red_bulls
red_bulls (üye)
Kocaeli / Amatör

Canon 350d Mi Yoksa Fujifilim S9500

merhab ilk önce hepinize iyi günler dilerim.
ben 3.2 mp kodaktan sonra simdi kendime profosyonel bir makina almaya karar verdim .acıkcasını konuşmak gereikirse maddi durumum mu biraz zorlayark hatta sıkarak alıcam ama almışken iyi olsun diyorum eee nede olsa 1 ömür kullanmayı düşünüyorum ama CANON 350 İLE FUJİİFLM S9500 arasında kaldım aralarında 300 ytl yakın fark var sizce hangisini almalıyım yardımlarınızdan dolayı hepinize şimdiden cok tesekür ederim

Tarih: 30 Ocak 2006, 16:02 - İp: yok
orhanax
orhanax (üye)
Manisa / Meraklı

s9500 gerçekten güzel makina. O fiyata alınabilecek en iyi slr benzeri makina bence. Çok memnunum. Amatörlerin hemen bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde + video çekimi var. (video çekimi ne kadar fotoğraf makinesi alımında önemli bir faktör olmaması gerekiyosa da işe yaradığı yerler oluyor)

Amaaa... SLR yerini tutamaz bence de. Ustalaştıktan sonra iyi bir slr alınabilir. s9500 de iyi bir ikinci makina olur
kolay gelsin...

Tarih: 6 Şubat 2006, 22:00 - İp: 195.***.**9.145
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

Dslr alma şansın varken sakın kompak bir makina alma...

iki gün sonra fotografçılığa iyice merak sararsan...9500 seni tatmin etmez

Tarih: 7 Şubat 2006, 12:24 - İp: 81.***.**3.94
silverian
silverian (üye)
İstanbul / Amatör

Selam RedBull,

Oncelikla kafana yeni makinayi koydugun icin simdiden hayırlı olsun diyelim kararin icin. Ani, hatira vs gibi kareler almak istiyorsan bence de Fujifilm.

Ama devam ederim ben bu ise, fotografciligi yanimda tasirim dersen her gittigin yerde, her baktıgın yerde bir kare yakalamaya, kompozisyon gormeye calısacaksan da DSLR almanı oneririm. Cogu arkadasımın dedigi gibi body aldıktan sonra onemli olan simdi ya da ileride alabilecegin lenslerle kaliteli fotograflar alabilirsin. Canon 350d gibi nikon da dusunebilirsin. Su an D50lerde kampanya var. Bu makinayi da ileride yeni objektiflerle tamamlayabilirsin. Canon hic kullanmadim ama dijital objektifleri sınırlı olarak biliyorum. Nikon Dijitallerle manuel dısındaki objektifleri kullanabilirsin. Bu objektifleri 2. elde makul rakamlara bulmak mumkun. Simdiden hayırlı olsun
yeni makinan..

Tarih: 7 Şubat 2006, 23:04 - İp: 88.***.**3.45
guneyt
guneyt (üye)
Ankara / Amatör

Valla bir arkadaş çok güzel demiş lense ödediğim para cihazı geçti diye. 350d sahibi olarak bende bu yolda gidiyorum bakalım. Benim önerim hangisi olduğundan daha çok listenden Fuji s9500 'u atıp onun yerine Kodak P880 'i koyman yönende olacak.

Tarih: 8 Şubat 2006, 22:09 - İp: 85.***.**1.45
mbkose91
mbkose91 (üye)
Aksaray / Amatör

350D tabiiki

Tarih: 13 Şubat 2006, 19:52 - İp: 85.***.**8.25
mastertr
mastertr (üye)
Zonguldak / Amatör

Fuji alırsan bil ki tripodsuz zor kullanırsın. Anı fotoğrafı zor çekersin. Ama Tripodunu alıp dağda bayırda güzel kareler çekebilirsin. Tatmin eder düzeyde sonuçlar da alırsın. Ama zor tatmin olan biri isen DSLR almalısın. (keşke ben alsaydım zamanında)
Ben de yeni fuji aldım. Memnunum, ama beklentilerimi çok karşılamadı.

Sevgiler...

Tarih: 1 Mart 2006, 11:16 - İp: 194.***.**0.97
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Red bulls lütfen kendini zorla ama 350d alma sakın.Burada paşalar gibi SONY R1 var.Evet senin ekonomini ilk alımda zorlayabilir ancak başka bir masrafı yok.Tabii bir de hafıza kartı alman lazım ama o önemli bir masraf değil tabii ki...

Tarih: 1 Mart 2006, 12:13 - İp: 85.***.**3.27
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

güneyt e katılıyorum red bence alternatıflerını degıstir.
p880 iyi alternatıf olabılır sony h1 e bak fz30 olabılır s9500 sensör ufak kalmış

Tarih: 2 Mart 2006, 12:34 - İp: 85.***.**1.30
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba herkese, bende ReD_BuLLs gibi bütçemi zorlayıpta 350d alabilcek durumdayım ve aklımdaki diğer makinede s9500
biriki kişi s9500 yerine p880 al demiş , p880 s9500den dahamı iyi resim kalitesi sunuyo acaba? okadarda çok bilgim yok bu konularda o yüzden sordum yanlış anlaşılmasın

Tarih: 2 Mart 2006, 12:53 - İp: 85.***.**4.84
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

arda.ates arkadaşım sana hak veriyorum.Kaliteli fotoğraf çeksin,manuel ayarları falan olsun istiyorsun anladığıma göre.SLR ile SLR-LİKE arasında tereddüt etmenden anlşılıyor.Bende diyorum ki hem s9500 gibi pratik olsun teğişim gerektirmesin hem de 350D den azıcık daha iyi performans versin.Madem SLR a para ayıracak bütçeye shipsin, o halde Sony R1 al.Saygılar...

Tarih: 2 Mart 2006, 13:40 - İp: 88.***.**2.151