panctom
panctom (Objektif)
İzmir / Amatör

Ben Sony’den Geçmem..

1- CANON 40D iso1600 DETAY FOTOSU

2- SONY A700 iso1600 DETAY FOTOSU

Şimdi bu iki linkte aynı test fotosu var. Lütfen bu açılan büyük boy fotoğraftaki sağ alt köşeye yakın bir yerde duran grafikli tabloya gidin.

CANON noise temizliği konusunda daha iyi.. Ama noiseleri temizlerken, detayları da temizlemiş. Grafikteki sık çizgilerde ve rakamlarda detay kaybı belirgin..

A700 ise noise temizliğinde az daha özensiz.. Ama detaylar çok daha güzel ve temiz..
Keza aynı sitede A350 modelinin iso1600 fotosu da var. Ve aynı şekilde keskin..

Evet.. Ben SONY'ci PANCTOM belki yine bir kısım medyayı karşıma alacağım ama...
DETAY VERME KONUSUNDA SONY'nin DSLR MODELLERİ, CANONDAN DAHA İYİ..
Bunu zaten A100'den beri biliyorum.

Tabii şu da gercek bir daha söyleyeyim:

Bizim burada fotoğraftaki amacımız, devasa boyutta baskı almak değil.. Ama ben SONY'nin dokusunu seviyorum, dokusunu..!!

NİKON'un D300'ünü tabii bir köşeye ayırmak ve ona ayrı bir gözle bakmak lazım..

AMA FOTOĞRAFTAN AYRI OLDUĞUM BU DÖNEMLERDE BİR KEZ DAHA ANLADIM!!

BEN BİR SONY ADAMIYIM!

Onun gövde üzerinde sunduğu ve HARİKA ÇALIŞAN SSS sistemi YETER BE!!

Hangi lensi takarsam takayım, TİTREMEYEN LENSİM VAR!!!

GİDİP TE, üzerinde IS veya VR olan lenslere dünya para bayılmıyorum!!!

Hani bir reklam vardı ya:

AKLIMI SEVEYİM BE YAAA..!!! [>:D

Tarih: 9 Mart 2008, 04:35 - İp: 88.***.**3.35
erhan.
erhan. (üye)
Samsun / Amatör

Panctom, a700' ün detayları fazlada renkleri solgun, 40d nin renkleri daha dolgun ve net. a700 almayı düşünen biri olarak a700 den git gide soğuyorum

Tarih: 9 Mart 2008, 10:16 - İp: 85.***.**2.57
ege zafer
ege zafer (üye)
Kayseri / Amatör

Sony'den geçmem derken Sony satan yerlerinden önünden bile geçmez siniz yoksa Sony'den vaz mı geçmezsiniz?

Galiba Sony'den vazgeçmezsiniz ama verdiğiniz iki detay fotoğrafında da görülüyord ki Canon renk konusunda daha iyi gibi.. Yalnız sizin aktarmak istediğinizi yanlışta anlamış olabiliriz, neden bu iki fotoğraf tesiti sonrası Sony'i seçtiniz ki, oysa Canonun test fotoğrafı daha iyi gibi..

Tarih: 9 Mart 2008, 10:42 - İp: 88.***.**5.92
bjksk
bjksk (üye)
İzmir / Amatör

ya panctom ben sony kullanmıyorum canon da kullanmıyorum tarafsızın yani ama nedir senin bu devamlı sony i leri diger markalarla karsılastırman boş ver abi ya rahat ol fotograf cekmeye bak sony güzel bi makine ama diger leride cok güzel ben bununla mutlu oluyorum sen sonyinle salla abi gerisinide

Tarih: 9 Mart 2008, 10:54 - İp: 88.***.**8.122
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

nolmuş hoca. Aynı işte. Sadece objektif kaynaklı fark var. Cık cık cık. AS ı geçtiniz valla.

Tarih: 9 Mart 2008, 11:29 - İp: 88.***.**2.192
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

A350, beni fena tahrik ediyo ha.. üzerine bide karlzeyis'in iyi bi gözlüğünü oturttumuydu, değmeyin artık..

Tarih: 9 Mart 2008, 11:37 - İp: 85.***.**3.128
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

onun tek kart slotu var a700 al.

Tarih: 9 Mart 2008, 11:47 - İp: 88.***.**2.192
evren-
evren- (üye)
İstanbul / Amatör

Bu iki resim arasında büyük fark yok bence.Ama benim görüşüme göre görüntü işlemcisi ve keskinlik mevzuunda sony 1 numara. Hala araştırıyorum ve araştırdıukça bissürü şey çıkıyor karşıma. Giriş seviysinde bi model alacağım için şu ana kadar beni SONY A200'den caydıracak bi marka ve model yok.(şu an için)

#evren-' tarafından 09.03.2008 12:54:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 9 Mart 2008, 12:54 - İp: 88.***.**1.144
evren-
evren- (üye)
İstanbul / Amatör

Bir şey sormak istiyorum çift kart slotu olunca ne gibi bi fark olacak?eğer çok profesyonel fotoğrafçı değilsek.Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Tarih: 9 Mart 2008, 12:56 - İp: 88.***.**1.144
makara
makara (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum
sizin fikriniz nedir ? A3 boyutunda resim basacak kadar yüksek fotoğrafları ne zaman çekeriz ?
5 sene sürermi ?

Tarih: 9 Mart 2008, 13:06 - İp: 78.***.**3.207
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 9 Mart 2008, 15:32 - İp: 88.***.**2.134