rotleoni
rotleoni (üye)
Yurtdışı / Amatör

Canon 400d Hangı Objektıf

SELAM ARKADASLAR BENDE FOTOGRAF CEKME MERAKLISIYIM AMA
ÖYLE SIZLER GIBI ANLAMIYORUM FAZLA,TUTTUM BIR CANON 400D ISMARLADIM ACABA IYIMI YAPTIM BEN GENELDE EVDE COCUKLARI FALAN CEKIYORUM.RESIMDE TEK ARADIGIM SEY NETLIK.ACABA BASKA OBJEKTIF ALMAM GEREKIRMI,BANA YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM SIMDIDEN HEPINIZE TESEKKÜR EDERIM

Tarih: 3 Kasım 2006, 23:49 - İp: 87.***.**6.62
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

kit lensi ile birlikte mi aldin? yani 18-55 ile..
bu arada foruma hosgeldin..

Tarih: 3 Kasım 2006, 23:59 - İp: 86.***.**0.120
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

hoşgeldin rotleoni makinan hayırlı olsun.

Tarih: 4 Kasım 2006, 00:03 - İp: 88.***.**7.140
rotleoni
rotleoni (üye)
Yurtdışı / Amatör

sagol dadanagast kardes,kitle aldim önemli olan benim icin cok net resim ceksin

Tarih: 4 Kasım 2006, 00:04 - İp: 87.***.**6.62
as
as (Üye)
İzmir / Doğa Fotoğrafçısı

rotleoni makinan hayırlı olsun.
Sitede Canon EOS 30D testinde ve burada yer alan 30D test topiğinde Canon 17-85 IS USM ile çektiğim fotoğrafları incelersen lens konusunda daha rahat karar verirsin.

Tarih: 4 Kasım 2006, 00:15 - İp: 88.***.**0.153
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

abi 24-105 önerirsin diye aklımdan gecirmiştim.okadar üzerine basa basa net fotoğraflar istiyorum diyince rotleoni aklıma ilk o geldi.ama fiyatını boşver biz söylemeyelim.

Tarih: 4 Kasım 2006, 00:17 - İp: 88.***.**7.140
as
as (Üye)

24-105 L yi öncelikle öneririm Gantry ama bütçesi uygun mu bilmiyorum.

Tarih: 4 Kasım 2006, 00:27 - İp: 88.***.**0.153
rotleoni
rotleoni (üye)
Yurtdışı / Amatör

öncellikle hepinize tessekkür ederim,bu 24-105 lens cokmu pahali,bu lensi alirsam,her türlü fotograf cekebilirmiyim,yani birkere takacam baska lense gerek olmazmi.yada böyle bir lens hangisi.makinaya kit lensle 900 euro verdim,e neyapalim birazdaha harcariz,ben kafaya koydum bu isi.ixus700 var bende ama kesmiyo artik,bu forumdaki resimleri gördükten sonra

Tarih: 4 Kasım 2006, 00:41 - İp: 87.***.**6.62
as
as (Üye)

rotleoni sanırım 24-105 L IS USM için bir makina parası daha vermen gerekir.Bende o yüzden 17-85 IS USM yi önermiştim.Sitedeki Canon EOS 30D testinde bu iki lensin karşılaştırmalı fotolarını bulabilirsin.Ona göre bakıp kararı kendin ver.

Tarih: 4 Kasım 2006, 00:48 - İp: 88.***.**0.153
gefung
gefung (üye)
İstanbul / Meraklı

Böyle bir başlığı ben açmak üzereyken birisi benden önce davranmış.

Selam Rotleoni.

400d'nin kit lensinin yetersizliği konusunda emin olunca, acaba bu makineyi alirsam terfi edeceğim lens ne olmalı diye düşünüyordum. Yüzeysel bilgilerimle ben de As'ın bahsettiği 17-85 IS üzerinde duruyorum biraz. Henüz As'ın bahsettiği incelemeye bakamadım ama internetten bir piyasa araştırması yapınca lensin fiyatı ile ilgili kafam karıştı.

Türkiye'den iki sitede bu lensi buldum; birinde 1500, diğerinde 1600 ytl civarı! Lensin ortalama USA fiyatını öğrenmek için Amazon'a bakıverdim, 515 dolar. Bu fark normal mi, bilenler size sesleniyorum.

Artık Türkiye'de fotoğraf makinası fiyatlarının yurtdışına olan oranı belli bir seviyeye oturdu diye düşünürken bu fark bana biraz absürd geldi. Normalde pek çok model ve markada, bir dijital kameranın USA fiyatı 1 YTL ise, Avrupa'da 1.2, Türkiye'de de 1.3, bilemedin 1.4 civarı oluyor. Elbette bu değişebiliyor ama ilgilendiğim modellerde hep benzer oranlar var. Acaba lensler söz konusu olunca iş değişiyor mu, ya da benim acele search'lerim hatalı sonuçlar mı verdi..

As, verdiğin linkteki incelemeye bakacağım ama; özetle, bu lensi (17-85 IS) neden tavsiye ettiğini söyleyebilir misin?

Tarih: 4 Kasım 2006, 01:06 - İp: 85.***.**2.75
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

gefung lens fiyatlarında durum bahsettiğin gibi ama belirttiğin kadarda çok ucurum varsa firmaların amacı body sattım nasılsa lensi mutlaka almak zorundalar mantığından başka birşey değildir.

Tarih: 4 Kasım 2006, 01:12 - İp: 88.***.**7.140