balaorman
balaorman (üye)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Canon 400 D Mi - Sony A 100

Meraklı birisiyim (memurum her zaman makina alamam) ama iyi bir makina almak istiyorum ama her türlü ihtiyacıma cevap verebilecek bir makina olsun istiyorum değerli görüşlerinizi bekliyorum birde izmir yakın olduğu için oradan almayı düşünüyorum İzmirli arkadaşlar lütfen yardım

Tarih: 11 Aralık 2006, 09:29 - İp: 85.***.**6.186
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Sony'in lcd tv'leri üretirken paneleri kimden alıyor acaba?
Samsung lg philips ve au optronics olmasın
sony'in lcd olayına kattıgı tek şey xblack kaplama teknolojisidir.

+ neden şu anda lcd değil de daha fazla led teknolojisine yatırım yapıyor? hatta led teknolojisini kullanarak bir tane laptop üretecekti

Canon'un SED tv'lerine bakmak lazım..lcd ve plasmayı bitirme noktasına getiren bir teknolojidir.
İlerde canon'da SED teknolojisiniyle üretilen lcd'leri foto makinelere koyarsa şaşmamak lazım.

Tarih: 6 Haziran 2007, 18:11 - İp: 88.***.**8.21
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

So what ?

Tarih: 6 Haziran 2007, 19:10 - İp: 81.***.**5.159
buffalo
buffalo (üye)
Ankara / Amatör

bisquit, hayatında hiç sony vaio dizüstünün ekranına baktın mı?
canon bu güne kadar neyi bitirmiş ki lcd teknolojisini bitirsin. canon büyük bir fotoğraf makinesi ve optik üreticisidir, onun dışında benim için ve aslında herkes için sıradan bir japon firmasıdır. fotoğraf bölümü hariç ne üretiyor ki?
SED tv zaten ölü doğmuş bir teknoloji.
LCD tv nin sonunu getirecek şeyi geçenlere sony zaten duyurdu, hatta bu ay amerika da akademik bir toplanbtıda tanıtacaklar.
kağıttan ince, bükülebilen ekran.

Tarih: 6 Haziran 2007, 21:33 - İp: 88.***.**2.138
burakboge
burakboge (üye)
Bilecik / Meraklı

Makineyi alacak olan arkadaş memur sonuçta makineyi alacak ve uzun bir süre de yeni lens için yatırım yapamayacak. Bu durumda kit lensler belirleyici olacak.Kişi Canon'u ister 400d alsın ister 30d alsın 18-55 lens ile çektiği fotograflardan bir süre sonra sıkılacak. Alacağı yeni lens ise ya 17-40 canon ya 17-70 sigma ya da 17-50 tamron olacak. Bunlar içinse yapacağı harcama 600-1200 YTL arası. Bu durumda daha kullanılabilir bir kit lensi olan Sony bence akıllı seçenek. Tabi bu durum direk ekonomik durum dikkate alınarak yapılıyor. Saygılar

Tarih: 6 Haziran 2007, 22:30 - İp: 85.***.**5.73
kartal53
kartal53 (üye)
İstanbul / Meraklı

a100

Tarih: 6 Haziran 2007, 22:44 - İp: 88.***.**3.123
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

evet buffalo baktım ekrana.
yazımda da bahsettiğim gibi xblack denilen olay.
siz ekranla ilgilenebilrsiniz ben panelle ilgileniyorum şu anda.Lcd tv alırken de panel türüne baktım lcd monitör alırken de aynı şeyi yaptım.

toshiba ile başlatılan ortaklık ve daha sonra toshibanın ayrılıp canon'un toshiba mühendislerini almasıyla devam eden bir gelişme. Son süreçte ne oldu bilmiyorum.

Bükülebilir ekranı gördüm buffalo.

Şahsen aşağıdaki olay daha tatmin edici geldi benim için. Microsoft yine süper bir şey çıkarttı...
www.microsoft.com/surface

Tarih: 6 Haziran 2007, 23:07 - İp: 88.***.**8.21
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Konuyu açan kişi: balaorman

Konunun açılış tarihi: 11 Aralık 2006

Cevabın alınıp teşekkür ediliş tarihi: 11 Aralık 2006

Aradan geçen 6 ay içinde balaorman arkadaşımız makinesini alıp bir sürü fotoğraf çekmiştir sanıyorum.

Tarih: 6 Haziran 2007, 23:43 - İp: 85.***.**4.131
comanchi
comanchi (üye)
Malatya / Amatör

COMANCHİ bu forumu çok hantal ve kullanıcılarının bazılarını
çok önyargılı bulduğundan KENDİ YAZILARINI silmiştir..

#comanchi' tarafından 08.06.2007 20:36:29 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 7 Haziran 2007, 00:58 - İp: 85.***.**5.77
sundance
sundance (üye)
İstanbul / Meraklı

@comanchi

sormuşsun evet soranını tuzağa düşüren sorular olmuş antikanın soruları.

Tarih: 7 Haziran 2007, 18:31 - İp: 195.***.**4.157
warwick
warwick (üye)
Yurtdışı / Amatör

comanchi bencede sen d40 al hatta d40x bile degil d40 al manuel focus yap. hatta k100d al kit lensinle bol bol guzel foto cek, ne de olsa baska lens bulabilcegini sanmiyorum. Zaten iyi makineler anlayanlarin elinde guzellesir. Sen sony nin kiymetini bilemeyeceksen alma. Biz aldik ve neler yapabilevegini biliyoruz.

Su ses olayida baya guldurdu yani. Fotograf cekiyoruz degilmi? Guzel fotograf cektikten sonra isterse zurna sesi cikarsin kusura bakmayin farketmez.
Saygilar

Tarih: 7 Haziran 2007, 19:03 - İp: 137.***.**9.15