red_bulls
red_bulls (üye)
Kocaeli / Amatör

Canon 350d mi Yoksa Fujifilim S9500

merhab ilk önce hepinize iyi günler dilerim.
ben 3.2 mp kodaktan sonra simdi kendime profosyonel bir makina almaya karar verdim .acıkcasını konuşmak gereikirse maddi durumum mu biraz zorlayark hatta sıkarak alıcam ama almışken iyi olsun diyorum eee nede olsa 1 ömür kullanmayı düşünüyorum ama CANON 350 İLE FUJİİFLM S9500 arasında kaldım aralarında 300 ytl yakın fark var sizce hangisini almalıyım yardımlarınızdan dolayı hepinize şimdiden cok tesekür ederim

Tarih: 30 Ocak 2006, 16:02 - İp: yok
omergin
omergin (üye)
Kayseri / Meraklı

Madem o kendini zorlayarak alıyorsun kesinlikle fuji al cunku lens masrafı bitmeyecek benim lenslere verdigim para 350d ye verdigim parayi gecti

Tarih: 30 Ocak 2006, 16:49 - İp: 85.***.**0.79
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Bu iki farklı kategoride değerlendirilecek makineleri almadan önce sen kendini fotoğrafçılıkta nereye koyduğunu bir düşün derim bence ve mademki de kocaelindesin öncelikle git bir fotograf topluluguna kayıt ol ve ondan sonra kendine bu büyüklükte bir makine al

Tarih: 30 Ocak 2006, 16:49 - İp: 212.***.**5.69
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

arkadaslara katılıyorum bence de kendini o kadar zorlayacaksan fujı al.cunku objektif masrafı daha fazla olur.fujı senın istediklerini rahatlıkla karsılayacaktır.
ama eger bu iste gercekten ciddiyim diyorsan tabiki DSLR...iyi aksamlar....

Tarih: 30 Ocak 2006, 19:48 - İp: 85.***.**4.237
cesmeli
cesmeli (üye)
İzmir / Amatör

Bencede dslr neden dersen bu işten haz laan bu işi hep ileri goturecektır demektır sende benım gıbı bu işe gonul verdıysen bende once bodyı al sonra yavas yavas lenslere kasarsın ama son karar senın..

Tarih: 31 Ocak 2006, 12:24 - İp: 85.***.**1.238
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle nerde durduğunu belirlemen gerekir. Bu makinelrle amaç fotoğraf çekmek te olsa her iki makinenin alanı farklı. Biri DSLR biri değil. İkisin dede beklentiler farklılaşıyor.
Canon 350D yi Nikon D70 le Fuji S9500 ü de Panasonic FZ30 gibi makinelerle kıyaslamak daha doğru olur.

Tarih: 31 Ocak 2006, 14:53 - İp: 212.***.**0.50
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

bencede paran yoksa 9500.ayrıca video çekimide var.dslr gibi olmasada iyi makina.

Tarih: 31 Ocak 2006, 17:17 - İp: 85.***.**1.129
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Bence 350d.çünkü belirli bir zaman sonra dslr almak isteyeceksin.(bu işe gönül verdiysen)
ama aile vs.çekim için kullanacağım diyorsan tabi ki fuji.

Tarih: 31 Ocak 2006, 21:46 - İp: 85.***.**4.91
fotoman
fotoman (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bu tamamen nasil bir fotografci olmak istedigine bagli. Arkdaslarin da soyledigi gibi eger fazla para harcamayim, her gittigim yere rahatlikla tasiyim, gerektiginde video da cekerim diyorsan 9500 veya ona benzer bir makina almalisin.

Yok eger degisik lensler kullanabilmek ve yuksek isolarda daha kaliteli fotograflar cekebilmek icin daha fazla paralar harcamayi ve daha fazla agirlik tasimayi goze alabiliyorsan 350D ile bu ise baslayabilirsin.

Bu arada profesyonel makina demissin ama gerek Fuji 9500, gerekse Canon 350D amatorler icin uretilen makinalardir.

Kolay gelsin, secim yapmak gercekten zor is.

Tarih: 31 Ocak 2006, 23:33 - İp: 81.***.**6.46
fantom
fantom (üye)
İstanbul / Amatör

"almışken iyi olsun diyorum eee nede olsa 1 ömür kullanmayı düşünüyorum"
----------------------------

allah korusun, ömrünüz o kadar kısa olmasın, digital makinanız için 4 sene bile çooook uzun bir ömür.

eğer bu işten keyif alıyorsanız, öğrendikçe daha iyi bir donanıma ihtiyaç duyacaksınız. bunun için SLR tercihi bence daha doğru olur, çünkü SLR'da kalite büyük ölçüde lensin bir fonksiyonu. ilerledikçe yeni bir lens alarak devam edebilirsiniz, ki profesyonel incelemelerse 350D fotoğraf kalitesi bakımından ProUser seviyesinde görülüyor neredeyse.

kısacası, 2 yıl sonra 500€'yu yeni lense mi, yeni makinaya mı vereyim derseniz yeni lense verin derim.

sevgiler.

Tarih: 2 Şubat 2006, 04:19 - İp: 81.***.**2.71
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

selamlar red bulls..

gercekten her iki makine de amatorler icin uretilmis makineler.. ve isin gercegi, bir dslr ile compact'i karsilastirmak veya bir tutmak mumkun degil..
....
evet, yeri geldiginde lens alman gerekecek ve dunya para gidecektir.. ama fantom'un da dedigi gibi, 2 sene sonrasinda baska bir makinenin yerine sadece lens alabilirsin de..

350d'nin sonuclari tek kelimeyle harika..

ve her ne kadar, yuksek ucretli lenslerle harikalar yaratabilsen de, ucuza alinabilecek lensler de mevcut.. mesela 350d ile 18-55'i aldiktan sonra 55-200 lensinden alman gibi.. veya biraz daha ekleyerek 70-300 alman gibi..

ille de yuksek kaliteli lenslerden alman gerekmiyor.. ha ama alirsan da kalitenin nasil da doruklara ciktigina tanik oluyorsun, orasi baska..

.........
bence en guzeli, sinirsiz yaraticilik imkani veren bir dslr alman.. ille 350d alman da gerekmez.. su anda nikon d50 veya konica 5d cok daha ucuza.. bunlarla birlikte bir tane de 55-200 alabilirsin mesela.. cok fazla masraflara girmeden..

Tarih: 6 Şubat 2006, 19:58 - İp: 62.***.**2.10