kazeem
kazeem (üye)
Balıkesir / Meraklı

Bebek Fotoğrafları İçin Uygun Makina

daha öncede forumda belirtmiştim amatörüm ve işin teknik kısmı hakkında bilgim yok.dolayısıyla yardımınıza ihtiyacım var.yanlış bir seçim yapıp daha iyi bir makina alacakken anlamadığım için daha az özellik ve donanıma sahip bir makina almak istemiyorum.
canon350d
nikon d70s veya d40
düşündüğüm makinalar arasında bu 3 makinanında fiyatı bşrbirine çok yakın.birbirlerine göre artıları ve eksileri nelerdir ayrıca hangisini önerirsiniz?
ağırlıklı olarak bebek fotoğrafları çekeceğimide belirtmek isterim.(ve özellikle istediğim bir özellik belli bir kareyi öne çıkarıp arka fonu flu yapmak)şimdiden teşekkürler

Tarih: 27 Ekim 2009, 08:20 - İp: 95.***.**4.74
dedemkorkut
dedemkorkut (üye)
İstanbul / Amatör

18/55 is lensler kötü lensler değildir.ana noktaya odaklanıp ana konuyu ön plana çıkarmak için f-1./8 yada f-2/8 kişilerin tercihidir yoksa bu kit lens başlangıç için idealdir,geniş açıdır portrede çeker.ben i 1 metreden balkonda koşu bandında tam boy çekimini yaptım.performans olarak photozonede birçok lensi gerde bırakarak 5 yıldız almıştır.bu şeyler birkere alınıyor.teknolojiye yetişilemiyor,hemen yeni bir model çıkarıyorlar.350d ve 18/55 is lens iyi bir tercihtir.dahada iyi bir tercih 450d olabilir.18/55 is olmıyan lensleri tercih etmeyin.

Tarih: 27 Ekim 2009, 22:05 - İp: 88.***.**7.168