omgnofear
omgnofear (üye)
Ankara / Meraklı

Ankara’da Pentax K100d

2, 3 aydır makine arayışındayım ve son kararımı K100D'de kılmış bulunuyorum. Kaç kere FZ30, FZ50 alırken son anda vazgeçtim .

Herneyse konuya gelelim. Ankara'da 18-55mm f/3.5-5.6 kit lensi ile (birde hediyeler falan olursa çanta falan hoş olur :D) en uygun fiyatla nerede bulabilirim? Şu an için ideefixe'de en uygun fiyat gibi gözüküyor ancak ailemiz biraz takıntılı internetten alışveriş konusunda. Bu yüzden elden teslim almak istiyoruz makineyi. Tripod Foto'da 1360 gibi bir fiyatı vardı 9 taksit ve yanında hiçbirşey olmadan.

Şunuda belirteyim alabileceğim en yüksek taksit sayısında almak istiyorum peşin fiyatına taksit ile. Malum taksitler kendi cebimden çıkacak.

Kısaca en uygun fiyat olduğuna inandığınız güvenilir yerler neresidir Ankara'da? Gidip yarın pazarlığımı yapmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

#omgnofear' tarafından 05.01.2007 14:25:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ocak 2007, 14:24 - İp: 85.***.**7.188
cazip
cazip (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşım fz 50 den niye caydın iyi bir makinadır lensi laica ve çok kaliteli ayrıca zom olarak 420 mm .senin alacağın makinadaki kit lensi 110 mm eder onunla zevk alamassın moralin bozulur birde zoom lens almaya kalksan
oda 300 400 ytl .bunuda düğün.ayrıca fz 50 ile makro çekim 4-5 cm ye kadar yaparsın orasını burasını değiştirmeden.sen iyice bir düşün.
saygılar

Tarih: 5 Ocak 2007, 19:17 - İp: 195.***.**1.52
b_ipek
b_ipek (üye)
Ankara / Amatör

Arkadaşım FZ50 d-SLR/like makina, K100D ise dSLR.Kit lenslerde okadar kaliteli değil ve 2. bir objektif alman kesin. Cazip bey son derece haklı. Ama adam gibi bir dSLR like istiyorsan Fuji s6500df yi tavsiye edeceğim. Şahsen bende Ocak ortasını bekliyorum. 3 aylık bir araştırmadan sonra beni bu sınıfta kesecek tek makina olarak tespit ettim.
Aşağıdaki linkleri bir incele derim.
http://www.dpreview.com/reviews/fujifilms6000fd/
http://www.megapixel.net/reviews/fuji-s6000/s6000-gen.php
http://forum.donanimhaber.com/m_10699947/tm.htm
dpreview.com'da almayı düşündüğünüz k100D ve Panasonic FZ50 ile ilgili full incelemelerde mevcut
Tecrübenizi bilmiyorum, Ancak bu incelemelerde özellikle ISO 200 den daha yüksek ISO'lardaki noise (Gürültü-Kumlanma-Gren) iyi dikkat edin. Ayrıca yatay ve dikeylerdeki rosulation(Keskinlik) ile max. zomm'da (5x ten sonra) kenarlarda oluşan aşırı renklenmelere iyi dikkat edin, çünkü örnek resimler, küçük boyutlarda bu hataları farkettirmiyor. Resimler % 100 crop' landığında, yada gerçek boyutlarında distorsiyon, renklenmeler ve hatta noise sırıtıveriyor.
Saygılar...

Tarih: 5 Ocak 2007, 20:12 - İp: 62.***.**8.125
alpersatir
alpersatir (üye)
Ankara / Amatör

Merhaba hocam. Bence gayet iyi bir seçim yapmışsın. Ben 18-55 kit lensi ile birlikte 1400YTL ve 8 taksitle necatibeyde doğan foto dan aldım.Öncelikle pentax distribütörü bükeye e-posta atarak ankarada nerede bulabileceğimi sordum sağ olsunlar birkaç gün içerisinde bayilerinden birine gönderdiler. Ama şu an çok popüler bir makina birçok yerde bulabileceğine eminim.Şimdiden hayırlı olsun. Hoşçakal

Tarih: 5 Ocak 2007, 21:42 - İp: 88.***.**3.117
omgnofear
omgnofear (üye)
Ankara / Meraklı

FZ50'den vazgeçmemin sebebi aynı fiyata K100D alınabilmesi.İleride FZ50'nin beni kısıtlayabileceğini düşünüyorum.

Ayrıca 2, 3 ay sonrada Sigma 70-300mm F4-5.6 DG objektif alma planım var. Öncelikli olarak makineye ısınmam gerek kendi kit lensi ile. Fotoğrafları incelediğimde 18-55 lik lens fiyatına göre tatmin edici görünüyor.

Bu arada kendi kafamda SLR-Like'mı yoksa SLR'mı sorusunada cevap verdim. Yani SLR-Like alma gibi bir planım yok artık. FZ50 hakkında yorumlardan çok alınabilecek bir yer tavsiyesi olursa daha çok faydalı olur benim için .

Tarih: 5 Ocak 2007, 22:51 - İp: 85.***.**5.100
omgnofear
omgnofear (üye)
Ankara / Meraklı

Alpersatir bugün bahsettiğin yere bakacağım.

Tarih: 6 Ocak 2007, 10:37 - İp: 85.***.**7.180
xtolga
xtolga (üye)
İstanbul / Amatör

Fotoğraf makinesi seçiminizde sizin tercihinize saygı duyuyorum, çünkü sizin beğendiğiniz makine her zaman en iyi makinedir.

Pentax ların kit lensinin iyi olmadığını düşünen arkadaş varsa, Adnan ın açtığı "Netfotograf Pentax K100d Test" topic teki fotolara baksın.

Tarih: 6 Ocak 2007, 11:19 - İp: 85.***.**8.26
  • 1