piri reis
piri reis (üye)
Bursa / Meraklı

Bursa’da Fotoğraf Makinesi Malzeme

Merhabalar...

Bursa'da ikinci el ve yeni fotoğraf makinesi malzemeleri (Body, Lens, Flaş vb...) alabileceğim mağaza yada şahıslara nasıl ulaşabilirim. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum...

Şimdiden Teşekkürler

Tarih: 21 Haziran 2007, 12:30 - İp: 85.***.**6.241
sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

heykel'de halkbank var. çeşmeli otel var onun yanındaki sokakta. çeşmeli otelin tam karşısındaki fotoğrafçıya bakın. ben de başka yer bilmiyorum. minolta lensler bulabilirsiniz sanırım. bu arada ebay'den de alışveriş yapabilirsiniz. 100$ altıda çok rahat olun.

1hafta sonra tekrar bursada olacağım dilerseniz ara sıra görüşüp gezilere de katılabiliriz.

Tarih: 21 Haziran 2007, 12:58 - İp: 62.***.**1.105
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

hooop hooop gezi filan.

Sizden çok güzel kış manzaraları bekliyoruz.Kışın.Tipide tırmanın dağlara.

Tarih: 21 Haziran 2007, 14:38 - İp: 88.***.**5.228
piri reis
piri reis (üye)
Bursa / Meraklı

Zirveye tabiki geziler düzenliycez yine. İnşallah Kar yağarsa (inşallah diyorum küresel ısınma Bursa'da ciddi şekilde etkisini göstermeye başladı) tabiki bu kareleri sizlerle paylaşacağız. Hatta ben fabrikada odamın camından bile Uludağ'ı net birşekilde görebiliyorum. Görebildiğim kısımlar ile ilgili paylaşımlarda mutlaka bulunurum ama bu zamana kadar akıma gelmemişti böyle bir köşede bu görüntüleri paylaşmak. Bundan sonra aklımda mutlak suretle arkadaşlarla paylaşacağız...

Tarih: 21 Haziran 2007, 15:25 - İp: 85.***.**6.241
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

:D bendeki cam manzarası bitti :D,köprü,hawaii fişekler :D

1-2 güzel gün doğumu :D patlatırım o kadar :D

Tarih: 21 Haziran 2007, 15:32 - İp: 88.***.**5.228
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

sn piri reis bursa lı olmama ragmen uzulerek kendı sehrımde alısverıs yapamıyorum sn sdtyrdkn in dedıgı tarıf ettıgı yerı gayet iyi bilirim fakat randımanlı yardımsever cana yakın bır alıs veris yapman cok zor..keske öle olmasalardı ama öle işte kesınlıkle objektıf bakmaz markaya oan ne varsa elınde enıyısı odur.gecen sene fıkır danısmaya gıttım aklımdakı makınanın canon 350d oldugunu soyledım ama nafile meğersem baska X marka varmıs elınde nerdeyse kovcek sandım dukkandan.demekkı gelen ınsanlara sadece ticari obje olarak bakan hatta teknolojıye ve dıger markalarada at göz luguyle bakan esnaf oldugunu anladım..artık gerısını sen anla..zafer plazanın altında yalcınlara baktınmı? veya orasıda olmazssa msn den ulas bana yardımlasalım. selamlar

Tarih: 21 Haziran 2007, 15:32 - İp: 88.***.**1.168
piri reis
piri reis (üye)
Bursa / Meraklı

radayhan üsstadım gerçekten çok haklısın. Bursa'da ikinci el lens ve makine alabileceğin yada doğru düzgün sıfır makine lens alabileceğin bir yer yok. Ben sürekli olarak ya Amerikadan yada Aydınlar Foto'dan alışveriş yapıyorum. Bu konuda da ikiside benimle aynı şehirde olmamasından ötürü bir cihazı alırken deneme fırsatım malesef olmuyor. Sadece ikinci el bir cihaz alacağım zaman sirkeci'ye gidiyorum oradan alıyorum ama bu da tabiki dünya kadar zamanımı alıyor ve her istediğimde gidemediğim bir yer manası taşıyor. Bu noktada sdtyrdkn'in bahsettiğin Sony A Ticaret'te ürün yok zaten. 3-4 sene öncesi hemen onun alt tarafında Sagra Çikolata mağazasının 6. katında bir fotoğrafçı vardı. Ve her türlü objektif ve makine elinde oluyordu ve çoğunlukla tamirde yapıyordu ama artık kapalı. Durumu ne oldu bilmiyorum ama benim için büyük kayıp oldu diye düşünüyorum. ebay hususuna da güvenemiyorum. Sonuçta yine vergileri ödüyorum ve garantisiz ürün alıyorum. Bu konuda çok mantıklı gelmiyor bana...

Zafer'de ki Yalçınlar ise katalogdan ürün gösteriyor çoğunlukla ve benim aldığım fiyatlardan çok yükseğe veriyorlar ürünlerini... Bu yüzden mağduruz üstad mağduruz. Msn cap: [email protected]

Tarih: 21 Haziran 2007, 15:42 - İp: 85.***.**6.241
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

recep cım senın dedıgın yerın karşısındakı yerden bahsedıyo rum ben.keşke a tıcaret ayhan ın branşı olsa buiş keske.ama o genel elektronık muzık setı kompakt makınalar gıbı pratık seylerı satıyor.bende ıstanbula gıdıyorum ama deyıyor dogru su gıttıgıme ınankı.yarın veya ptesı gıtmeyı planlıyorum benle gelmek ıstersen gel..motorla gıderım ben hep.hem gezıntı hem zıyaret hem ticaret oluyor..cokta zevklı oluyor sabah 9,30da ferıbota bınıyorum 11 de ordayım.zıyaret vs tıcaret derken vakıt hemen gelıyor 15,30da tekrar gerıye aksam ustu engec 18de gene bursa dayım..

Tarih: 21 Haziran 2007, 16:44 - İp: 88.***.**1.168
  • 1