vacoo
vacoo (üye)
Manisa / Amatör

Canon 400d Body Yardım

ikinci el canon 400 d buldum fiyatı konusunda adamla anlaştım fakat makinayı göremedim internet üzerinden alııcam sizce almalımıyım bi makinada sorun olup olmadığını nasıl anlayabilirim birde amatörüm fotoğrafçılıkta ilk etapta nasıl bir lens almalıyım makro ve doğa çekimleri yapmak istiyorum...İlginize şimdiden teşekkürler..

Tarih: 8 Temmuz 2009, 11:59 - İp: 81.***.**5.86
extremexif
extremexif (üye)
İstanbul / Amatör

ASLA 2.el bir F.makinası görmeden alınmaz, şakamı bu...
Görebilme imkanın varsa görmeli,bilen birine göstermelisin....
Selamlarımla...

Tarih: 8 Temmuz 2009, 13:01 - İp: 92.***.**0.58
mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

İnternetten 2.el bir elektronik eşya almak son derece riskli,hele ki aleti görmeden ,gerek yok boş yere strese girersiniz bana kalırsa

Tarih: 8 Temmuz 2009, 13:08 - İp: 85.***.**8.168
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

netten ben de görmeden alacağım makina, ama belli kriterlere göre.
kimden alıyorsunuz, bir problem çıktığında karşınızdaki muhatap kim olacak bu önemli.
400D gibi veya 10000 shutter civarında, 1-1,5 yıllık bir makina alacaksanız 2 kere daha dikkatli olmalısınız. ve ozaman görmeden almak gerçekten risk. şahsen ben cesaret edemedim daha önce.

ama yeni makinadır,3-5 aylıktır atıyorum, ozaman ürünün kendi fotoğraflarını delil kabul edip, muhatabınızla yukarda söylediğim mevzuları halledebilirseniz,alınabilir.
söylediği gibi çıkmaması durumunda tutanak tutturarak, iade alması koşulunu da belirtin.

yani, dikkatli olmak lazım,bu sıkıntıya girmeye değecek bir makinaysa, ne âla ...

Tarih: 8 Temmuz 2009, 13:16 - İp: 88.***.**1.221
trenci
trenci (üye)
Uşak / Meraklı

şimdi siz önce makinayı göreyim sonra parayı göndereyim deseniz bunu satıcı kabul etmez. en iyisi alışverişi gittigidiyor.com üzerinden yapın. sanırım %10 komisyon var; satıcıyla görüşür komisyonu paylaşırsınız. ikiniz de kendinizi garantiye almış olursunuz.

Tarih: 8 Temmuz 2009, 13:21 - İp: 78.***.**4.138
vacoo
vacoo (üye)
Manisa / Amatör

zaten gittigidiyor üzerinden alıcam ama aklıma takılan şu adam 400d bodyi 400 lira bırakırım dedi tabii vazgeçmezse böle bir ürünü nie 400 ytlye bıraksın ki bir problem var mı deim yok dedi resimlerdede temiz duruo makina neyse almamayı düşünüorum onun yerine sıfır amerika ürünü olympus e420 14-42 mm lens ile olan bi makine gördüm bunu almayı düşünüorum sizce nasıl...

Tarih: 8 Temmuz 2009, 14:38 - İp: 81.***.**5.86
mkgonc
mkgonc (üye)
İstanbul / Amatör

makro ve doğa çekimleri demişsin bana kalırsa sigma 70-300mm apo macro da olabilir, teşekkürler

Tarih: 8 Temmuz 2009, 17:31 - İp: 85.***.**8.168
  • 1