levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

Bu Kareyi Yakalayabildikten Sonra..

Bu kareyi yakalayabildikten sonra hangi makineyi kullandığımızın ne önemi var sorarım sizlere...

İstanbul Ticaret Üniversitesi iletişim fakültesi öğrencilerinden İlker Özcivan, Eminönü'nden Üsküdar'a gitmek üzere vapurdaydı. Galata Kulesi'nin fotoğraflarını çekiyordu.ışık yerindeydi ve bir kuş sürüsü de gökyüzünde dalgalanıyordu. İlker Özcivan, yolculardan biri uyarınca deklanşöre basıyor ve 'o an' ı yakalıyordu. Sanki kuşlar insanların sevgi simgesinin şeklini biliyordu da mükemmel ve şaşırtıcı bir kusursuzlukla gökyüzüne nakşettikleri stilize kalp şeklini görebilecek birilerini umuyordu.

#levobjk' tarafından 02.03.2007 13:18:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Mart 2007, 12:02 - İp: 213.***.**8.2
cfiliz
cfiliz (üye)
Bursa / Amatör

Çok doğru yazmışsın levobjk. Bazen makinaların teknik özelliklerine gereğinden fazla takılıyoruz. Phil Askey gibi laboratuvar testçisi olmamak lazım

Görüntülenmeyi bekleyen bir dünya var dışarıda

Tarih: 2 Mart 2007, 12:12 - İp: 213.***.**6.250
cancaner
cancaner (üye)
Yurtdışı / Firma

levobjk

Dedigin cok dogru ama eskiden bu sohbetler yoktu, makinadan once fotografta ki teknik ve duygu one cikardi.

Forum icerisindede bir cok defa soylendi;makinalara bu kadar kafanizi takmayin,bugunun teknolojisinde ki makinalar fotograf cekmek icin gerekli her duzeye sahip (marka adinin onemi yok),iyi fotograf icin sizin duzeyiniz onemli diye.
Benim anladigim kadar bizim insanimiz alet edevat hakkinda konusmayi,yorum yapmayi fotograf konusmaya tercih ediyor.
Bak bu sitede ki forumlara bir makina hakkinda kac yorum var,birde fotograf teknikleri,fotografcilik veya yeni baslamak isteyenlere yardim hakkinda kac yorum.

Cok guzel fotograf paylasim icin tesekkurler

Tarih: 2 Mart 2007, 12:37 - İp: 195.***.**2.9
mstclk
mstclk (üye)
Bursa / Meraklı

levobjk başta sen olmak üzere arkadaşlar haddime düşmez ama affınıza sığınarak bu fotoyu paylaşmak istedim.. ( tamam cep foto olayı konusunda haklısınız )

Tarih: 2 Mart 2007, 12:47 - İp: 85.***.**4.172
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tabiki a 100 çekebilir bunu ancak. Nerde k10d ciler nerde.
Süper fotoğraf.

Tarih: 2 Mart 2007, 13:11 - İp: 85.***.**6.23
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Başarısız bir ters ışık örneği olmuş, belki photoshopta değişiklikle daha iyi olabilirdi.

Tarih: 2 Mart 2007, 14:17 - İp: 88.***.**5.86
erex
erex (üye)
İstanbul / Amatör

Levobjk ve Cfiliz,
kesinlikle katılıyorum. Makinalar sadece bir araç, amaca hizmet etmek için..
Malesef bizler çoğu zaman amaçtan ziyada araçla uğraşıyoruz.

Hasselblad H3D-31 makinam olsaydı, en iyi fotğrafçı ben mi olacaktım??
Daha iyi makro çekmek için binlerce dolar lık lensler peşindeyiz, ama Oguz Pretec Dc3a30 makinayla harikalar yaratıyor..

Sevgi ve saygılar..

Tarih: 2 Mart 2007, 22:49 - İp: 85.***.**1.86
levobjk
levobjk (üye)
İzmir / Meraklı

şahsen ben işin %80 ini fotğrafçının yaptığına inanıyorum. Doğru zamanda doğru kareyi yakalayarak...

ama genelde forumlarda paylaşılan fotolar makinelerin özelliklerini ön plana çıkarıyor. yani o makineyle o kareyi çeken 100 kişiden 95 i aynı fotoyu çekecektir zaten.

dilerseniz bu başlık altında mükemmel çekimler olmasa da fotoğraf değeri yüksek olan, yani belki dünyada bir daha yaşanmayacak "o an"ı yakalayan fotoları paylaşalım?

benim makinem sony A100 pazartesi elime geçecek. ilk kez dslr kullanacağım.. çok heyecanlıyım

Tarih: 2 Mart 2007, 23:47 - İp: 85.***.**1.110
barış ak
barış ak (üye)
İstanbul / Amatör

kayaların arasına sıkışmış ınsan, hatta uzaylı yuzunu benden başka görebilen de olacakmı diye cok merak ediyorum

Tarih: 3 Mart 2007, 20:28 - İp: 85.***.**6.244
  • 1