morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

Analog Zenitten Sony A300 E =)

Merhaba arkadaşlar..Zenit 12xp marka analog makinemle amatör olarak fotoğrafçılıkla uğraşıyorum bi süredir..Ama artık maliyeti çok fazla gelmeye başladı sadece bi film alıp banyo ettirmek 10 tl ve sadece 30 35 tane foto elde edebiliosnz onlarnda yarısı istediiniz gibi çıkmıo..durum bu oluncada istediğim gibi basamıyorum denklanşöre..Artık dslr ye gecmenin vakti geldiğini düşünüyorum fakat daha önce hiç dslr makine kullanmadım..Zenitimde tele lenslerim flnda war baya meraklıyım aslında ama dslr kullanmak nasip olmadı..Bana 1000 1500 tl civarında makine tavsiye etmenizi rica ediyorum..Baya bakındım foruma ve bana 450d ve a300 yakın geldi fakat giriş seviyesi dslr dienler war ne demek o yani bunu merak ettim bide?? şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için..

#morpurple' tarafından 03.07.2009 17:59:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Haziran 2009, 00:11 - İp: 78.***.**1.227
dragci
dragci (üye)
Zonguldak / Meraklı

ben kısa süre önce a300 aldım babalar gibide makine benim için valla.

sana tavsiye ederim. elindeki titremeyi gösteren bi sinyal seviyesi var o sinyal düşünce titreme azaldı demek oluyor o zaman iyi fotoğraf çekebiliyorusun. lime view özelliği hiç yoktan iyidir gerçi çok lazım olmadı bana. hava atmaktan başka bir işe yaramadı. görenler soruyor sadece dikkat çekici. gece çekiminde lime view pek iş görmüyor çünkü görüntü cep telefonlarındaki gibi sekmeye başlıyor ve ekrandan pek birşey belli olmıuyor. sadece güneş ışığında ve zor çekim pozisyonlarında işe yarayan bir özellik. şunuda söylemeden geçemeyeceğim. ekran yerinden hareketli diye çabuk bozulur sanmayın. gerçekten çok sağlam bir mekanizması var. maşallah.

bu arada gaijin harbi döktürmüş yani tüm yazdıklarını okudum hatta kaydettim.

ilk sayfada bile yeterince bilgi vermiş kendisi daha ne olsun.

Tarih: 25 Haziran 2009, 14:48 - İp: 78.***.**3.102
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

nerden ve ne kadara aldınız acaba örenebilirmiyim? bugun ankarada gezmediim yer kalmadı sadece köksal fotoda a350 bulabildim oda taksitle 1600 dedi en son a300 elinde yokmş ama bulursam onuda 1350 ye vercem dedi baya iyi gibi bu fiyat..

Tarih: 25 Haziran 2009, 17:09 - İp: 85.***.**3.252
dragci
dragci (üye)
Zonguldak / Meraklı

teknosadan 1300 e aldım. yalnız son 2 tane kalmıştı 1-2 hafta önce. dediler üzerinde pil yok. sebebini onlarda bilmiyordu. neyse yan sanayi pil aldım internetten 42 tl ye, taa gaziantep'den zonguldak'a geldi 3 tl ye. yan sanayi ama gerçekten yüzlerce resim çekiyorum bitmiyor bir türlü. baya bakındıydım almadan önce internetten. en ucuz gerçekten teknosa idi. bir de teknosa garantisini göz önünde bulundurduğumuzda iyi fiyat

Tarih: 25 Haziran 2009, 17:47 - İp: 78.***.**2.27
dragci
dragci (üye)
Zonguldak / Meraklı

ya bir de bir laf duydum geçen "hiç bir profesyonel sony kullanmaz" diye sinirim bozuldu niye böyle bir şey olsun ya da olabilir mi fikrim yok ama ben makinemden memnunum arkadaş

Tarih: 25 Haziran 2009, 17:50 - İp: 78.***.**2.27
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

ne kullanırmış peki prof.lar, onu da söylemişler mi? nikon mu?canon mu?
Allah'tan prof.değilim

Tarih: 25 Haziran 2009, 17:57 - İp: 88.***.**5.57
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

niye sinirin bozuldu dragci? profesyonelmisin?
markaya bukadar ozdeslesmek cok dogru bir tutum degil. bosver isteyen istedigini desin...
boyle diyenlerin cektikleri fotografları gormek gerek..
iyi fotografcılık elindeki makinenın markasıyla degil cektigin fotograflarla ölcülür..

ayrıca bir profesyonel (kelime anlamı bu işten para kazanan kimse,usta yada bilgili fotografcı degil,bir insan acemi olup profesyonel olarak bu işi yapabilir, aynı zamanda usta olup amatorce bu işi yapıyorda olabilir. kavramları karıstırmamak gerek.) hangi alet kendisine maksimum faydayı katacaksa onunla calısır..

cok duyduk oyle lafları,cektikleri fotograflar profesyonellerin kullandıgını soyledikleri markalardan cıkan çöplerdi.

Tarih: 25 Haziran 2009, 18:03 - İp: 78.***.**5.197
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

teknosa da yok hiç yaa gözükmüo

Tarih: 25 Haziran 2009, 18:40 - İp: 85.***.**3.252
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Teknosada olan ürünler elde kalmış son teşhir ürünleriydi ve bitti

Tarih: 25 Haziran 2009, 19:06 - İp: 88.***.**9.118
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

hmm ii olmuş o zman

Tarih: 25 Haziran 2009, 19:15 - İp: 85.***.**3.252
dragci
dragci (üye)
Zonguldak / Meraklı

bu sitede çok şey öğrendim ve yolun başındayım. tabiki profesyonel değilim amatörüm ama anladım ki amatörlük ya da profesyonellik kullandığın makinayla ya da fiyat etiketiyle pek ilgisi yok.

sadece bu kadar para vermişken böyle bir laf duymak sinir bozucu oldu benim için. yoksa canon sony pentax nikon falan filan hepsi güzel hepsi alınabilir bence.

Tarih: 25 Haziran 2009, 19:15 - İp: 78.***.**2.27