tulaycan
tulaycan (üye)
İstanbul / Amatör

Canon 350d /canon S3 1s /sonyh5 Mi?

Merhaba,
Ben fotografçılık ile yeni ilgileniyorum.Daha önce sony 717 kullandım.ancak çalındı. şimdi tekrar makine almaya karar verdim. açıkcası kafam çok karışık. yeni başladığım için canon s3 veya sony h5 mi alsam, yoksa eod 350 d mi alsam. Yorumlarınızı bekliyorum. Ancak photoshop da pek bilmiyorum. Bu alan da neler yapabileceğimi kestiremiyorum.Sizden gelecek yorumlar kararımı çok etkileyecek.

Tülay

Tarih: 9 Ağustos 2006, 17:52 - İp: 85.***.**4.192
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Ps bilmeyebilirsin ancak bu alanda ilerlemek istiyorsan DSLR alman senin adına iyi olacaktır.

Tarih: 9 Ağustos 2006, 17:54 - İp: 85.***.**7.141
tulaycan
tulaycan (üye)
İstanbul / Amatör

Teşekkür ederim. Peki hangisi? 350d nasıl?

Tarih: 9 Ağustos 2006, 18:01 - İp: 85.***.**4.192
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sayın tulaycan ben DSLR önerirken sizin DSLR bir model alarak sonradan pişman olabilme ihtimalinizi düşünmeden cevap verdim galiba.Biraz daha açıklamam gerekirse,özel günlerde kullanacağınız,video çekimi yapacağınız ve ekonomik bir fiyata(DSLR'lere göre) alabileceğiniz bir makina arayışı içerisinde iseniz DSLR bakmanız hata olur.Çünkü en başta video çekimi yapamazlar.

Fakat makinanın manuel ayarlarını kullanarak fotoğraf çekmek istiyorsanız,sanatsal fotoğraflar çekmek,kendinizi ileride de bu işi yapmak için istekli görüyorsanız ve en önemlisi bütçe itibariyle yine ileride farklı ihtiyaçlarınızı karşılayacak lenslere para ayıracağım diyorsanız size DSLR öneririm.

350D dünyada en çok satan DSLR sınıfı modellerden birisi hatta en yüksek satış grafiği elde eden model diyebilirim.Ancak yaklaşık 1.5-2 yıl oldu çıkalı piyasaya.

Size bu sınıfın yeni modellerini öneririm.,
Sony A100 veya yakında çıkacak Nikon D80 seçiminiz olabilir.Yinede siz bilirsiniz.Benim amacım size aynı paraya daha iyi özellikler sunan makinayı göstermek.

Eğer bir süre daha beklerseniz Canon 350D'nin çıkması muhtemel yeni modelini de görebilirsiniz.

Tarih: 9 Ağustos 2006, 18:50 - İp: 85.***.**7.141
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

BENCE BU KONUDA BEN TECRÜBELİYİM EĞER F717 İ UZUN SÜRE KULLANMADAN ÇALINDI İSE DAHA SLR LİKE MAKİNELERİ YETERİNCE TANUYAMADINIZ SANIRIM.BURDA EN ÖNEMLİ FAKTÖR ŞU ARKADAŞIM BEN KUSURSUZA YAKIN FOTOĞRAFI İSTİYORUM DERSEN 350D AMA ÇALIŞARAK DEFALARCA KERE YANILARAK BUNU BULABİLİRSİN.

HAYIR BEN MAKİNEMİ ÇANTAMA ATAR AKSESUAR OLARAK KULLANIRIM DERSEN BANA İNAN S3 İLE H5 İN ARASINDA PRO. OLMAYAN BİRİ İÇİN ANLAŞILAC HİÇ BİR FARK YOKTUR.

EN BUYUK FARK BIRI CANON BIRI SONY DİR.

DSLR AĞIRDIR AMA SEN FOTOGRAF ÇEKMEYİ SEVİYOSAN BU ÖNEMSİZDİR.

BENCE FAZLA BEKLEME DERİM....

VİDEO OLAYINA GELİNCE BENCE BU MAKİNELERDEN VİDEO ADINA HİÇ BİŞİ BEKLENMEMELİ... KALDIKİ HC19 HC 17 MV830 GİBİ VİDEO CAM LERDEN BİLE MEMNUN OLMUYOR ÇOĞU İNSAN....

HADİ HAYIRLISI...

BENCE EN GÜZEL 3 MAKİNEYİ BELİRLEMİŞŞSİN...

Tarih: 9 Ağustos 2006, 19:03 - İp: 85.***.**8.217
nurrr
nurrr (üye)
Bursa / Reklam Fotoğrafçısı

BEN CANON S3'DE KULLANIYORUM NİKON D2X'DE KULLANIYORUM. HER İKİ MAKİNEDEN DE ÇOK GÜZEL FOTOĞRAFLAR ÇEKİYORUM NİKON D2X İŞ GEREĞİ KULLANIYORUM.HEM BÜYÜK EBATTA BASKILAR HEMDE RENK AYARLARI DAHA HASSAS BASKILAR YAPILMASI GEREKTİĞİ İÇİN ONUN KULLALNIYORUM. CANON S3 HEM ÖZEL HAYATIMDA GEZİLERDE HEMDE SERGİ ÇALIŞMALARINDA KULLANIYORUM FOTOGRAF BASKISINDAN ÇOK MENNUMUM BİR MAKİNEDEN ÇOK ŞEY BEKLEMEMEK GEREKİR SONUNTA FOTOGRAFI GÖREN GÖZÜNÜZDÜR EN SON ÇIKAN PAHALI MAKİNELERİ ALMAK GİBİ BİR ARZUYA KAPILMAYIM SİZE TATMİN EDECEK İŞİNİZİ GÖRECEK MAKİNE PAŞİNDE KOŞUN KOLAY GELSİN...

