lustral
lustral (üye)
Balıkesir / Haber Fotoğrafçısı

Bende Pentax'cı Oldum:))

Selamlar arkadaşlar uzun bir süre sonra SLR like makineden kurtulup DSLR'ye geçmein mutluluğunu yaşıyorum.. Filmli makinelerim Minolta 7000 ve Nikon F65'i iyi fiyatlarla sattım ve üzerine birazda kendim ekleyerek bir Pentax K10D aldım..
Şimdilik sadece 18-55 objektif ile kullanabileceğim ama en kısa sürede 70-300 sigma objektif almayı düşünüyorum..
İşim gereği bu makineyi tercih ettim.. Genelde dışarıda çalışıyorum ve çok hızlı çekim yapmam gereken bir meslekte çalışıyorum.. Daha öncede Pentax'ın 35 mm makinelerinden birini kullanmıştır.. Umarım beni üzmez..
Pentaxı tercih etmemde bu sitenin ve siz Pentaxcıların büyük katkısı oldu.. Artık aranızdayım..

Tarih: 1 Ağustos 2007, 09:32 - İp: 88.***.**8.67
lustral
lustral (üye)

Evet kesinlikle sizlerle güzel fotoğraflarımı paylaşacağım.. Güzel kareler yakalayınca galeriye ekleyeceğim..
Genelde insanları yani yaşamı çekmeyi severim.. Mesleğimden de kaynaklı sanırım..

Tarih: 1 Ağustos 2007, 22:34 - İp: 88.***.**7.34
talbot
talbot (üye)
Kocaeli / Meraklı

makinen hayırlı olsun, en güzel kareleri yakalayasın.yakında bende pentaxcılardan olacağım,nasıl bir duyguymyş bakalım

Tarih: 3 Ağustos 2007, 15:37 - İp: 88.***.**2.22
ardadeniz
ardadeniz (üye)
Eskişehir / Amatör

lustral makinan hayırlı olsun,güzel günlerde kullan.

Tarih: 3 Ağustos 2007, 19:16 - İp: 88.***.**1.196
lustral
lustral (üye)

Harika bir duygu emnin olabilirsiniz.. Elime ilk defa aldım.. Gidip görme imkanım olmadı ama bana çok hoş bir his yaşattı..
Geçmişte kullandığım SLR makineleri hatırlattı.. hatta daha güzel bir duydu.. Gazeteciliğe ilk başladığımda sanırsam 10 yıl önce elime vermişlerdi ve git çek demişlerdi.. Kimse bana nasıl çalışır, ayarlar nasıl yapılır göstermemişti.. ama denye yanıla.. kötü fotoğraflar getire getire hatta filmleri yaka yaka öğrendim..
Ki o zamanlar şimdiki gibi istediğin kadar çek şansı yoktu. Bir filmi 2 kere keser 3 haber için yani 3 gün kullanırdık...
harika bir duygu.. makineyi tanımaya çalışıyorum.. gerçekten iyi bir karar verdiğimi anlıyorum şimdi..

hepinize teşekkürler..

Tarih: 3 Ağustos 2007, 22:36 - İp: 88.***.**9.11
onixon
onixon (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

http://forum.netfotograf.com/filtre_lens.asp?msg_id=23932

Sigmaa APO ve Tamron 1 poz denemesi

Tarih: 4 Ağustos 2007, 18:59 - İp: 85.***.**7.37