morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

Analog Zenitten Sony A300 E =)

Merhaba arkadaşlar..Zenit 12xp marka analog makinemle amatör olarak fotoğrafçılıkla uğraşıyorum bi süredir..Ama artık maliyeti çok fazla gelmeye başladı sadece bi film alıp banyo ettirmek 10 tl ve sadece 30 35 tane foto elde edebiliosnz onlarnda yarısı istediiniz gibi çıkmıo..durum bu oluncada istediğim gibi basamıyorum denklanşöre..Artık dslr ye gecmenin vakti geldiğini düşünüyorum fakat daha önce hiç dslr makine kullanmadım..Zenitimde tele lenslerim flnda war baya meraklıyım aslında ama dslr kullanmak nasip olmadı..Bana 1000 1500 tl civarında makine tavsiye etmenizi rica ediyorum..Baya bakındım foruma ve bana 450d ve a300 yakın geldi fakat giriş seviyesi dslr dienler war ne demek o yani bunu merak ettim bide?? şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için..

#morpurple' tarafından 03.07.2009 17:59:13 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Haziran 2009, 00:11 - İp: 78.***.**1.227
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

son mesajını okuduğumda kızgınlığım geçmemişti, yoksa ona alınmadım
"hala daha bilerek yada bilmeden bu gerizekalıların laflarıyla hareket edip, surada adam akıllı bişey anlatan insanların soylediklerini deli sacması gibi gorenler olması sinirimi bozuyor.
eger dedigin gibi bir arastırma yapmıs olsaydın bu forumda, her baslık altında bu soyledıklerımı okurdun zaten..
designwishede bunları defalarca yazdım soyledim mesela,ama kendisi hala daha pahalı makine iyi fotograf ceker diyebiliyorsa boşa konusmusum demektir.
kimbilir hangi gerizekalının kafasından sallamaya bile gerek duymayıp baska bir gerizekalıdan duydugu sacmalıkları kıstas alıp secim yapıyorsunuz.."

ben de senin, benim söylediklerimden ,bunu çıkardığına çok şaşırdım.
bak : .....

neyse,uzatmayacam, kaprisli kız hiç çekemem.
bu arada,
hala bana makina aldıramadığına ve şirinlik yapabildiğine de çok şaşırdım

#designwish' tarafından 24.06.2009 01:18:07 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Haziran 2009, 01:15 - İp: 88.***.**9.147
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

makine almak isteyen bu saatte dukkan actırıp alır,sen almıyosun ben ne yapıyım

arasıra şirinlik yapabiliyorum evet,içgudusel bişey sanırım

Tarih: 24 Haziran 2009, 01:21 - İp: 78.***.**1.173
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

sen bana, "git 6500 al" diyosun, ben napiym ? 6500'le ben afiş çalışması yapabilecek miyim? titrek ellerimle, tripodsuz çekim yapabilecek miyim? hadi bilboard'u geçtim, iç -dış mekan çekimi yapabilecek miyim?
adam bana dedi ki (atıyorum): " benim mağazam gece çok bi güzel oluyo bacım, akşam bi çeksen de ,bassak" çekebilecek myim ?
Adama şirinlik yapsam ne kadar faydası olur ? ya da desem ki, "beyefendi benim elim titrer buyrun siz çekin,fazla zoom yapmayın,,uzun pozlayın, diyaframı da accık kıstınız mı olay biter" ..faydası olur mu ?

Tarih: 24 Haziran 2009, 01:34 - İp: 88.***.**9.147
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

ahah cok eğlendim :D

Tarih: 24 Haziran 2009, 01:40 - İp: 85.***.**2.114
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

profesyonel amaclar gudup amator gibi calısırsan bunların hiçbirisini hiçbir makineyle yapamazsın,trıpod kullanmak zorunlu bu gibi bir işte.sevmen yada sevmemen degil mesele..
ellerinin titrek olmasını titresim onleme ozelligi engeller sanıyorsun ama bu cok yanlıs bir dusunce. kompaktlarda titreşim onleme sana maksımum 2 stopluk bir avantaj saglar..
yanı 1/30 da degilde 1/15te fotograf cekersin..
titreşim onleme bir mucıze vaadetmiyor..
bakma sen ınceleme fotograflarına yok oyle bişey..

