usthaforce
usthaforce (üye)
Denizli / Amatör

Başlangıç Makine Seçimi Öğrenciym Yardım

HERKESE İYİ GÜNLER

Uzun zamandır d-slr makine almak istiyorum ve öğrenciyim. Fotoğrafçılığa epey merakım var makine seçiminde yardımcı olun lütfen.
Başlangıç olarak 650 TL bütçem var. bu fiyata güzel slr fujiler var ama ben onun yerine 2. el bir dslr ile başlamak istiyorum. Daha önce bazı slr ve dslr makinelerle çekimler yapmıştım. yani ilk defa elime almış olmayacağım bu yüzden dslr olsun istiyorum. Yaptığım araştırmada bütçeme uygun 4 adet makine buldum:

Canon Eos 300d (500 TL)
1500 shutter
18-55 lens
KORİNAR 135mm TELE LENS
M42 ADAPTÖR
İki adet batarya,boyun askısı,
3 adet hafıza kartı 512mb
şarj aleti,
(tele lens ve adaptörün tam olaak ne olduğunu
bilmiyoum açıklarsanız seviniim

Nikon D70 (550 TL)
Problemsiz faal durumda orjinal kutuları ile
birlikte d70 + 18-70 objektif (açıklama bu kadar)
http://www.sahibinden.com/data/images/blank.gif

Nikon d70s (650 TL)
Bu ürün yalnızca body ve full kutu içeriğinden oluşuyor.
Stüdyoda kullandığı söyleniyor. Bayağı temiz bir makine.

Pentax K100D (570 TL)
pentax 18-55 al lens (piyasadaki en kaliteli
keskin kit lens olduğu söyleniyor)
4 adet 2500 ma şarzlı pil
boyun askısı, uv koruyucu filtre
2 gb sd kart, taşıma çantası
Ayrıca pentaxların shutter ömrü en uzun ve suya çamura vs doğa şartlarına karşı dayanıklı olan çok kaliteli makineler
olduğu söyleniyor.

Bu seçimimi acemiliğe getirmek istemediğim için siz profesyonellerin yardımına ihtiyacım var. konuyla ilgili olması şart değil, işin püf noktaları, ipuçları vs her türlü cevaba açığım henüz lise öğrencisiyim LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ. SELAMLAR

Tarih: 28 Ocak 2012, 12:31 - İp: 88.***.**8.147
g.emre
g.emre (üye)
İstanbul / Amatör

Bulabilirseniz Canon 20D tavsiye ederim.

Bunların içinden Canon 300D veya Pentax almanız mantıklı olacaktır.
Canon alırsanız ödünç lens bulup kullanabilirsiniz, tabii nikon için de geçerli bu seçenek.

Pentaxla ise fiyatı 40-60 arasında değişen m42 lenslerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Aynı durum Canonda da geçerli ancak bir m42 adaptörüne ihtiyaç duyacaksınız ve yine de rahatlıkla kullanamayacaksınız çünkü bu adaptörün işlevi lensi makinenin önünde sabit tutmaktan başka birşey değil.

Benim k100D hakkında bilgim yok, bu sebeple body hakkında tereddütlerim var, kesin bi rşey diyemiyorum

Tarih: 28 Ocak 2012, 13:23 - İp: 85.***.**1.66
usthaforce
usthaforce (üye)
Denizli / Amatör

@G.Emre
canon 20d fiyatları beni biraz aşıyor. canon 300d'nin yanında m42 adaptörde var yani fiyata o da dahil. Şuan canon 300d ve Pentax arasındayım. birkaç aksesuar arastırması yapacağım. tavsiyelerinizi dikkate alacağım abi teşekkürler.

Tarih: 28 Ocak 2012, 13:32 - İp: 88.***.**8.147
  • 1