Ds mark III kötümü diyeceğiz yani.

Tarih: 27 Ocak 2008, 14:41 - İp: 81.***.**9.136
halitcihan
halitcihan (üye)
İstanbul / Amatör

eos dostum,tam anlamadın yada topıcı tam okumadın,ben bunun aksini idda etmiorum kibenden ne istiosun

Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi;

FOTOĞRAFI İNSAN ÇEKEERR,MAKİNA DEĞİL.MAKİNA ARAÇÇTTIRRR AMAÇÇÇ DEĞİLDİR,,,,ARAÇLAR AMACA ULAŞMAK İÇİN KULLANILIR...AMACA İNSAN ULAŞMAK İSTER MAKİNA DEĞİL,YONTMATAŞ DEVRİNDE BAŞLADI HERŞEY,VE İNSAN İLK ARACI YAPTI

olayımızı anlamayan ve sataşacak arkadaşlara önemle yukaruda ki not düşülmüştür...

#halitcihan' tarafından 27.01.2008 19:48:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Ocak 2008, 19:46 - İp: 78.***.**3.130
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

e0s un soylediklerini baskalarıda demiş ama sorun olmamış.neyse, e0s canon temsilcisidir.dolayısıyla fikir beyan etmesi normal.soyledikleride satasma degil dogru seyler.
daha oncede yaptıgın için uyarmak istiyorum.
kişileri tanımadan yargılama.kimsenin amacı satasmak degil,ama her sana aykırı soyleneni satasma olarak kabul edeceksen forumda topic acmaman daha dogru olur.
kaldıki e0sda sana aykırı bişey soylememiş,yada satasmamıs.hatta sana yonelik bişey soylediginide sanmıyorum.buyuk ihtimalle gecmiş sayfalarda soylenen bir soze yoneliktir.keske forumda alıntı yap dıye bir buton olsada laf direk kime soylenmiş gorebilsek.
kadirinde dikkat cektigi bir nokta varki, fotograflar hep degişik bodylerden cıkma,yanı olayda makinenin ne oldugunun onemi yok.
acıkcası ıddıa ediyorumki manuel ayarlı kompakt bir makineylede cekilebilir bu fotograflar.sonucta bilgisayarda sergilemek için yeterli kaliteyı verir o makinelerde. ama işin aslı baskıya gecildiginde cıkar ortaya.

Tarih: 27 Ocak 2008, 20:46 - İp: 88.***.**1.122
fatihgh3
fatihgh3 (üye)
İstanbul / Amatör

ille de sataşma arıyon arkadaşım anlamadım nedir derdin

tartışacaksan fikir almak istiyorsan buyur yoksa her yerin bir
kuralı var

yada kap gel kameranı artık da birkaç foto yükle bakalım nesin ne değilsin

Tarih: 27 Ocak 2008, 21:11 - İp: 88.***.**3.105
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Selamlar..

Ben "Canon 40D derinden sarstı" topiğini görünce bi bakayım nolmuş dedim üstümüze düşen birşey varsa ilgilenelim gibisinden

Baktım ki çok güzel çekilmiş fotografların bir linki var inceledim,hakikatend güzel, ancak bu fotografların exif bilgisinde 40D olması güzelliklerine sebep değil dedim içimden.

Ortamlar çok güzel ve iyide teknik kullanılarak oluşturulmuş fotograflar,Lens te oldukça kendisini kanıtlamış pro bir lens,En önemlisi doğada çalışıyorsunuz doğanın güzelliği ortada.

Ben buna mahsuben o yazıyı yazdım kişileri hedef asla almam,ama o fotografları ben görsem ki birilerinin aracılığı ile gördüm bunun adına 40D derinden sarstı demezdim.

Paylaşmak istediğim hoş bir kaç kare derdim.

Beni birazda olsun anlamış, yazdıklarımın nereye gittiğini anlayan arkadaşlarımada teşekkür ederim.

Tarih: 27 Ocak 2008, 23:56 - İp: 88.***.**7.202
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Eos sizden bir ricam olcek. Bİzim gariban bi arkadaş var.Adı gaijin.Bunun akrabaları her sene buna amerikadan dslr getirir sözde. Yazık oda her yaz inanır hevesle bekler.Amma ne gelen ne giden var. Hani diyorum elinizde fazla 400d falan varsa bu arkadaşa versenizde bizde kurtulsak oda.

Tarih: 28 Ocak 2008, 00:32 - İp: 78.***.**6.88
halitcihan
halitcihan (üye)
İstanbul / Amatör

ya pazarbey ne komik bi adamsın,forumun neşe topu gibi maşallahsataşanlara not yazmıştık bilioruz kimin ne olduunu ona göre davranıoruz zaten,canonun temsilcisiymişkomiksiniz ya..distürübütörü olsa ne yazar

Tarih: 28 Ocak 2008, 01:01 - İp: 78.***.**3.130
rokomet
rokomet (üye)
Ankara / Amatör

halit sen hızlı koşmaya başladın.
pokun seğrek düşüyo haberin olsun

Tarih: 28 Ocak 2008, 10:31 - İp: 88.***.**3.189
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Monitörüm "puhhahhaha" neticesi tükürük içinde kaldı.. Tutmayın beni, gidiyorum..

Mart ayında, restoran-bar vs. yerler için düzenlenmiş bi fuar varmış.. oraya gidiyorum.. yani, gidiyorum..

Tarih: 28 Ocak 2008, 16:14 - İp: 85.***.**5.8
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Neşe topumu. Garip bir tabir.
Neyse faijine bi tane 400 d ayarlatcez inşallah. Banada bi tane mark 3.

Tarih: 28 Ocak 2008, 17:48 - İp: 88.***.**4.159