dentist444
dentist444 (üye)
Malatya / Amatör

Bu Nedir Şimdi Siz Söyleyin :((((

arkadaşlar A100 kullanıcısıyım..aşağıdaki fotoda görüldüğü üzere orta kısma yakın sağ tarafta--minarenin ucunu takip edin ortaya yakın solda-- bir leke görülmektedir.özellikle 18-70 mm taktıktan sonra oluşuyor ve diğer objektifleride daha sonra taksam leke hep aynı yerde kalıyor..ne sağa ne sola kayıyor aynı yerde hep leke görülüyor...30-40 kare çektikten sonra oluşuyor bu leke ilk başlarda olmuyor..sizce bu nedir böyle?? makinanın sağlam bi temizliğe mi ihtiyacı var yoksa başka bi problemmi???Ben ince uçlu tüylü fırçalarla acaba tozmu diye temizledim ama gene aynı yerde çıkınca sizlere danışayım dedim..ilgilenen herkese şimdiden teşekkürler...

Tarih: 19 Ekim 2007, 20:22 - İp: 88.***.**5.12
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

çok kişisel bir tartışma ne desem boş...

sağdan soldan duyma bilgisine ise katılmıyorum...çok sağlam test siteleri var...bir insanın eline makinayı almadan yorum yapması çok doğal...bin tane test sitesi var...5000 tane örnek fotoğraf var internette artık bilgiye daha kolay ulaşılıyor bence bunu bir düşün burkay

Tarih: 21 Ekim 2007, 16:58 - İp: 88.***.**6.167
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili dunesa ,
Sana o çok ünlü test sitelerinin (türkiyede de bu işi yapan arkadaşlar var) çoğunun üreticilerden para aldıklarını ve yaptıkları test kandırmacasında çoğunlukla tüketiciyi yanlış yönlendirdiklerini söylesem bana inanır mısın?
Ben ;birisi bana bir iddiada bulunuyorsa iddiasının kendi gözlemlerine dayanmasını isterim.Varsa iddiasını delilleri ile ortaya koymasını isterim bu yanlış bir şey mi??
Fotograf makinesi amerikanın keşfine benzemez .Bu sitede de oldu çok defa .adamın biri fotograf makinesi almış çektiği fotograflar rezil ötesi.Adam " bu makine kötü" diyor oysa kötü olan makine değil ki adamın fotograf bilgisi...
Ben ısrarla örnek fotograflar istedim ama ne yazık ki bu fotograflar ortaya konulamadı.....
Neyse artık bu konuyu uzatmayalım derim ben..sevgiyle kalın..

Tarih: 21 Ekim 2007, 18:30 - İp: 88.***.**5.103
drk_m
drk_m (üye)
Rize / Amatör

Senin istediğin örnek foto dan önce sen şu garanti işini bir konşalım? sen önce garantisi olan mala nasıl garantisiz dedin onu açıkla.Üreticiden para alarak test yapılıyorsa o zaman senin hiç konuşmaman lazım zira ekmeğini panasonik makina tamirinden çıkarıyorsan senin yorumun(senin kendi sözlerine dayanarak)çok daha yanlı olur. O yüzden asıl sen yorum yapma!
söylediğin sözlerin onlarca kişi için hiç ehemmiyeti yok buna adım gibi eminim. Her ne ise ben o linkini verdiğin topikde geçen tatışmada 100de100 haklı olduğumu biliyorum. Makinanın GARANTİLİ olduğunuda biliyorum. Çektiği fotoların normalin üzerinde noise ürettiğini de biliyorum.Sen bu saatten sonra istediğini söyle.Tekrar ediyorum PANASONİK FZ SERİSİ SEGMENTİNDE EN FAZLA NOİSE ÜRETEN MAKİNADIR!!!!
Hadi sende bunun aksini ıspatla.

Madem o kadar eğitim aldın öğrendin ispatlada görelim fz serisi ne kadar noise üretiyormuş. Bu arada karşılaştırma yapmak zorunda kalacağın için senden karşılaştırdığın makinelerinde garanti kapsamında olduğunu faturasıyla belgelendirmeni rica edicem. Malum makinaya sahip olunmadan senin mantığına göre yorum yapılamıyor.

Neyse yaa gidip maçı izliyeyim ben en iyisi. Mermer ustalığı bana göre değil!

Tarih: 21 Ekim 2007, 20:24 - İp: 85.***.**6.66
kundera
kundera (üye)
İzmir / Meraklı

bu kare hangi şehir o leke makinadan degil bence

Tarih: 1 Kasım 2007, 21:18 - İp: 88.***.**4.84
dentist444
dentist444 (üye)
Malatya / Amatör

burası mardinde...leke şimdilik yok çıkacağı zamanı 4 gözle beklemiyorum valla... ) anlamadım gitti yolum istanbul ankaraya düşerse bi temizletecem makinayı...

Tarih: 5 Kasım 2007, 18:23 - İp: 88.***.**8.108