ckayro
ckayro (üye)
Diyarbakır / Amatör

Başlangıç İçin Kafam Çok Karıştı

slm bu sitenin taptaze üyelerindenim fotoğrafçılığa yeni başlayacak biri olarak makine arıyorum bu siteye kayıt olana kadar fujifilm s1700 veya s1800 düşünüyordum (fiyatları bütçeme uygun)ama forumu okuyunca alırsam pişman olacaımı hissettim kafam çok karıştı canon 450d -100d veya nikon d3000 çok daha iyi gibi görünüor nikon d 3000 daha önde ama fiyatlarıda pahallı ne yapcm ben şimdi ikinci el temiz bir d 3000 bulabilirmiyim (bulursam ne kadar olur)yoksa biraz daha mı beklemeliyim (para biriktirmek için).gece ruyamda nikon d3000 görüyorum:D cevaplar için şimdiden teşekkürler

Tarih: 24 Temmuz 2010, 12:52 - İp: 88.***.**2.40
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

Ayrica bahsettigim lensler arasindaki fiyat farkida burda sizin belirttiginiz gibi falan degil.Sadece 30 dolar oynuyor

canon 50mm f:1.8 tıkla

nikon 35mm f:1.8 tıkla

sony a330+ kit tıkla

d3000+ kit tıkla

turkiyede spot piyasada durum bu, garantili alınınca fiyat farkı cok cok daha fazla olur.
yurtdısı fiyatlarıda yukarıda.
gorunen koy kılavuz istemiyor.

Tarih: 25 Temmuz 2010, 18:35 - İp: 217.***.**0.228
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Gel sana Japonya koyunu gezdireyim...Ayrica arkadas 350 dolari bassin ona sifir kilometre D3000 kit lensi ile getirmeyen olsun.Sony getirmiyorum iste inat ya.Onlari pahali alin orda ceza size...

#ozansan' tarafından 26.07.2010 15:48:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Temmuz 2010, 15:38 - İp: 221.***.**6.23
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

diger markaların daha iyi modelleri varken nikon almanın tek acıklamasıda inattır zaten. soylediklerimi bi cumlede ozetledigin için tesekkurler.

#gaijin' tarafından 26.07.2010 15:52:53 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Temmuz 2010, 15:51 - İp: 217.***.**1.64
mitanni
mitanni (üye)
Yurtdışı / Amatör

Merhaba arkadaslar ben Serdar.
Bir kac saniye once sitenize uye oldum ve merakli birinin eski uyeleri belkide yinemi ayni soru diye cileden cikartacagi mecburi girisimi yapacagim kizmayin
Baslik bana genel olark bir miktar bilgi edindirdi ama ben yeni baslamak isteyen biri olarak nikkon d3000 ve sony dslr a300 arasinda kaldim hangisi daha mantikli yada bunlarin disinda bir oneride olabilir.
Almanya´daki Media markette Nikkon icin fiyat 333 euro
Danimarka`da evimin yakinindaki bir magazada ise Sony icin verilen fiyat 3400dkk /450 euro
Bu fiyat araliklarinda birsey almak istiyorum...

Tarih: 26 Temmuz 2010, 16:01 - İp: 93.***.**8.86
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mitanni yazılan sunca seyı okuyup hala bu soruyu soruyosan yinemi aynı soru demem, sadece oku derim
DEFALARCA yazıldı.
buradada yazıldı, artısı eksisi yazıldı, nedneleri niçinleri yazıldı. sorunda yeni tek bir nokta olsa cevap verecegim ama bu soru daha oncede birebir aynı sekilde soruldu.

lutfen biraz anlayıs. size yazılanların hiçbir farkı olmayacagını bile bile sordugunuzu dusunuyorum.
lutfen biraz anlayıs.

Tarih: 26 Temmuz 2010, 16:21 - İp: 217.***.**1.64
mitanni
mitanni (üye)
Yurtdışı / Amatör

Gaijin arkadasim sorumda herhangi bir kasit arama ve anlamda yukleme lutfen.
Sadece ogrenmeye calisiyorum cunku yazilanlari okuyunca bir cok insanin bir dogruda birlestigini goremiyorum. degisIk fikirler var,net bir ortak irade yok parami sokaga atmak istemiyorum...
Sen Nikon yerine Sonny diyorsun bunu goruyorum
ama bircok yorumda bana fransizca kadar alakasiz gelen ne oldugunu bilmedigim terimleri gorunce saglikli muhakeme yapamiyorum

#mitanni' tarafından 26.07.2010 16:41:55 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Temmuz 2010, 16:39 - İp: 93.***.**8.86
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

estagfurullah herhangi bir kasıt aramıyorum. benim amacımda hesap sormak degil.
ama 3 sayfa yazıda anlatılan seyleri 3. sayfanın sonunda tekrar soruyorsan bu tabiri mazur gor hazırcılıktır.

konu makineler oldugunda zaten kimsenin ortak bir paydada bulustugunu goremeyeceksin, boyle bir sey yok.
biri sırf ustunde nikon yazıyor diye onu begenir kendince artılar uydurur,
kimi sırf ustunde canon yazıyor diye ona ısınır onu onerir.
kimileride cıkar sunun su eksisi var bunun bu artısı var der.
kimisi begendigi makinedeki o eksileri gormezden gelir, ama begenmedigi makinedeki artılarıda gormezden gelir.

eger bu ikisi arasında kaldıysan sony COK COK daha iyi bir makine, bu inkar dahi edilemez.

Tarih: 26 Temmuz 2010, 16:55 - İp: 217.***.**1.64
mitanni
mitanni (üye)
Yurtdışı / Amatör

Anladim bu ikisi arasinda sonny cok daha iyi.

Peki bu fiyatlara tekabul edecek baska bir alternatifin var mi ?
( fiyati biraz daha yukari cekersem ama fazla degil

Tarih: 26 Temmuz 2010, 17:01 - İp: 93.***.**8.86
evren-
evren- (üye)
İstanbul / Amatör

Sony minolta' yı satın alıp piyasaya diğerlerine göre çok sonradan girdi. Bu işin profesyonelleri canon ve nikon' un yanında hala olumsuz bakıyorlar sony' e. Ama firma belli ki sıkı yatırım yapmış ve sonuçları da ortada. Bugün bi 500 D ile A 550 arasında çok fazla bir fark yoksa bu sony' nin başarısıdır. Bu kabul edilmek istenmiyor.

Ben amatörün amatörü biriyim. İlk bakışta bile sony özellikle fiyatından dolayı ve ekranının kullanışlığından dolayı bana cazip geliyor. Başkasına cazip gelmeyebilir. Herkesin kendi zevkidir. Ama ortada çok çok basit bir karşılaştırmada bile ortaya çıkan kullanış ve fiyat avantajları var.

Bütün bunlardan sonra sırf ismi için anlamsız tercihler yapıp insanları yanlış yönlendirmek etik değil. Kişi uzmandır, yaptığı çekimden para kazanıyordur, o zaman alır üst seviye bir canon ve geniş ve pahalı lens ailesinden sonuna kadar faydalanır. Ama iş amatörlere gelince yukarıda yazdıklarım işte.

Herkese saygılarımla ve sevgilerimle.....

Tarih: 26 Temmuz 2010, 18:14 - İp: 94.***.**5.120
evren-
evren- (üye)
İstanbul / Amatör

@mitanni

Alternatifi ne yapacaksın? Al bi sony bak keyfine yav.....

Tarih: 26 Temmuz 2010, 18:16 - İp: 94.***.**5.120