akyolfigen
akyolfigen (Üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon 400d Ok Ama Zoom Yok Yardım??

canon 400d ok ama zoom yok yardım??

Arkadaşlar merhaba canon 400d almayı planlamıştım ancak zoomunun olmadığını gördüm ay sonu bir makine almak istiyorum.zoom özelliği olan dslr makine yok mu?slr olmayan bir makine de almak istemiyorum doğrusu.ve bu benim alacağım ilk slr makine olacak.yardımlarınızı düşüncelerinizi lütfen esirgemeyin.

Tarih: 13 Mart 2008, 11:21 - İp: 85.***.**3.48
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

SLR makinelerin objektifleri sabit değildir, değiştirilebilir. Bu nedenle, bir SLR makine için "zoom yok" denilemez. Kullanılan lens zoom lens ise zoom vardır, değilse yoktur. 400d'nin kit lensi de bir zoom lenstir.

Tarih: 13 Mart 2008, 12:02 - İp: 85.***.**6.133
akyolfigen
akyolfigen (Üye)

çok ama çok teşekkür ederim hocam. bende öyle düşündüm ama yeni olduğum için olsa gerek yanılgıya düştüm canon eos 400d de kit lens te zoom varsa benim için ge rçekten ideal old düşünürüm .yeni başlayanlardanım profosyonelliğe geçmek istiyorum. canon 40 d den de bahsediyorlar ama 400d ben daha iyidir diye düşündüm siz ne dersiniz?

Tarih: 13 Mart 2008, 13:35 - İp: 85.***.**3.48
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

40d ye lüzum yok 400d sizi fazlasıyla memnun eder,ayrıca ufak gövdesinin de size uyacağını düşünüyorum.Yalnız ilk başta kullandığınızda hayalkırıklığı yaşatabilir,bir süre cep telefonunzla çektiklerinizden bile kötü fotoğraf çekebilirsiniz,bunlara hazırlıklı olun

Tarih: 13 Mart 2008, 14:39 - İp: 144.***.**0.153
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

40d tabi ki daha iyidir ama tabi ki de daha pahalıdır. Nisan ayında piyasada olacağı söylenen 450d de beklenebilir.

Tarih: 13 Mart 2008, 14:42 - İp: 85.***.**6.133
akyolfigen
akyolfigen (Üye)

herkese çok teşekkür ediyorum.canon 400d almayı planlıyorum 450d benim için geç ben ay sonu almak istiyorum ve bütçem de ona daha uygun. ama zoom için daha sonradan objectif almam gerekecek. makro çekimler yapmak istiyorum.Bir günümü ayırıp hayyam çarşısına gitsem sanıırım bana en uygun olan fiyata anlaşabilirim? ne dersiniz* daha farklı yerlere e bakmam grekir mi?doğubank yada yalçınlar vs gibi... ben bu konuda sadece 1000 ytl ayırabilirim umarım bu fiyata bu makineyi alablirim

Tarih: 13 Mart 2008, 22:26 - İp: 217.***.**3.20
cbarmanbek
cbarmanbek (üye)
Kocaeli / Meraklı

Merhabalar,
Benim size tavsiyem bir slr like makine ile başlamanız, Bu konuda birçok marka var incelemniz ve kendinize uyanı almanız, aytıca lens almanıza gerek kalmaz, Kendinizi geliştirip makineniz yetmediği anda DSLR (400D) geçmeniz olacaktır, İlk etapta çok büyük yatırım yapamak istemediğiniz için alacağınız lensler ile slr like makinelerden daha iyi sonuç alacağınızı düşünüyorum,

Tarih: 14 Mart 2008, 10:18 - İp: 212.***.**2.188
supra
supra (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Ben de burada " cbarmanbek " arkadaşımıza katılmadan edemeyeceğim...

Öncelikle 2nci el temiz bir Canon IS2 falan alabilirsin.

Ya da Sony F828 işini görecektir.

Bu makinaların da manuel modları var. Ekstra lens ihtiyacı da duymacaksın..

Ne yazıkki DSLR makina aldığın zaman ihtiyaçların doğrultusunda lensler almak zorunda kalacak ve buna bütçe ayıramadığın zaman da bu işten soğuyabilirsin.

Tabi bu benim nacizhane görüşüm. İnşallah ben yanılırım.

Tarih: 14 Mart 2008, 18:02 - İp: 88.***.**1.162
mavi_izci
mavi_izci (Objektif)
Ankara / Amatör

Şimdi figenakyol hanım gerçekten hevesli olmasa ben de önermezdim dSLR,zaten bu yolun zorlu bir yol olduğunu baştan kabul etmeli kendisi.

Haa yoook bana SLR makina fazla gelir deseydi elimde dolu dolu bir setle Canon S2 var zaten satmaya çalışırdım ama...SLR dünyası bambaşka

Ekonomik özgürlüğü olan birisi pekala her ay fotoğrafa 200 lirasını ayırabilir...

Tarih: 14 Mart 2008, 19:08 - İp: 144.***.**0.131
ousahin
ousahin (üye)
Yurtdışı / Amatör

bence Sony-R1 modelini de düşünebilirsiniz. hem slr kalitesinde (veya ona yakın) fotoğraflar çekersiniz, hem de slr dünyasına yavaş bir giriş yapmış olursunuz. slr-like makinelerle vakit kaybetmeyin derim.

Tarih: 17 Mart 2008, 07:47 - İp: 85.***.**2.68
akyolfigen
akyolfigen (Üye)

arkadaşlar tüm yorumlarınıza sonsuz teşekkürler ediyorum ben canon 400d almaya karar verdm ay sonu inşallah alacağım hayyama gitmeyi planlıyorum. güzel çekimlerle tekrar gerş döneceğim

Tarih: 17 Mart 2008, 19:53 - İp: 217.***.**3.20