yasaryarar
yasaryarar (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bhphoto Yardım

Merhaba bhphoto sitesinden alışveriş yapan var mı. Sitedeki fiyat üzerine kargo ücreti hariç ek fiyat, vergi vs. ekleniyor mu. Kargo ücreti ortalama ne kadar tutuyor. Bilgi verir misiniz?

Amerikayı aradım arkadaşlar. Alınan ürünler için vergi ödeniyormuş. Yani Türkiyeden alsak daha karlı oluyor. Teşekkür ederim...

#yasaryarar' tarafından 20.09.2008 10:29:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Eylül 2008, 15:57 - İp: 88.***.**5.13
biocem
biocem (üye)
Zonguldak / Meraklı

Alışveriş yapmadım ama yaptığım araştırmaya göre UPS ile 55 dolar, fedex priority ile 118 dolar, international express mail ile 88 dolar civarı kargo ücreti çıkmakta...
Tabiki bunlar sipariş edeceğiniz ürüne göre değişecektir.

Kargo ücretinden ziyade Türkiyede gümrük ücreti konusunu dert etmenizde yarar var.Sipariş edeceğiniz ürün (bayram öncesi olduğu için) 300 euro altında ise gümrüğe takılmaz muhtemelen.Ama 300 euro üstü için gümrüğe taklırsa bir ücret ödeme durumunda kalırsınız.
En iyisi yurtdışından bir arkadaş bulun ve yanında getirsin...Böylece kargo ve gümrükten kurtulursunuz.

Tarih: 7 Eylül 2008, 06:21 - İp: 85.***.**4.36
warp83
warp83 (üye)
İstanbul / Meraklı

Zaten şu gümrüğe takılma olayı olmasa bütün millet asılacak yurtdışından.

İstanbul' a gelme imkanınız varsa Hayyam Pasajını değerlendirmenizde fayda var. Spot ürünlerde nakit olarak fiyatlarda indirim de yaptırabilirsiniz. Hem de cihazı görerek deneyerek alırsınız.
Ya da Biocem arkadaşında dediği gibi bir tanıdık vasıtasıyla getirtebiliyorsanız yurtdışından o da iyidir.

Saygılarımla.

Tarih: 7 Eylül 2008, 13:37 - İp: 88.***.**0.3
seannnnn
seannnnn (üye)
Antalya / Meraklı

yaw keşke şu hayyam internete açılsa.
mesela www.hayyam.com olsa tüm türkiye burdaki fiyatlardan istifade etse
ooffff off hayat ne kadar kolaylaşırdı benim için....

Tarih: 8 Eylül 2008, 14:06 - İp: 88.***.**4.32
  • 1