grimer
grimer (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon 40d (yarın Alıyorum)

Evet arkadaşlar en sonunda almak için yarın hayyam a gideceğim ama alma diyen varmı?? Son zamanlarda focus problemi çıktı acaba bu konu hakkında ne diyorsunuz? Birde 17-85is ile 1550$ 17-50 tamron ile 1700$ acaba ne almamı önerirsiniz?? Amatör olarak fotoğraf çekeceğim için tamron şimdilik gereksiz gibi geldi bana..Birde son çıkan Pentax k20d çok aklıma takılıyor..Yardımlarınız için teşükkürler

Tarih: 22 Haziran 2008, 18:23 - İp: 85.***.**6.93
kagemusha
kagemusha (üye)
Ankara / Amatör

Ben Leica Digilux 3'den Canon Eos 40d'ye geçtim...
Makineyi çok sevdim. 17-85 objektifi de oldukça başarılı...
Makineyi tavsiye ediyorum. Alın bence. Tamron değil de Canon objektifle almanız sizin için daha faydalı olur. Çünkü her makine kendi ürettiği objektifle daha verimlidir.
Canon Eos 40d ile Canon 17-75 is objektifin iletişimi mükemmel...

Tarih: 23 Haziran 2008, 01:05 - İp: 88.***.**0.164
canerk
canerk (üye)
İstanbul / Amatör

.......

#canerk' tarafından 06.03.2012 01:26:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Haziran 2008, 01:15 - İp: 78.***.**0.60
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

bence acele etme bir kaç ay içinde yeni mödeller çikacak belirttiğin makinelerde fıyat lar olasılıkla düşer ayrekten hayyamda klas fotoya giderseniz size her konuda yardımcı olur güvenilir bir arkadaştır .

Tarih: 23 Haziran 2008, 01:36 - İp: 78.***.**8.148
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

birkac ay yenı model cıkmasını beklemek yerıne en kotu makineyı alıp fotograf cekmek cok cok daha mantıklı bir yaklasım olur.
amac makine yarıstırmak degil fotograf cekmek nede olsa.
bunun ayırdına varılsa artık nede ıyı olur.

Tarih: 23 Haziran 2008, 01:40 - İp: 78.***.**6.226
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

eskiye rabet olsa idi pit pazarına nu yağardı bir kaç ay ski makine ile fotoğraf çekenlerin başı göğe erer galıba bir kaç ay beklemek le fıyatların düşmesi bence en mantıklısı sonuçta aynı makineyi en az iki yüz ytl ucuza alacaksın yazılan yorumları doğru algılamak dır

Tarih: 23 Haziran 2008, 03:57 - İp: 78.***.**8.148
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fufuli
peki o bikac ay boyunca cekilemeyen fotograflar????
iki uc ay sonra cıkan makine bu makineden ucuz olmayacak bu bir,ozaman bu makineye eski diyip yenisini onereceksin iki,kendi kurdugun ardarda iki cumlede bile kendinle celisiyorsun,yapma milletin kafasını bosuna bulandırma...

herkes balkonundan catı kiremit cekmiyor nede olsa

------------------------------

40d suanda alınabilecek en iyi makineler arasında,fiyat performans acısından cok iyi ve ozellikleriyle ileri duzeyde bir makine..
unutmaman gereken tek bir sey var.
amac fotograf cekmekmi,yoksa teknoloji yarıstırmakmı?
fotografla uzak yakın alakası olmayan birinin surekli daha iyisi cıkacak diye beklemesi anlasılabilir ama amacı fotograf cekmek olan biri için kaybedlen bir gun bir saat bile bosunadır..
yazıktır.

#gaijin' tarafından 23.06.2008 05:06:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Haziran 2008, 04:52 - İp: 78.***.**6.226
panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

arkadaşım bence de kartal53'e bakma..
eski adıyla fufuli.. Kafa karıştırmakta üstüne yoktur fufuli abinin

.......

Bence al o makineyi..
Ve git 17-85 ile al.. Hem daha ucuz, hem de üzerinde titreşim önlemesi var.
Ve zoom mesafesi daha fazla..

Tamron güzel ama zoom mesafe kısa.. Ve daha pahalı.. Ve titreşim önlemesi yok tamronun..

Al 17-85 ile, güle güle kullan..

Tarih: 23 Haziran 2008, 05:04 - İp: 88.***.**1.133
grimer
grimer (üye)
İstanbul / Meraklı

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim bugün gidip bakacağım bütçeme göre pazarlığımı yapacağım alabilirsem alırım yoksa sonraya bırakırım.Herkese iyi günler dilerim tekrar teşekkürler

Tarih: 23 Haziran 2008, 08:09 - İp: 85.***.**6.93
tunj
tunj (üye)
İstanbul / Meraklı

eğer tamron ile canon 17-85 ile tamron 17-50 arasında karar veremeyecek tecrübeye/bilgiye sahipsen 17-85 alman daha yararlı olacaktır.

aksi taktirde bu çok zoom yapmıyo vs gibi şikayetlerle tamrona sitem edebilirsin

Tarih: 27 Haziran 2008, 17:27 - İp: 78.***.**5.42
warlock
warlock (üye)
İstanbul / Amatör

Daha onceki makinen ne bilmiyorum arkadasım amaaa..

Bence git spot bir 400d al artan paranlada guzel guzel lensler al ne dilersen onu cek.

400d yi alıpta bak 40d alsaydım sunuda cekebilirdim diyecegin bisey yok.Bende yıllar once sırf ego tatmini icin profsyonel bir slr aldım (eos33) milyarlarca para verdim ama isi ogrendikce boyumu asan bir makineye sahip oldugumu ama elimde diledigimi cekicek bir lens olmadıgını farkettim,aynı hataya dusme.

kotu makine+iyi lens - guzel fotograf ( kimse 400d kotu diyemez)
guzel makine+kotu lens- kotu fotograd

Aslolan lenstir body degil.

Tarih: 28 Haziran 2008, 13:23 - İp: 85.***.**3.65