erndvc
erndvc (üye)
Ordu / Amatör

Bükey Foto Güven Sorunu. (sorun Çözüldü)

Ben de bir çok arkadaş gibi DSLR almayı düşünen ve bu uğurda forumlara giren çıkan görüş sunan, görüş alan günlerini internette geçiren birisiyim.Takdir edersiniz ki DSLR almak için en az 1.500 YTL yi gözden çıkarmak lazım.Tabi ben de bu parayı çıkarttım.

Ordu da yaşıyorum.Burada her makineyi İstanbul' da olduğu gibi görüp deneme şansımız yok.Burada denediğim makineler Canon 350D ve Nikon D50.Tabi forumlardan takip ettiğim kadarıyla Pentax'ın K100D modeli çok övülen ve her yönden çok avantajlı olduğu söylenen bir makine.Ben de böyle olduğuna inanıyorum ve makineyi almayı düşünüyorum.
Bunun için dün Bükey Fotoğrafçılığı telefonla aradım.Telefonu tok ve sert sesli bir bey açtı.Kendisine Ordu' da yaşadığımı K100D yi almak istediğimi fakat makineyi almadan önce denemek istediğimi ve İstanbula gelme durumumun olmadığını söyledim.Ve bir öneri sundum.Bir teşhir makinesini Ordu'daki bayilerine gönderdikleri taktirde bütün kargo masraflarını üstleneceğimi beğenirsem makineyi alacağımı söyledim.Karşıdaki bey ben bunları söylerken son derece umursamaz ve önemsemez bir ses tonuyla ara ara: olmaz,hayır,yapamayız,hepsi kutulu gibi sözler söylüyordu.Hiç yardımcı olmadıklarını söylediğimde."Bu makineler peynir ekmek gibi satılıyor profesyoneller bile alıyor" gibi büyük bir distribütörden beklenmeyecek derecede ciddiyetsiz ve doyuruculuktan uzak sözler söyledi.Açıkçası bu konuşma Bükey Fotoğrafçılık üzerindeki güven duygularımı zedelemiştir.Bırakın Ordu'yu Samsun,Trabzon gibi büyük illerde bile K100D bulunmamaktadır.

Pentax çok eski bir marka.Fakat Türkiye'deki Dijital Fotoğraf Makinesi piyasasında Canonun ve Nikonun ezici bir şekilde büyük bir pazar payına sahip olduğu bir gerçek.Pentax'ın buradaki yer edinme mücadelesinde sadece İstanbul müşterisini düşünmüş olması beni şaşırtıyor.

Ve herkese bir çağrıda bulunuyorum.Bükey fotoğrafçılığa mail ya da telefon yoluyla baskı kurarak en azından belli merkezlere K100d olsun K10d olsun göndermesini isteyelim.

Herkese iyi günler.

-------------------------------------------------------

Herkese merhaba,

Az önce Bükey Fotoğrafçılığın forumdaki yanıtı üzerine Pentax Ordu bayisi Foto Işıkla telefonda görüştüm.Durumu anlattım ve görüşüp beni aramalarını söyledim.Tekrar aradıklarında görüştüklerini ve Bükey Fotoğrafçılığın makineyi bugün kargoya vereceğini, tahminen yarın ya da pazartesi ellerinde olacağını söylediler.Sorun çözülmüştür.
Bükey Fotoğrafçılıktan Sinan beyin cevabı gerçektende bir distribütörden beklediğim cevaptı.Kendisine konuya yaklaşımı ve sorumluluk anlayışından dolayı teşekkür ederim.

Herkese iyi günler.

#erndvc' tarafından 26.01.2007 15:58:08 tarihinde düzenlendi.

#erndvc' tarafından 26.01.2007 16:26:23 tarihinde düzenlendi.

#erndvc' tarafından 26.01.2007 16:27:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Ocak 2007, 16:07 - İp: 212.***.**2.133
bisquit
bisquit (üye)
Antalya / Meraklı

Merak ettiğim baska bir şey de bu durumu büyük mağazarla niye halletmiyorlar mesela

bimeks teknosa hızlı sistem yalcınlar gibi mağazalar neredeyse her yerde var artık.

Tarih: 26 Ocak 2007, 18:26 - İp: 88.***.**0.220
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Büyük mağazalar dediğiniz Yalçınlar dan örnek vereyim, Arkadaşım Nikon D80 alacaktı. İstanbul da 5-6 tane Yalçınlar mağazası gezdi, aldığı cevap şu. "Sipariş üzerine getiriyoruz"

Ama yılmadı sonunda nasıl olduysa bir tane Yalçınlar mağzasında D80 buldu. Hiç değilse makineyi yakından görme şansı yakaladı. Bu da İstanbuldaki durum.

Tarih: 26 Ocak 2007, 19:14 - İp: 88.***.**4.57
alpersatir
alpersatir (üye)
Ankara / Amatör

xtolga
Bu arada Pentax Japonya ya bile ürün yetiştirmekte zorlanıyor. Bu kadar ilgi göreceğini onlarda tahmin etmiyordu. K10D Japonyada "japon Gurur Ürünü" ödülünü aldı. Peki neden ürün yetiştiremiyorlar? Pentax kaliteden taviz vermemek amacıyla üretim bantlarını genişletmiyor. Yani Çin de fabrikaları yok.
Ama benim k100d nin üzerinde filipin yapımı yazıyor.Kafam karıştı şimdi.Katakulle mi var acaba.

Tarih: 27 Ocak 2007, 20:43 - İp: 81.***.**9.20
hamsikoy
hamsikoy (üye)
İstanbul / Amatör

K10D de "assembled in Philippines" yazıyor... SLR'ler zaten toplama bilgisayar gibi... meğer gövde de toplamaymış

Tarih: 27 Ocak 2007, 20:55 - İp: 88.***.**0.247
mimarca
mimarca (üye)
İstanbul / Amatör

xtolga bu d80 olayı ne zaman oldu. ist nerdeyse spor esya satan yerın vıtrınınde bıle d80 var

Tarih: 28 Ocak 2007, 11:52 - İp: 85.***.**4.161
yrguner
yrguner (üye)
İzmir / Amatör

alpersatir bnmkinde de filipinler yazıyor

Tarih: 28 Ocak 2007, 12:31 - İp: 85.***.**1.192
soner25
soner25 (üye)
Erzurum / Amatör

Bükey fotoğrafçılığın yaptığı açıklama müşterisine verdiği değerin göstergesi.Kendilerini bende kutlarım.

Tarih: 28 Ocak 2007, 12:41 - İp: 88.***.**5.211
zavara
zavara (üye)
Batman / Stüdyo Fotoğrafçısı

karşı tarafıalgılama şeklin sertolmuş senin değiminle denemek için makina isteme pekmantıklı gelmedi bükey ftoğrafçılık internet sitesinde bu makinaların çekilmiş fotoğraflarını büyüterek inceliye bilirsin şahsen ben hasselblad marka makinanın çekimlerini inceledim çokgüzel selamlar

Tarih: 11 Mart 2008, 15:10 - İp: 88.***.**8.204