nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Canon 350d Mi Nikon D50 Mi?

Merhabalar ben Canon 350d ile Nikon D50 arasında kararsız kalıyorum. Nikon'un ele daha iyi oturduğunu bizzat deneyerek gördüm, Canon'un da yapılan araştırmalarda sensör kalitesinin dha iyi olduğu söyleniyor. Ben makinemi tele objektif ile kullanmayı düşünüyorum ve 350d'ye tele objektif takınca zaten küçük olan gevde dahada küçülüp kullanım zorluğu doğuru mu acaba diye düşünüyorum.

Birde vizörden bakınca digital göstergeler nikonda daha belirgin göründü gözüme, vizör hidefleyiciside nikon'un daha belirgin gibi. Ben Dslr konusnda pek bir bilgiye sahip değilim ama forumda yazılanların büyük bir çoğunluğunu okudum. Tam olarak benim sorunumu karşılayan bir tahta olamadığı için bunu açıyorum.

Bu arada ben body olarak soruyorum, kit lensleri almayı pek düşünmüyorum.

İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 22 Ekim 2005, 13:46 - İp: yok
eacinci
eacinci (üye)
İstanbul / Amatör

güle güle kullan tekno.. hadi biran önce çekmeye başla da birazda senin yorumlarını okuyalım KM hakkında..çünkü benim de bugüne kadar içime sinip almayı hedeflediğim ilk makina oldu bu... dada valla helal olsun gerçekten son dakika golüydü senin ki .. ne diyim iyi ki varsın..

Tarih: 10 Aralık 2005, 06:45 - İp: 81.***.**0.227
polaris
polaris (üye)
Yurtdışı / Meraklı

gule gule kullan,

ben nikon d50 kullaniyorum, 5d benimde cok dikkatimi ceken bir makinaydi.

daha once autofokus minolta film makinasi kullanmis bir insan olarak minolta govedeleri gercektende guzeldir. Beni minoltadan en cok sogutan sey sadece kendi flash sistemlerini kullanmaya zorunlu kilan flash kizagidir. tabi bu cok buyuk bir problem degil.

Tarih: 10 Aralık 2005, 20:22 - İp: 24.***.**6.164
tekno
tekno (üye)
İstanbul / Amatör

Sevgili @eacinci ve @polaris,

Öncelikle çok teşekkür ederim, darısı olmayanların başına.

Öğrenmek istediğiniz birşey olur ise seve seve cevaplamaya çalışırım.

Sevgi ve saygılarımla.

Not: Bu arada zoom lensi 70-210mm'den 75-300mm'e değiştirdim.

Tarih: 11 Aralık 2005, 04:13 - İp: 85.***.**9.163
biltur
biltur (üye)
Yurtdışı / Amatör

dediğim gibi hatırımda öyle kalmıştı
yanıltmayayım diye bir siteye baktım yazmadan
ordada raw yok görünüyordu
demekki her siteye güvenmeyeceğiz

yanıltmış olsam üzülürdüm

güle güle kullan
deneyimlerinden faydalanmak isteriz

Tarih: 11 Aralık 2005, 10:38 - İp: 85.***.**3.65