pofu
pofu (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 350d Vs. Nikon D70s

Merhaba arkadaşlar
Ben Canon 350D ve Nikon D70s arasında karasız kaldım.
Nikon un lensi Canon un lensine göre çok iyi. Sadece body olarak karşılaştıracak olursak siz hangi modeli almamı önerirsiniz?

Teşekkürler.

Tarih: 29 Aralık 2005, 14:06 - İp: yok
gokhansulek
gokhansulek (üye)
Antalya / Doğa Fotoğrafçısı

bende bir zamanlar cok kararsız kaldım tercihimi canon dan yana kulandım ve cok memnunum hangisini alıras al ikiside süper makine ikiside nikonda canon kadar kaliteli dadanagst 350 kulanıyor istersen kendisne bi sor seni aydınlatacaktır

Tarih: 29 Aralık 2005, 14:27 - İp: 85.***.**1.198
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

aktuel cekim yapacaksan canon 350d harici cekimler icin nikon d70 bu benim gorusum. deneyimim Aradaki piksel farkı bazı ticari işlerde işine yarayabilir. Ürün cekimi vs bu durumdada canon tercih edilebilir. Ama geriye kalan hersey icin nikon d70. Ayrıca sanki nikonun ikinci el piyasasında fazla fiyat dusukluğu yasanmıyor gibi sanki. Ve kolay kolay fiyatı dusmuyor niyeyse.

Tarih: 29 Aralık 2005, 18:19 - İp: 85.***.**8.107
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar..

...kontrast bence nikon'un ikinci el piyasasi dusuk olmuyor cunku canon cok fazla yeni makine cikartiyor.. bir eskisini de kaldiriyor piyasadan..
d70s, hala eski d70s aslinda, birkac ufak farkliligin disinda..
ama 300d, bir 350D degil..
...neyse.. yok, su iyi bu iyiye girmeyecegim.. cunku her ikisi de iyi makineler..

pofu, bu yasadigin ikilemi herkes yasiyor.. nikon'un lensi iyi.. ama canon'un body'si?..
ben de alirken ayni ikilemi yasadim.. sanirim yasamayan da yoktur..

.......
bu konu hakkinda o kadar cok konustuk ki artik konusmayi pek istemiyorum dogrusu.. ama icimden bir ses de, "konus da, pofu'ya da yardimci ol" diyor.. (yardimci olmayi; dertlesmek anlaminda soyluyorum.. yoksa benim de bildigimden degil.. maksat karsilikli arkadasca konusmak..)

..pofu, her iki makine arasinda dunya kadar karsilastirmalar yapildi.. yok 350D iyi dendi, yok d70s..
her ikisinin de artilari eksileri var..
onemli olan nokta; her ikisinin de bir dslr kullanmaya baslayacak amator icin fazlasiyla yeterli makineler oldugu..
................

350D'nin 18-55 lensi o kadar da kalitesiz bir lens degil.. ama isin gercegi su ki, d70s'in 18-70mm f/3.5-4.5 lensi hem daha hizli hem de daha kaliteli..
cunku nikon bu lensi aslinda 200 pound'a satiyor..(ben ingilteredeyim..) fakat canon 18-55 icin 100 pound isteniyor..(ki kit halinde alinca, kit ile body fiyati arasinda sadece 30-40 pound fark oluyor..)
evet, nikon'un kit lensi cok daha iyi.. ama ayni sekilde nikon, d70s+18-70 icin, canon 350D+18-55'den daha fazla para istiyor..

neyse.. aslinda hic derine inmeye gerek yok.. cunku ne kadar inersen, o kadar cok aklin karisiyor.. yok ama sunun susu su kadar gibi...

benim sana tavsiyem; bir dukkana gidip her iki makineyi de denemen.. her ikisini de eline alip, iyice incele.. menulerine bak.. viewfinder'indan bak.. hangisi eline daha iyi oturuyor ona bak..
sonra bir kere daha git dukkana.. bir kere daha incele..
hatta bir kere daha bile gidebilirsin..
cunku, bir kerede kesin bir yargiya varamayabilirsin pofu.. ama 2-3 seferden sonra, hangi makineye iyice isindigini bilebiliyorsun..

sonra da al ve cik ortaya..
ve kesinlikle emin ol ki; tum dunyanin begendigi, tum degerlendirmelerden tam not almis bir dslr'i aldin.. (ki gercekten de oyle.. )

simdiden gule gule kullan..
mutlu seneler.. [>:D

Tarih: 31 Aralık 2005, 16:54 - İp: 62.***.**2.10
pofu
pofu (üye)
İstanbul / Amatör

Bütün arkadaşlara teşekkürler.
Hepinizin yeni yılı kutlu olsun.
En kısa zamanda makinaları inceliycem. (teskereyi alır almaz )

Tarih: 31 Aralık 2005, 17:36 - İp: 85.***.**5.144
  • 1