szg6
szg6 (üye)
Ankara / Amatör

Bilgi İstiyorumm

Merhabalar.Prof.foto.makinası almak istiyorum ancak hiçbir bilgim yok.Hobi olarak bunu gerçekleştirmek istiyorum.Öncelikle bir foto.makinası almam gerekiyor ve markası ve modeli konusunda fikre ihtiyacım var.Amatör birinin kullanabileceği ayrıca kaliteli bir şey istiyorum.Amerikadan getirtebilirim,gümrükte ne gibi sorun çıkabilir?
Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Tarih: 18 Haziran 2010, 12:56 - İp: 88.***.**2.0
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Prof.foto.makinasi almak istiyorum

Makinenin Prof'u olmuyor, fotografcinin profesyoneli veya amatoru olur.

ancak hicbir bilgim yok

Zamanla olur, uzulmeyin.

Amator birinin kullanabilecegi ayrica kaliteli bir sey istiyorum

Amatorler hepsini kullanabiliyorlar, bir sorun olmuyor. Kalite derken?

gumrukte ne gibi sorun cikabilir?

Gumruge takildiginde, yaklasik makinenin bedelinin yarisi kadar bir gumruk vergisi oderseniz hiçbir sorun cikmaz.

Hepsinden onemlisi, siz bu hicbir bilginiz olmadan alip profesyonel olacaginiz ugrasiniz icin ne kadarlik bir butce ayirdiniz?

#ocaklilar' tarafından 18.06.2010 13:32:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Haziran 2010, 13:31 - İp: 69.***.**7.137
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

araştırın-okuyun-öğrenin-deneyin-yanılın

Tarih: 18 Haziran 2010, 18:34 - İp: 88.***.**4.194
malkocy
malkocy (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba, biraz okuyup inceleme yapabilirsiniz. Dijital fotoğrafçılık ile ilgili yazılı birçok kaynak var. Hatta yazılı kaynak ta almadan önce internette biraz okuyun. Ne yapmayı düşündüğünüzü ortaya çıkarın. Buna göre halen fotoğraf makinesi almak istiyorsanız, markaları ve modelleri inceleyin, fiyatlarını inceleyin. Fotoğraf makinesini bundan sonra alın. Amatör biri Canon 1000D'yi de kullanabilir, Nikon D90'ı da kullanabilir, Canon 1D MarkIII'ü de.. Bu makineleri kullanmak Ericsson GH688 cep telefonunu kullanmaktan biraz daha zordur.. Asıl zor olan fotoğraf çekmektir... Dolayısıyla önce gerçekten biraz okuyun internette, Sn. Remi'nin dediği gibi.. Sonra bütçenize bakın, o yönde bir makine alın. Makine aldığınızda bir lens ile bitmiyor çünkü iş..
Amerika'dan internetten getirirseniz, %100 gümrükte takılır, sonra sizi gümrükten telefonla ararlar, vergisini verdikten sonra makinenizi alırsınız. Yurtdışından arkadaşınız geliyorsa ona sorabilirsiniz. Ya da sahibinden ürün satan Türk sitelerini deneyebilirsiniz, burada da yurtdışından ürün getirip satan arkadaşlar oluyor. Ya da en kolayı, Hayyam pasajına gidersiniz, oradan yine aynı fiyatlara alırsınız. Ama makineyi almak birinci değil, son yapacağınız iş olsun..
Saygılar..

Tarih: 18 Haziran 2010, 19:11 - İp: 58.***.**8.132
_tncy_
_tncy_ (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaş makine almaktanda hobisindende vazgeçti herhalde

Tarih: 20 Haziran 2010, 08:27 - İp: 88.***.**3.153
szg6
szg6 (üye)
Ankara / Amatör

Hayır vazgeçmedim,birkaç kere denedim cevap yazamadım.Umarım bu sefer başarmışımdır

Tarih: 20 Haziran 2010, 10:01 - İp: 95.***.**4.39
szg6
szg6 (üye)
Ankara / Amatör

Öncelikle teşekkür ediyorum ilginize.Biraz aceleci davrandım,makineyi alma konusunda.Kendime daha fazla vakit ayırmaya karar verdim,araştırmak için.İsteğim profesyonel olmak değil,fotoğraf çekerken zevk almak ve ortaya güzel bir şeyler çıkartmak.Umarım araştırmalarım iyi sonuçlar verir
Saygılar.

Tarih: 20 Haziran 2010, 10:12 - İp: 95.***.**4.39
  • 1