akyolfigen
akyolfigen (Üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon 400d Ok Ama Zoom Yok Yardım??

canon 400d ok ama zoom yok yardım??

Arkadaşlar merhaba canon 400d almayı planlamıştım ancak zoomunun olmadığını gördüm ay sonu bir makine almak istiyorum.zoom özelliği olan dslr makine yok mu?slr olmayan bir makine de almak istemiyorum doğrusu.ve bu benim alacağım ilk slr makine olacak.yardımlarınızı düşüncelerinizi lütfen esirgemeyin.

Tarih: 13 Mart 2008, 11:21 - İp: 85.***.**3.48
cepni_23
cepni_23 (üye)
Kocaeli / Meraklı

sayın akyolfigen hanım makina aldıysanız hayırlı olsun.Acaba nerden .ne kadara nasıl .ne marka ne kitle aldığınızıda paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Tarih: 19 Mart 2008, 22:28 - İp: 85.***.**9.70
akyolfigen
akyolfigen (Üye)

arkadaşlar yine ben yine bir karar anıı nikon 40 d ve canon eos 400d arasında gidip geliyorum.nikonun objektifleride canon gibi her şeye uymuyo diolar bilmem anlatabildimmi bu konu ne kadar doğru bilemiyorum.yardım lütfen

Tarih: 20 Mart 2008, 15:18 - İp: 81.***.**9.15
akyolfigen
akyolfigen (Üye)

bu arada sayın cepni yeni gördüm mesajınızı .henüz almadım ama dediğim gibi canon yada nikon alacağım. canonu daha fazla araştırdım nikonu da yeni yeni araştırıyorum şu an objectif konusunda takılı kaldım ama canon eos 400d 18 ay taksitle 1140 ytl ye erkayalardan bir arkadaş aldı.Hayyamda da 900 civarına kadar(hatta 750 diyen oldu ama ne kadar doğruı bilemem)inebildiğini biliyorum hayyama gitmedim henüz.Hayyama da ne kadar güvenebilirsin demişti bi arkadaş ama neden söyledi onu da bilmiyorum spot mu garantisimi yok .araştırmam gerek?ay sonu almayı planlıyorum bir aksaklık olmazsa.Bu yazdıklarım umarım yardımcı olur eğer sizde bişiler duyarsanız yazın lşütfen sadece bize deil diğer arkadaşlarada bayağı faydası olacağının kanaatindeyim

Tarih: 20 Mart 2008, 15:22 - İp: 81.***.**9.15
cepni_23
cepni_23 (üye)
Kocaeli / Meraklı

sayın akyolfigen hanım işte asıl sorun burda başlıyor;üzerindeki objektifle(18-55 yada 18-70 falan)bir dslr makina almak kolay ama sonrası biraz kafa karıştırıyor.bi süre sonra kesinlikle o lensler yetmeyecek ve daha iyisi makroydu,uzak çekim,geniş açıydı telesiydi, bi dünya para.daha bu işi öğrenmeden bi dünya para mı?ben makina almaktan vazgeçtim.burada forumlarda terimleri ezberliyorum yavaş yavaş üstadlar sağolsun bilgiler veriyorlar bizlere.Sonra da bi flimli makina alıcam 15-20 ytl ye takacam pozu başlıcam fotoğraf çekmeye ;elimi titrememeye çalışıcam tabi o küçük mercekten bakmasını öğrenecem.dijitalle çekersin bakarsın lcd ekrandan olamaışsa bi daha.yooo yok öyle ilk seferde doğru yapmasını öğrenicem ben bu filmli makinada götürecem fotoğrafçıya çıkartıcam resimleri iyi çekmişsem ben bu işi öğreniyorum yavaş yavaş derim.bence bu işin profosyenelliği filimli makina kullanmaktır.daha resmi bastırmadan o anı iyi görüntülemeyi başarmayı bilmektir profosyonellik.ilk önce FOTOĞRAF ne demek bunu öğrenelim.

Tarih: 23 Mart 2008, 02:40 - İp: 85.***.**5.199
akyolfigen
akyolfigen (Üye)

cEPNİ DOĞRU SÖYLÜYORSUN AMA BENDE ZATEN FİLMİ BASTIRMAYACAĞIM Kİ BENDE EKRANDAN PC YE ATÇAM ORDAN BAKÇAM. ZATEN ŞİMDİDEN MACRO MERAKIM BAŞLADDISİZİNDE YOLUNUZ AÇIK OLSUN AMA BEN YOLUMU BELİRLEDİM..HEDEFLEERİM BÜYÜKBELKİ PANATOLİA LI OLURUM KİM BİLİR SAYGILAR..

Tarih: 23 Mart 2008, 18:02 - İp: 81.***.**9.53