elina_
elina_ (üye)
İzmir / Amatör

Amerikadan Fotoğraf Makinesi Alma

amerikadan bir fotoğraf makinesi almak istiyorum ama yakında amerikaya gidip gelende olmadığından b&h photoda veya bestbuyddan internetten alsam kargoda fazla sorun yaşar mıyım?

Tarih: 17 Mayıs 2012, 22:12 - İp: 88.***.**6.213
burak33
burak33 (üye)
Ankara / Meraklı

kargoda sıkıntı yaşamasınız ama gümrüğe gidip kendiniz çekmeniz gerekicek vergileri şuysu buysuyla türkiye piyasasındaki fiyatlara denk gelcek aşağı yukarı burdan almanız daha mantık lı bu durumda. ama eğerki ordan gelen bir tanıdık varsa yanında getirebiliyorsa sorun çıkmaz diye düşünüyorum

Tarih: 17 Mayıs 2012, 22:57 - İp: 78.***.**3.187
almiofficial
almiofficial (üye)
Adana / Amatör

Hatırladığım kadarıyla 90-100 euro ve sonrası elektronik ürünler gümrüğe takılıyor. Yasal limitini tam olarak bilmiyorum.
'Eline' arkadaşımızında bahsettiği gibi eğer tanıdığınız v.s yok ise sizinde gitme durumunuz yok ise hiç fanteziye gerek yok. Türkiye şartlarında garantili ve elden bir alışverişle kafanızı ve gönlünüzü ferah tutun bence. Aksi takdirde gümrüğüydü vergisiydi fiyat katlanacaktır. Çekilen çilede cabası. (+) Dolarında şuanki güncel kuru göz önüne alındığında bu sizin için hiçte karlı bir alışveriş olmayacaktır.

Tarih: 17 Mayıs 2012, 23:22 - İp: 195.***.**0.225
  • 1