mbtetik
mbtetik (üye)
Edirne / Amatör

Canon 350d Yardım!!!!!!

Arkadaşlar ben yeni başlıyorum fotoğraf işine elimde panasonic dmc-fz5 var satıp canon 350d almayı düşünü yorum http://www.aydinlarfoto.com/tm/product_details.asp?p_id=3300&category_id=003001002&brand_id=99# bu adrestede bulabildiğim en uygun fiyat var bana tavsiyeniz ne olur makinemi satıp canon u mu alayım yada makinem beni idare edermi yardım ederseniz sevinirim teşekkürler.

Tarih: 15 Şubat 2006, 11:54 - İp: yok
mbkose91
mbkose91 (üye)
Aksaray / Amatör

DLR ye geçmek ayri bir şey fakat senin makinan da gayet iyi idare edebilirsen makinan seni iyi bir yerlere götürür fakat DSLR bir model gibi olmaz Bunun için daha ilerlemek istiyorsan bir noktadan sonra dslr şart ama şimdimi orasına sen karar ver [>:D

Tarih: 15 Şubat 2006, 16:25 - İp: 88.***.**6.81
mbtetik
mbtetik (üye)
Edirne / Amatör

teşekkür edrim ilgin için bakalım iyice arştırıp öyle karar vercem yardımın için tekrar teşekkürler

Tarih: 15 Şubat 2006, 18:43 - İp: 81.***.**0.102
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

Bu işe yeni başladığına göre elindeki makina iyi bir makina,uzun bir süre seni idare eder, bu tür point and shot tipi makinalarla da çok güzel fotoğraflar çekilir, DSLR olunca çok iyi fotoğraf çeker diye bir kural yok.
Kendini fotoğraf konusunda geliştirip DSLR makinaya ihtiyaç duyunca DSLR'ye geçersin.

http://www.dailyalbum.com/modules.php?set_albumName=album527&op=modload&name=Gallery&file=index&include=view_album.php

Yukarıdaki linkte FZ5 ile çekilmiş bir galeri var.
Bir amatör için gayet iyi bir makina.

Tarih: 15 Şubat 2006, 19:08 - İp: 85.***.**7.91
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

dslr de her zaman daha kaliteli fotoğraflar daha doğrusu renkler elde edersin...

Tarih: 17 Şubat 2006, 22:39 - İp: 81.***.**2.24
ozzyalp
ozzyalp (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili mbtetik,
exif22'nin yazdıklarına kesinlikle katılıyorum. Elindeki makine iyi bir makine ve yeni başladığın için senini hatırı sayılır ir süre idare eder. Fotoğraf çekmek, daha doğrusu iyi fotoğraf çekmek için DSLR şarttır diye birşey yok. Murat 856'nın söyledikleri de çok doğru ama bu objektif kalitesi ile paralel. Buda yüklü bir maliyet anlamına geliyor. Şimdilik gerek yok kanaatimce.
Sevgiler...

Tarih: 17 Şubat 2006, 22:50 - İp: 88.***.**2.44
exif22
exif22 (üye)
İstanbul / Amatör

ozzyalp, teşekkür ederim.
mbtetik, DSLR almana karşı değilim,bu işe yeni başladığın için, maliyetleride düşünerek ; ayrıca bu teknolojinin de çok hızlı ilerlediğini varsayarak tavsiyede bulunmaya çalıştım. Yoksa maddi imkanlarında müsaitse elbette ilk DSLR makinan olarak Nikon D200, D2X bile alabilirsin, hiç bir sözüm olamaz saygı duyarım.
www.megapixel.net bu adresteki galeri'ye de bak senin makinayla çekilmiş birkaç güzel fotoğraf var.
Neticede 350D alacaksan kit lensiyle almamaya çalış.
Alırsan şimdiden hayırlı olsun , gülegüle kullan.

NoT: Verdiğin linkte hediyeli bir set var, ben olsam bu setle almam, Unomat çanta yerine lowepro veya tamrac çanta, 256CF kart yerine en az 1GB CF kart, tripod olarakta daha iyi bir tripod alırdım.
Lens işi biraz karışık, 18-200 bir lensle kullanmaya başlarsan çevrenden madem DSLR 'yi tek lensle kullanacaktın neden aldın diyebilirler, lense yatırım yapman gerekebilir. 10-20mm, 18-200mm, 50mm 1.8, 105mm 2.8 macro , v.s. lensler alabilirsin .
Hayırlısı olsun diyelim.

#exif22' tarafyndan 18.02.2006 04:51:34 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Şubat 2006, 04:38 - İp: 88.***.**3.65
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

evet doğru dslr kalitesi lens ile paraleldir ama iyi bir lens aldığında gerçekten çok güzel renkler elde edersin.Gece çekimleride cabası...

Tarih: 18 Şubat 2006, 21:51 - İp: 81.***.**2.24
mesutatc
mesutatc (üye)
Ankara / Amatör

aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. ancak sonunda iyi fiyata bir 350D buldum ve hemen değiştirdim. fotoğraf tutkunluk haline gelmeye başladığında mutlaka SLR bir makina ihtiyacı duyacaksın. Kişisel fikrim o doygunluğa erişmeden makinanı değiştirmemen. zira fiyatlar gün geçtikçe düşüyor. ancak SLR bir makinanın keyfi başka tabi.

Tarih: 6 Mart 2006, 11:18 - İp: 212.***.**3.27
photoank
photoank (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

selamlar
eğer bu işe ilgin çoksa sana tek bi adres verebilirim
hem tüm özelliklerini anlatıyolar fiyatta ve kullanımdada çok yardımcı oluyolar.

www.ugurfoto.com

kızılayda ykm binasının bi arkasında yerleri 16/a idi sanırım şehit adem yavuz sokak. bi bak istersen ben ve arkadaşlarım çok memnun

Tarih: 6 Mart 2006, 15:25 - İp: 85.***.**9.218
  • 1