indexemx
indexemx (üye)
İstanbul / Amatör

Başlangıç İçin Hangi Dslr

Merhaba arkadaşlar.Ben yeni fotoğraf çekmeye başlayacağım.Bu yaz Amerikaya work and travel ile gideceğim için iyi bir makina almayı düşünüyorum.Herhangi bi deneyimim olmadığı için profesyonel makinalarda sizce hangisini almalıyım.Nikon D90 çok övüyolar ama onu alıpta hakkını verememek var.Direkt böyle bi makinadan başlamam nasıl olur acaba.Çünkü Amerikaya gitmişken iyi bi makina almayı düşünüyorum.Ne dersiniz.Ya da bu yaz düşük bi makina alıp seneye yazın tekrar gidersem D90 gibi bi makina mı almalıyım.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler

#indexemx' tarafından 03.02.2011 23:08:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Şubat 2011, 23:04 - İp: 88.***.**2.104
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

d90 profesyonel kullanım sunan orta seviye bir makina. Eğer hiç DSLR kullanmadıysanız, zorlanabilirsiniz.
Bana sorarsanız, makinayla uğraşmak yerine gezinin tadını çıkarmak için, bir DSLR-like alın. Sabit objektifli, her amaca hizmet edecek bir makina.
ama bu DSLR almayın demek değil. Eğer fotografçılık anlamında ilerlemeyi düşünüyorsanız, d90 alabilirsiniz. Sadece anı fotografı çekecekseniz, DSLR-like almak daha mantıklı olacaktır.

Tarih: 3 Şubat 2011, 23:18 - İp: 88.***.**2.169
indexemx
indexemx (üye)
İstanbul / Amatör

Haklısınız dslr like daha avantajlı gibi duruyo ama d90 gibi iyi bi makina alıpta kendimizi o makinada geliştiremezmiyiz.?

Tarih: 3 Şubat 2011, 23:37 - İp: 88.***.**2.104
ozaygonlum
ozaygonlum (üye)
Antalya / Amatör

tabiki geliştirirsiniz. önemli olan azimli olmak.fotoğrafçılıkla ilgili hiç birşey bilmiyorsanız ddlr lerden hangisini alırsanız alın zorlanacaksınız. d90 da biraz daha zorlanırsınız çünkü menüsü ing. ama şunu söylemek istiyorum eğerki içinizde bir fotoğrafçılık aşkı varsa amerikaya gitmişken bi dslr ile dönmeni,zi tavsiye edrim. çünkü orada makineler türkiyeye göre baya ucuz. d90, canon 550d canon 500d makinelerinden herhangi birini alabilirsiniz.

Tarih: 4 Şubat 2011, 00:02 - İp: 88.***.**7.115
umitt
umitt (üye)
İstanbul / Meraklı

''d90 da biraz daha zorlanırsınız çünkü menüsü ing.''
Ozay bey zamanınızı yardım etmeye ayırıyorsunuz,iyi güzel ama şu bölümü okuduğumda hep bu yorumunuzu görüyorum ve gerçekten gereksiz olduğunu anlayın artık.Arkadaş zaten work&travel'a gideceği için ingilizce biliyor ki bilmese bile sözlük kullanabilir bunun zorlaştırıcı bir etkisi yok.Çeviri yapmayacak arkadaş sadece bir cihazın menüsünü kullanacak.

Tarih: 4 Şubat 2011, 01:20 - İp: 217.***.**0.184
  • 1