dusgezgini
dusgezgini (üye)
Trabzon / Meraklı

Canon 350d, 400d, 450d Yorum..

Başlangıç seviyesinde Dslr makine almayı düşünüyorsanız. Tahminimce bir çok foruma girip arasındaki farklara bakmıssınızdır. Ve benim gibi kafanız karışmıştır. Bunun bir çok nedeni var. En önemlisi sanırım herkes istemdışı olarak kendi kullandığı makineyi övüyor. En son olarak forum ve yorum okumayı bıraktım ve sadece net üzerindeki galerileri inceledim. Şu anda Lens alma gibi lüksüm olmadığı için genellikle kit lens çekimlerine baktım. ve canon hoş duruyordu bana göre. Sıra aralarında cok fark olamayan 3 modelden secime sıra geldi. Ve hem ucuz hem yumuşak renkleri hoşuma giden 350d aldım... Şanssızlıkmı desem şans mı desem. İlk gün fotolarda bir iz farkeettim. Sanırım toz olsa gerek. Ve ertesi gün geri verdim. Fakat ellerinde 350d olmadığından aradaki farkı ödeyip 400d aldım.
Yorumlara baktığımda herkes sensör temizleme olayı önemsiz diyordu.2 Mp fark için 350 Ytl verilmez filan.
Ama anladımki insan şansız olunca oluyor. Çünkü 400d de kendimden kaynaklı siyah noktalar oluştu. Ve hayırlısı dedim kesinlikle var bir hayır. Erkayları aradım. yollayın dedi temnizleyim hemde bedava. Yeni aldığım bir makineyi en az 2 hafta yollamak inanın pek hoş bir duygu değil. Ama ne oldu dersiniz. 10-15 kere 400d de olan 350d de olmayan sensör temizleme özelliğini açıp kapattım. ve toz düştü. şimdi çok güzel. Bu eminim sürekli olacak toz deyip geçmeyin. zamanı olmayan ve temizlik için sürekli istanbula yollamak istemeyen arkadaşlar için bu anettot u üşenmedim yazdım. Ve şu anda diyorum ki ufacık ayrıntılarla uğraşırken neden bunlar yazılmaz. 450d henüz kullanmadım ama amatörseniz 450d şimdilik pahalı. 400d iidir.

Tarih: 30 Haziran 2008, 20:24 - İp: 88.***.**7.47
jusched
jusched (üye)
Konya / Amatör

o kadar çok araştırdım ki artık başım ağrıdı diyebilirim. sonunda 400d ' nin gerçekten almaya değer bir makine olduğunu anladım bütçeme uygun bi 2.el 400d buldum sonunda... makina gelsin biraz uğraşıyım daha detaylı bişeyler yazarım.

Tarih: 2 Mayıs 2009, 16:29 - İp: 85.***.**9.113
tyy
tyy (üye)
İstanbul / Amatör

kesinlikle 450 d bende yeni 450 d aldım veda gercekten cok memnunum

Tarih: 9 Mayıs 2009, 17:59 - İp: 78.***.**3.141