araci123
araci123 (üye)
Antalya / Amatör

Bir Makina İstiyorum Yardım Edermisiniz?

ben arkeoloji bölümü öğrencisiyim. Geniş manzaraları alabilen küçük buluntuları net olarak çekebilecek bir fotoğraf makinası almak istiyorum soruyorum soruşturuyorum ama istediğim gibi bişey öneren olmadı yardım ederseniz sevinirim
makinada ardığım özellikler şunlar;
geniş açılı
makro çekimi çok yakın
titremelere karşı duyarlı
yüksek çözünürlükte (10mp ve üstü)
video çekim desteği hd yada hd ye yakın
fotoğraf çekmeyi işkenceye degil eglenceye dönüştürecek bir makina
fiyat aralığı 500tl-600tl
şimdiye kadar hoşuma giden makinalar;
nikon coolpix s640
kodak z981
yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler. :D

Tarih: 27 Ocak 2011, 01:42 - İp: 85.***.**6.33
elcezeri
elcezeri (üye)
İstanbul / Amatör

-canon s95/biraz pahalı...yada...fuji f200exr/size göre...

Tarih: 27 Ocak 2011, 14:08 - İp: 88.***.**6.36
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

nikon serisini düşünmenizi öneririm. Ya da Panasonic FZ30 'a bir bakın...
Ve eğer yanınızda tripod ya da monopod taşıyamayacaksınız, çok zoomlu makinalardan uzak durun derim.

Kolay gelsin...

Tarih: 27 Ocak 2011, 14:08 - İp: 85.***.**7.27
araci123
araci123 (üye)
Antalya / Amatör

bahsettiğiniz makinalarda araştırdıklarımın içinde ama hoşuma gitmemişlerdi canon s95 hariç ama oda pahalı:D
fujifilm f200exr evet istediğim özellikler onda mevcut ancak bu makinayı kullanma fırsatı buldum öncelikle çekim sırasında odaklanırken objektiften tıkırtılar geliyordu belki tozlu ortamda fazla kullanıldıgı için bişeyler olmuş olabilir birde güneş batmak üzere iken çektiğim fotoğraflar siyah beyaza yakın tonlarda çıktı açıkcası hoşuma gitmeyen bi makina
panasonic fz30 2005de piyasaya çıkmış bir makina yanılmıyorsam piyasada bulabilecegimi sanmıyorum
önerileriniz için teşekkürler başka öneriler görmek istiyorum
şuan için aklımdaki makina nikon coolpix s640 bu makina hakkındaki yorumlarınızıda görmek isterim
teşekkürler

Tarih: 27 Ocak 2011, 21:38 - İp: 85.***.**6.33
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

düşünsüğünüz makina kompakt bir makina... Burası ise DSLR ve DSLR-like tavsiyelerinin yapıldığı başlık.
Kompakt tavsiyesi için ayrı bir bölüm var, orada konunuzu dile getirin isterseniz, burda görülmeyebilir.

Yalnız şunu da söylemeliyim, kompakt makinadan çok yakın makro, geniş açı gibi özellikleri ne kadar bulabilirsiniz bilemiyorum.
Ama yine de kolay gelsin ne diyeyim

Tarih: 28 Ocak 2011, 02:18 - İp: 85.***.**7.27
ozansahinarc
ozansahinarc (üye)
İzmir / Amatör

öncelikle merhaba diyorum.
seninle meslektaş olacağız bende arkeologum
açıkça söylemek gerekirse yukarıdaki makinelerin hiçbirisi senin işini tam anlamıyla görmez, bana kalırsa biraz daha para biriktirip dslr alman senin için daha hayırlı olur, yazdığın makinelerin hiçbirinde küçük buluntu çekimlerinde performans alamazsınnn

buluntu fotoğraflarını ne için çekeceksin? kendine arşiv içinmi yoksa kazı envanter etüd işleri içinmi??

Tarih: 28 Ocak 2011, 19:28 - İp: 78.***.**0.161
araci123
araci123 (üye)
Antalya / Amatör

forumda yeniyim nereye hangi konuyu açcam bilemedim :D
meslektaşım sana cevap vereyim ben kendime arsiv amaçlı istiyorum makinayı okul biter işimi elime alırsam daha iyisini almayı zaten düşünüyorum ama simdilik elimin altında olacak bi makina arıyorum nicon s640da alacak gibiyim teşekkürler konuyu yeniden kompakt sayfasına açcam teşekkürler

Tarih: 29 Ocak 2011, 19:37 - İp: 46.***.**4.134
  • 1