caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

Buyrun Şimdide Pentax İstdl2

Buyrun şimdide Pentax istDL2..Dslr yarışında artık samsung da var, panasonic fz7 modeli tanıtıldı..herkesin sabırsızlıkla beklediği bir model vardır muhakkak..hadi bakalım sırada hangisi var..
Pentax istDL2 için LİNK İŞTE BURADA

#caglareral' tarafından 27.01.2006 21:18:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Ocak 2006, 20:59 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Erkadaşlar Arçelikte yeni model çıkaracakmış.
Afrikalı gerçekmi söylediklerin.

Tarih: 24 Ocak 2006, 12:50 - İp: 85.***.**0.232
concon
concon (üye)
Ankara / Meraklı

Makine falan almıyorum arkadaş. 4 ay spnunda bu karara vardım. Fotoğrafçılığı da bırakıyorum (zaten ne zaman başladın ki [>

Tarih: 24 Ocak 2006, 13:54 - İp: 195.***.**7.26
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Pazarbey ben de hayal ettim işte... Nikon da bunu yapacak güçte ama önce hayal kurayım dedim. tabi ki şaka idi.

Tarih: 24 Ocak 2006, 14:22 - İp: 195.***.**2.86
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

concon, dur hemen pes etme.. gel sen en iyisi mi bir tane d200 alip, olayi bitir.. iso 3200'de bile harika yaratan bir makine..
......
caglar tabii ki 350D alip olayi bitirebilirsin.. iso 3200'e de ihtiyacin yok.. az pozla, sonra capture one ile +1 exp. comp. yap.. al sana iso 3200..
bir de noise elemeden gecirdin mi, yeme de yaninda yat..

Tarih: 24 Ocak 2006, 19:14 - İp: 62.***.**2.10
concon
concon (üye)
Ankara / Meraklı

Yaw dada, alacağım almasına da; bir sürü lensi ıvır zıvırı var be. Parasında değilim de, ben o kadar aleti taşırmıyım acaba? Taşımayı da geçtik, acaba hakkıyla kullanır mıyım? Alıp sonra evin bir köşesinde paslanmasın. Tek derdim bu. VAllahi kararsızlıktan neredeyse makine almaktan vazgeçeceğim. H1 alsam acaba pişman olur muyum? Neden DSLR almadım diye kalın kafama vurur muyum 3-5 ay sonra. Çünkü şu an kullandığım W-15'e zamanında boş yere o kadar para vermişim. O parayla süper iki tane lens alınırdı. Bir de D50 patlatıp olayı bitirirdim. Tabi bunları araştırdıkça, senin gibi değerli arkadaşların fikirleriyle öğreniyor insan. Ben bu siteye üye olduğumda makinelerin lensinin değişebildiğini bile bilmiyordum. Sanıyordum ki sadece compact makine var.Diyafram ne, pozlama süresi ne.. hiç alakam yoktu.

En iyisi ben biraz daha bekleyip bir DSLR-Like patlatayım be dada. Ne dersin. Hani şu yeni modellerden falan. Fz-7 gibi. Özellikle Nikon'unkini merak ediyorum. HAyırlısıyla kafayı yemeden şu makineyi bir alsam kurban kesecem valla.

Tarih: 25 Ocak 2006, 10:55 - İp: 195.***.**7.26
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

SAnırım birde dslr lerde perde açılıp kapanma ömrü var. DEğilmi slr ciler.

Tarih: 25 Ocak 2006, 12:28 - İp: 85.***.**5.22
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Evet pazarbey, SLR makinelerin perde ömürleri var. Canon EOS 1n, yanılmıyorsam yüzellibin deklanşör sorunsuz çalışabiliyor. Nikon F4 ve F5 aynı yüzellibin... Bu sayıdan sonra çekmeyecek anlamı taşımıyor elbette. kalibrasyonu ölçtürmek lazım. Çok küçük sapmalar oluyormuş. Nikon F3 ise farklı perdeye sahip ve daha uzun ömürlü olduğu söyleniyor. Nikon FM2 makinem vardı perde kırmıştı, sonradan revize edilmiş ve bu sorun kalkmış. Ancak öyle pahalı bir tamir de değiller. Perde ömrünü dert etmemek lazım. Bu makineleri sıfırdan üretecek sitemizde üye arkadaşlarımız var.
sağlıklı günler...

Tarih: 25 Ocak 2006, 12:46 - İp: 195.***.**2.86
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

tabii ki studyocular falan daha iyi bilirler aslinda, milyonlarca cekim yapabilmek de mumkun.. ama bazi parcalarini degistirmek de icap edebiliyor saniyorum..
.......
concon, fz 7 modeli de dslr-like.. yani dslr degil..
valla almisken dslr almalisin.. ustune de 18-200 vr alirsan, lens degistirmeye de fazla ihtiyacin olmaz..
ama tabii ki para meselesi.. d50 bile olsa fazla farketmez senin acindan.. onemli olan iyi ve genis aciyi kaplayan bir tek lens alman uzerine..
d50 ile 18-200 vr alip bitir bari..
fotograf makinesini alip bir kenara da atabilirsin concon.. bu cogu kimsenin basina gelen birsey..
benim kardesimde de 300d var.. ve birkac kullandiktan sonra gardroba koymus..
bunu senin belirlemen gerekiyor.. ama parasal acidan sorun olmayacaksa, aklinin hic arkada kalmayacagi bir model almalisin.. d200 gibi..
sonradan ah sunu alsaydim keske diyebilecegin tek makine d2x olur boylelikle.. eee, ona da gerek yok..
en dogrusunu sen biliyorsun tabii..
ama almisken dslr alman cok daha faydali.. bak ankette sormuslar, %89 oraninda dslr ile cekim yapmak yarataciligimi arttiriyor demis kullanicilar.. %11'lik kisim da zaten ne cektigini bilmeyenler..

Tarih: 25 Ocak 2006, 14:24 - İp: 62.***.**2.10
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

2006 savaşı başladı.............................

Tarih: 27 Ocak 2006, 21:22 - İp: 88.***.**9.231
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

evet savas basladi..ama bizler ff sensorleri gormek istiyoruz artik..

Tarih: 28 Ocak 2006, 14:04 - İp: 62.***.**2.10