fth16
fth16 (üye)
Bursa / Amatör

Canon 1100d Hakkında

Herkese iyi günler, siteye yeni kayıt oldum ismim fatih öncelikle
Ben canon 1100d 18-55mm makine aldım 2 hafta önce fakat para boşa gitti gibime geliyor arkadaşımın fujıfılm makinesi var yarı professional, benimkinden iyi çekiyor bu makine hakkında görüşleriniz nedir yoksa benmi iyi çekemiyorum anlamadım

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim şimdiden

Tarih: 25 Mart 2013, 16:46 - İp: 151.***.**5.61
hastasiyiz
hastasiyiz (üye)
Ankara / Meraklı

Sayın fth16,
Fotografı çeken makine değil sizsiniz, makine sadece araçtır bunu unutmayın.
Fotograf ve makineniz hakkında yeterince bilgiye sahip olmadan bu tip değerlendirmeler yapmak yerine okuyup araştırmayı deneyin bu sayede daha güzele ulaşabilirsiniz.
İyi günler.

Tarih: 25 Mart 2013, 17:47 - İp: 212.***.**2.126
sfkbay
sfkbay (üye)
Ankara / Amatör

Fatih kardeşim sana bir ağabi tavsiyesi,

Hiçbir zaman umutsuzluğa kapılma eryada geç öğrenirsin ama bu işin de bir kuralı var,okuyacaksın,araştıracaksın,makineni iyi tanıyacak
sın.Unutmaki her makinenin özellikleri birbirinden farklıdır.

Hiç bir zaman kompakt veya slr like makineler ile dslr makineleri bir tutma.Kompakt veya slr like makineler genelde otomatik kullanım amaçlı olduklarından kişiden kişiye değişir ama sadece denklanşöre basmak kalıyor ve ortaya güzel fotoğraflar çıkabiliyor.Ama dslr makineler bilgi ve biraz tecrübe istiyor,öğrenmeden çekmeye çalışırsan makineyede lensinede bahane bulursun.

İki haftalık bir süre daha erken,çok çalışman gerekiyor.

Tarih: 25 Mart 2013, 20:10 - İp: 94.***.**6.228
fth16
fth16 (üye)
Bursa / Amatör

Herkese teşekkürler konu kapatılabilir.

#fth16' tarafından 25.03.2013 21:35:26 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Mart 2013, 20:20 - İp: 151.***.**5.61
canniko
canniko (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba, yanlis anlamayin ama dslr makinle ile yari prof bi makineden daha kotu foto cekiyorsaniz hayal gucunuz ya cok zayiftir ya da foto tekiniginiz hic yoktur.1100d alarak hata etmediniz, sadece biraz daha makineyi tanimaya ihtiyaciniz var.

Tarih: 27 Mart 2013, 10:39 - İp: 176.***.**1.29
  • 1