ckayro
ckayro (üye)
Diyarbakır / Amatör

Başlangıç İçin Kafam Çok Karıştı

slm bu sitenin taptaze üyelerindenim fotoğrafçılığa yeni başlayacak biri olarak makine arıyorum bu siteye kayıt olana kadar fujifilm s1700 veya s1800 düşünüyordum (fiyatları bütçeme uygun)ama forumu okuyunca alırsam pişman olacaımı hissettim kafam çok karıştı canon 450d -100d veya nikon d3000 çok daha iyi gibi görünüor nikon d 3000 daha önde ama fiyatlarıda pahallı ne yapcm ben şimdi ikinci el temiz bir d 3000 bulabilirmiyim (bulursam ne kadar olur)yoksa biraz daha mı beklemeliyim (para biriktirmek için).gece ruyamda nikon d3000 görüyorum:D cevaplar için şimdiden teşekkürler

Tarih: 24 Temmuz 2010, 12:52 - İp: 88.***.**2.40
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

evren guzel acıklamıssın.

sony a 300un nikon d3000e artıları

1. govdede af motoru
2. govdede titreşim onleme ozelligi
3. hareketli lcd.
4. live view
5. live view modunda hızlı af (diger markalar live view modunda hala dogru durust af yapamıyor.)

nikon d3000 in a300e gore artıları

1. üstünde nikon yazıyor
2...
3...
4...
5...

durum bu.
hal boyleyken tutup d3000 oneriliyorsa ben buna gulerim.
insanların bukadar yanlıs yonlendirilmelerine sessiz kalamam malesef.
uc sayfadırda eksilerini anlatmama ragmen hala daha elle ttulur bir gerekce goremedim nikon onermek için

tekrar ediyorum d3000 uzerınde nikon yazmasa BİR ALLAHIN KULU bile bu makinenin yuzune bakmazdı.
d3000 uzerınde sony yada pentax yazsa yerden yere vurulur, zaten sony-pentax ne anlar dslr işinden denirdi.
d3000 uzerınde nikon yazmasaydı adamlar basından beri dslr lerde olan af ozelligini makineden cıkarmıs diye alay edilirdi.

ama gel gör ki ustunde nikon yazıyor.
insanlarda bilincsizce ve sorumsuzca yonlendirilmelerinin sonuclarına katlanmak zorunda kalıyor.

Tarih: 26 Temmuz 2010, 18:48 - İp: 217.***.**1.44
mirachlesevim
mirachlesevim (üye)
İstanbul / Amatör

Konu arasına giricem ancak, gaijin gelen kutunu inceleyebilirmisin bi (:
Bu arada gaijin'in dediğinin her harfine katılıyorum.
AF motoru yok, AFli lensleri araştırırsanda fiyatlar aşırı pahalı.

Tarih: 26 Temmuz 2010, 18:57 - İp: 85.***.**1.106
mitanni
mitanni (üye)
Yurtdışı / Amatör

Tamam Sony alayimda, keyfime bakmak icin son olarak dslr-A300 mu yoksa dslr A330L mi ?

#mitanni' tarafından 26.07.2010 21:50:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Temmuz 2010, 21:49 - İp: 93.***.**8.86
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

D3000.
Buda gaijinin bilmedigi maddeler;
2.Menude RAW dosyalari duzelterek yanlis isiklandirma olsun,renk olsun kolayca degisiklik yapmaya makina icinde imkan vermesi
3.Lens kalitesi
3.1-Lens uzerindeki titresim onlemenin kasadakilerden daha iyi performansa sahip olmasi.
4.Ileride tamron yada Sigma gibi ucuz lens firmalarinin yeni bir lens urettiginde ilk olarak Nikon veya Canon mount olanlarini cikarmalari.
5.Flash ve isiklandirma performansi
6.Daha iyi ele oturan ve tus ergonomisi daha iyi bir kasa.
7.Ikinci elde daha iyi getiri ve genis musteri kitlesi
8.Eger digerlerinden ucuzsa arkadaslardan bazilarida ucuz diyorlar,ki bundan baska artiya gerekmi var.
Hem ben SONY alma da demiyorum yanlis anlasilmasin.Fiyat onemli ise ucuzunu alirsin o kadar.Daha ne gerek var uzatmaya anlamam.Nikon eksik falan,lensi alsinda fokus yapmasin komik oluyor biraz.
Yada ,Sony alsin arkadas da gaijin galip gelsin gibi bir durum yani ne hirs yapti be deli oglan...The End.

#ozansan' tarafından 27.07.2010 19:36:45 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 27 Temmuz 2010, 17:28 - İp: 221.***.**6.23
muratreis
muratreis (Objektif)
İstanbul / Meraklı

A300 kullamış bir kişi olarak yorumlama yapabilrim sadece...

Öncelikle Titreşim önleyici çok işe yarıyor, takılan her lensinde (Tamron ve Sigma olsada) bu özelliğin çalışması çok güzel

Minoltanın 20 senelik lenslerini bile AF olarak kullanmak güzel zaten herkes bir tane 50 mm f/1.7 ve Beercan edinmeye çalışıyor eskide olsa kaliteleri yüksek güzel fiyat olarak uygun lensler. Yani eski lens kullanabilmek güzel.

Liveview sanırım çıktığı dönemde en iyisiydi halada bu konuda Sony modelleri (ki yeni modeller çok iyiler) çok iyi.

ISO başarısı ve renkleri bana göre oldukça iyiydi.

Satarken hiç zorlanmadım bir üst modele geçtim

Lens olarak evet özellikle Canona göre çeşitliliği belki azdır. Ama sıfır olarak baktğınızda zaten iyi Lenslerin hepsi pahalı. O yüzden lens konusu ayrı ve özel bir konu.

Carl Zeiss gibi bir markanın arkasında olması lens konusu yönünden çok güzel. Keyifli lensler.

Bir amatör genellikle 3 lens taşır özel bir amacı yoksa. Bir günlük kullanım, portre ve az ışıkta iyi görüntü veren ucuz bir 50 mm ve birde Tele. Bu yöndende herhangi bir sorun yoktur.

Kasa oldukça iyi ele oturuyordu. Bana göre sorunsuz bir makineydi. Tabi burada makine (özel durumlar hariç) yanı sıra lens biraz daha öne çıkıyor.

Buda zamanla tecrübe ile olacak işler.

Tarih: 30 Temmuz 2010, 15:16 - İp: 81.***.**9.145
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

muratreis vermiş cevabı, benım tekrar yazmama luzum yok.

gorunen köy kılavuz istemiyor

Tarih: 30 Temmuz 2010, 15:50 - İp: 92.***.**4.232