linux34
linux34 (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 400d Body İle Hangi Lens?

Merhaba.
3 Gün önce abd'DEN arkadasim geldi. Eee dedim ne getirdin yaninda?
- 2 Laptop 1 Dij. Foto Makine dedi!
Bende hemen ne aldın diye sordum?
-Canon 350D almış çok sevindim ve hemen görmek istedim. Evett.. Elimde tutuyordum. ve güzel bir duyguydu. Hemen otomatik olarak 2-3 atış yaptim. Sonuçlar tabiki güzel...

Gelelim dün akşama. IFSAK 1. Fot. Bin. için Kabataşa gitmek için arkadaşım ile Hafif Metroya bindik.. Kabataş'a doğru gidiyoruz..

Sen ne alcan(Canon-NIKON) , Ben ne alyım(Nikon-Canon) derken arka koltuktan bir arkadaş seslendi:
Bende Nikon var. Lensleri çok kaliteli ve keskin. Sonuç çok güzel. Al bende Nikon D50 var dedi ve Hopp elimde bir D50 tutuyordum. Off ya dedim Canona göre daha baba bir makina.. EVet dedim içimden Nikon gerçekten güzel. Ama dışımdan! Fiyat dedim..

Şimdi ayağımı 42photo.com'a göre uzatacam ve Canon 400D alcam(D80 alabilsem 135 lens ama sadece body. Yanında gelen kit lensi kaliteli olmayabilir diye düşünüyorum.

Bana nasıl bir lens gerekli acaba?
1. Yazın Makro çekim yapacam
2. Taksim, Siyasiyabend grubu, Köprü , Tinerci çekecem.
3. Doğa, bulut hepsi olacak..

Sigma veya Canon Lens olacak galiba.
Bana deneyimli fikirlerinizi aktarabilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla.
Erdogan

Sanal Ordu Komutanı.
TR-Bordo Bereliler
-=[TR-BB]=-
www.TRarmy.com

Tarih: 16 Eylül 2006, 18:14 - İp: 85.***.**2.247
guneyt
guneyt (üye)
Ankara / Amatör

Abi daha henüz almadım. Bu yıl içinde iş için 3 haftalığına ABD'ye gitmem kesin gibi, oradan alacağım artık. Prime alırsam 300 f4 IS yanında 1.4x converter yok zoom tercih edersem Sigma 80-400 OS olabilir.

Tarih: 21 Eylül 2006, 12:32 - İp: 213.***.**5.69
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

gecen fkdan biri 80-400 unu satıp 100-400 aldı.. sen en iisi prime a takıl..

Tarih: 21 Eylül 2006, 16:33 - İp: 88.***.**0.209
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

canon 100mm o kadar cok mu bagisiklik yaratiyor insanda?.. valla beni de gaza getiriyorsunuz, gozum bu lensten baskasini gormeyecek bu gidisle..

Tarih: 21 Eylül 2006, 21:03 - İp: 86.***.**0.120
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

gel abi gel pazarbeyde d200 alıyor diger topicde kapıstırırsınız macroları..

Tarih: 21 Eylül 2006, 21:09 - İp: 88.***.**0.209
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

pazarbey d200 alirsa benim icin kotu olur valla omer.. benim d2xs falan almam icap eder.. almazsam, pazarbey, onune gelen yerde en iyi makine bende diye konusup durur valla..

Tarih: 21 Eylül 2006, 21:48 - İp: 86.***.**0.120
auditor
auditor (üye)
İstanbul / Amatör

merhabalar
bazı forumları okudum ama henüz yeni olduğumdan bazı kavramlar uçuşuyor. bir yerden cevap buldum diye başlıyoum ama sonu başka yerlere gidiyor...

benim 400 D var, 18-55 kit ile... istediklerim şunlar:
- sigma veya canon lens
- telefoto olacak + makro çekim yapabilecek
- mümkünse ve uygunsa F değeri 2,8 olsa
- 100-400 veya 70-300 veya 28-200 hangisi daha iyidir? 1/3 oranı doğru mudur, verim açısından
- ileride FF e geçersem bu bahsettiğim telefotoların uyumlu olması için ismindeki hangi harfe dikkat etmem lazım
- Hangi seri kalitelidir, canon L, sigma EX mi?

çok soru sordum galiba, zamanınızı aldığım için şimdiden teşekkürler...
artık lensimi değiştirmek istiyorum bir an önce, yardımcı olabilirseniz sevinirim ve araştırmamı buna göre yaparım.

hepinize saygılarımla....

Tarih: 14 Ağustos 2007, 19:03 - İp: 212.***.**4.59