Tarih: 14 Ağustos 2006, 15:38 - İp: 88.***.**4.124
k.etkisi
k.etkisi (üye)
İstanbul / Amatör

canon s3 alın bencede..

Tarih: 14 Ağustos 2006, 15:52 - İp: 85.***.**5.142
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

nurr ne de guzel dusunuyorsun.. ama iste biz erkekler biraz pimpirikliyizdir.. makineyi aldigimiz gunun ertesinde birinde daha iyisini gorursek, icimiz icini yer..
..neyse geyik bir yana.. ne alaka dedigini duyar gibiyim.. haklisin..
...
ama ben kendimi dusunecek olursam; aldigim makinenin son teknoloji urunu olmasina onem gosteririm..
bunun yararlari da var.. mesela bende 350d var ve uzun sureden beri kullaniyorum ve hala daha gundemde olan bir kamera.. yeni modeli cikmadan once, ebay'de falan elimden cikartmam guc olmayacaktir..
peki eski model olsaydi ne olacakti?

yeni cikan modeller daha gelismis ozelliklere sahip oluyorlar.. 3 asagi 5 yukari gibi gorunseler de, ki 5 yukari normalde , aradaki farklar bazen fotograf kurtarici olabiliyor.. makineler daha hizli calisiyorlar, daha duzgun renkleri isliyorlar; kisacasi daha iyi sonuclar veriyorlar..

su anda yeni cikan a100 mesela, canon'un 30d modeliyle karsilastiriliyor.. veya d80.. (her ne kadar ayni klasmanda olmasalar da..)
ama bir 350d ile kiyaslandiklarinda, cok daha iyi olduklari gorulebiliyor..

kisa lafin uzunu; , yeni teknoloji urunu almak onemli.. ozellikle fotograf kalitesine onem veriliyorsa.. ozellikle daha gelismis bir makineden yararlanilmasi daha iyi olacaginin bilincindeyse kisi..

........

ama, benim icin fotografin kalitesinden cok anlami onemlidir diyorsan diyecegim birsey olamaz.. 350d alinir olay biter.. (dslr makine alabilecekse tulay, bence hic kompact'lara bakmasin bile.. daha oncesinde sony f717 kullanmis; eger ki ayni turde bir makine istiyorsa s3is veya h5 alabilir tabii.. ama benim tahminim, tulay'in aslinda f717'i tasiyacak kadar fotografa, fotograf kalitesine onem verdigi.. )
bunlar da bir yana.... dslr, fotografda daha yaratici kiliyor insani.. daha bir insan hoslaniyor fotograf cekmekten.. bilmiyorum yaniliyor muyum? belki de sadece ben oyle dusunuyorum..

Tarih: 14 Ağustos 2006, 20:13 - İp: 62.***.**2.10
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bu arada tulay merhaba.. sana yazmayi unuttum..

tulay bence hicbirini alma..

sony a100 ve d80'i incele.. veya yakinda cikacak olan canon'un yeni dslr'ini.. bekleyebileceksen tabii..
hemen alayim diyorsan, sony a100 bence en guzel secim..

simdiden gule gule kullan..

Tarih: 14 Ağustos 2006, 20:15 - İp: 62.***.**2.10
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Yok yok bende böyle düşünüyorum İlker.Haklısın yani.

İlker senin aldığın 17-50mm markası neydi?

A100'e uyarmı bu lens?

İlker bak ablamız D2X kullanıyormuş.Nurrr,biz D2X kullananlara abi-abla deriz saygıdan

Sakın yaş kompleksi yapma demek istiyorum.Bizden küçükde olsan ablamızsın artık.

Bu arada öyle bir anlatmışsın ki sanki D2X'i D2X gibi,S3'ü ise D200 gibi

Bilmeyen biri arada fazla fark yok sanacak,öyle değil mi İlker?

İlker sen photokinadan sonra makinanı değiştirmeyi düşünüyormusun?

Yani fiyatlar sana uygun gelirse Canon 400D,D80 yada A100'den birini düşünüyormusun?

Tarih: 14 Ağustos 2006, 20:22 - İp: 85.***.**4.136
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

valla neden olmasin kivanc..
ben canon'u bekliyorum haliyle.. baska markalara gecemem.. ama eminim canon da bir cikaracak pir cikaracak..
ama sanirim 40d modelini bekleyecegim kivanc.. digic III islemcisi istiyorum canon'dan..

...
valla kivanc, d2x ile s3 is arasinda daglar yok, everestler var..
ama surasi da bir gercek ki nur da son derece hakli.. onemli olan fotografi ceken kisi, makine degildir.. fakat su da unutulmamali ki, iyi makineyle isler daha da kolaylasiyor..
ama mesela d2x gibi bir makine cok gelismis olmasina ragmen herkes de kullanamaz..

....

bildigim kadariyla tamron 17-50'nin konica veya sony mount'u da var kivanc.. sadece uc marka icin sanirim; canon, nikon ve sony.. canon ve nikon fiks zaten her seferinde..
bu arada, tamron..

Tarih: 14 Ağustos 2006, 20:31 - İp: 62.***.**2.10