yoruk07
yoruk07 (üye)
Antalya / Meraklı

Bu Hevesime Ortak Olun...

Yıllardır heveslenmiş olduğum fotoğrafçılığa giriş yapmak istiyorum.

Fuji finefix S5700 makinem var,biraz daha ilerlemek adına yeni bi makine almayı düşünüyorum.

Bunun için ayırdığım bütçe 1500-2000 tl arası...

Makine olarak ve objektif olarak bana önereceğiniz makineleri bilmek istiyorum.

Uzun süre işime yarayacak bi makine tercihim olacaktır.

Ve Full Hd video çekmesi...

Yorumlarınızı benden eisrgemezseniz sevinirim...

Herkese iyi paylaşımlar.

Tarih: 8 Mart 2012, 23:41 - İp: 88.***.**4.159
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

amatorluk ve profesyonellik, bu işin ustası acemisi olmakla degil işten para kazanıp kazanmamakla alakalı terimlerdir. burası da genellikle bu işten geçim amaclı para kazanmayan amator fotografcılardan olusan bir site. neden profesyoneller yazmamıs sorunuza cevaben yazıyorum bunu. avatarlar altında amator meraklı vs. yazması kişilerin bilgilerinin olmadıgı manasına gelmez.
oncelikle bunun ayırdına varmak lazım.

alacagınız herhangi bir makine, isterseniz 5000tl olsun elinizdeki s5700 gibi istediginizde makro istediginizde portre istediginizde uzak istediginizde yakın fotograf cekmenizi saglamaz.

bunun için kit lens yanına bir tele zoom objektif, bir makro lens almanız gerekebilir.
yoksa kit lensle uzakları cekebilirsiniz, ne makro cekebilirsiniz, ne de arka planı yeterince soyutlayabileceginiz portreler cekebilirsiniz.

almışken iyisini alayımdan ziyade, almışken işime yarayanından alayım demeniz cok daha mantıklı olur. bir dslr almak almışken iyisini almak demek olmuyor malesef.

misal video cekimi istediginizi belirtmişsiniz ki, bir dslr ile cekilen video elinizdeki s5700 ile cektikleriniz gibi surekli focuslu olmayacak, işleme sıkıntısı, depolama sıkıntısı gibi seyler olacak.
bunları da goz onune almanız lazım.

tavsiyem ihtiyaclarınızı tekrar gozden gecirmeniz ve buna yonelik bir alışveriş yapmanız. bu aşamada bir dslr almanızı tavsiye etmem.
en iyisini alacagım dusuncesiyle, ihtiyacınıza hitap etmeyen bir makine alabilirsiniz gibi gorunuyor bu sekilde.

Tarih: 12 Mart 2012, 16:16 - İp: 78.***.**5.229
gibson
gibson (üye)
Kocaeli / Amatör

Gaijin'e kesinlikle katılıyorum ama bünyeye bir dslr edinme virüsü girmiş bir kere,tedaviside yok, bir dslr alınacak.Bende de öyle olmuştu.Bana sorarsanız ,arkadaşlarımın önerdiği bütün makinalar işinizi görecektir, biriyle yapıp diğeriyle yapamayacağınız bir şey yok.Bütçenizde yeterli bence, elinize uyanı alın gitsin, kit lensler çok da kötü değildir,ilerde ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiz,sağlıcakla kalın.

Tarih: 12 Mart 2012, 17:58 - İp: 82.***.**3.45
yoruk07
yoruk07 (üye)
Antalya / Meraklı

İletilerinizi büyük bir dikkatle okudum...

Herkese çok teşekkür ederim...

Tarih: 13 Mart 2012, 15:27 - İp: 95.***.**4.47