biri sana içmekan cekimi dediginde, isoyu en dusuge alıp, tripodu kurup diyaframı kısıp uzun pozlama yapmazsan, detay alamazsın,detay alamazsan bunu işleyemezsin ve basamazsın..
ama sen ısoyu yukseltirim, trıpodsuz elde titreşim onlemeyle adam gibi fotograf cekerim diyorsan bende sana senı gıcık edecek bısuru sey soylerım..

fotografcılıgı is ozelligine baglamıssın sen bu durumda..
ama belkide en gereksiz ozellige baglamıssın..

------------------------------------------------------------------------

tavsiye, su s1000fd lerden bitanede sen al..
10 mp gerekli olabilir senın için..

http://urun.gittigidiyor.com/FUJI-FinePix-S1000-S1000FD-12x-OPTIK-ZOOM-4GB-SD_W0QQidZZ18369388

390 lira şaka gibi..
yanınada bir tripod al oda 40-50 lira eder..
en iyi titreşim onleme sistemi trıpoddur,bunuda not ediyim..

Tarih: 24 Haziran 2009, 01:45 - İp: 78.***.**9.114
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

s1000fd mi? şaka de mi bu?? almam, vallahi de almam
bi kere hep diyorum sana, inadıma yapıyosun biliyorum, ben zoom halkası istiyorum bana ne yaa.. çevirecem onu ben ,gözüm açık gider valla :D
işe endeksledim , derdimi kısa yoldan anlatmak için. yoksa aslında benim; onu boynuma asıp, seke seke yürüyüp, gördüğüm her suskun hikayeyi fotoğraflayasım var...
bu pentax K100D mi olur ? (biliyorum 6 MP ama ) A300 mü olur ? bilmem. ama şu an 900 TL den bir kuruş fazlam da yok.
bana fuji deme, çok soğudum ben ondan. nikon da deme başka ne dersen de?

Tarih: 24 Haziran 2009, 02:07 - İp: 88.***.**9.147
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

gaijin sanırım ben dslr almaktan wazgeçtim slr-like lar ilgimi çekti özellikle fiyatlarıyla..geçtiimiz bi hafta boyuncada s9600 kullanma fırsatı bulmştm bikaç kez fena diil gibiydi..slr-like denilen şey onlar dimi?? ondan tavsiye edermisin acaba biraz açıklayabilirmisin iyice öğrenene kadar slr-like kullanmak kafama yattı aslında geniş zoom aralığıda etkili oldu bunda..ama hiçbi fikrim yok slr-like lar hakkında ne önerirsin bna??

Tarih: 24 Haziran 2009, 02:22 - İp: 85.***.**2.114
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ozaman bir fz50 al,
cevir halkasını bolbol..
yine gereksiz bir ayrıntı..
------------------------------
yada

http://www.netfotograf.com/ilan.asp?ad_id=22443

al sana seri ilan bolumunden bir kıyak..
kacırma cok uzulursun.

Tarih: 24 Haziran 2009, 02:28 - İp: 78.***.**8.90
morpurple
morpurple (üye)
Ankara / Amatör

kimin içindi bu öneri gaijin?

Tarih: 24 Haziran 2009, 02:36 - İp: 85.***.**2.114
kurbaga_kermit
kurbaga_kermit (üye)
İstanbul / Amatör

@morpurple, senin başlığı işgal ettik, kusura bakma artık. öneriye de bulaşma, çok kızarım benim o diyosam, benim o hem o sana küçük gelir boşver...

benim isyanım seni eğlendirmiş zaten, suçunu bil ,çekil aradan, bu başlık benim artık
-------------
fikrini değiştirmene gelince, 9600 like'tır evet ve iyidir. bakma sen gaijin'e. (ne dicek bilmiyorum ama )

#designwish' tarafından 24.06.2009 02:50:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 24 Haziran 2009, 02:48 - İp: 88.***.**9.147