ankaa
ankaa (üye)
İstanbul / Amatör

Amazon. Com Dan Alışveriş

merhabalar.hollandada bulunan bi yakınım aracılığıyla amazon.com dan canon 550d almak istiyorum ama çok kararsız kalmakla beraber çok da bilgisizim bu konularda.konuyu baştan anlatmak gerekirse canon 550d için hayyamda ufak bi araştırma yaptım. güvendiğim bi yerde spot 1450 iken 2 yıl garantili yerler 1750 tl fiyat verdi. amazonda ise 650 dolar yani 1170 tl diyor. işin garanti boyutu yada işte amazondan alışverişin güvenirliliği kısmında en ufak bir bilgiye dahi sahip değilim.eğer amazondan almak yerine hayyamdan spot alıp 1 yıl mağaza garantili almak daha mantıklı derseniz hayyamdan alıcam.ha yok amazondan almak daha iyi derseniz amazondan alıcam.hatta amazondan alma durumumda 1450 spot için verebileceğim parayı amazonda body+18-135 lens 850 dolar (1525 tl ) bunu alıcam.bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.amazondan alırsam bir sorun halinde neyle karşılaşırım ?

Tarih: 5 Nisan 2012, 23:26 - İp: 85.***.**2.54
ercan43
ercan43 (üye)
İstanbul / Amatör

Gümrük olayına kafayı takma derim. Madem Amazon.com'dan arkadaşın alacakmış, alsın. Garantisiz spot mal olarak kabul edersin. Hiç olmazsa orijinal ambalajında gelir. İlk sen açmış olursun. Garantisini yok say. Arıza verirse (ki neden versin? düşürmedikçe, darbeye maruz kalmadıkça durduk yerde bu ürünler kolay kolay arıza vermez) Türkiye'de tamir ettirirsin. Fazla dert etme...

Tarih: 8 Nisan 2012, 15:26 - İp: 92.***.**4.28
ankaa
ankaa (üye)
İstanbul / Amatör

pek çok teşekkür ederim .nihai kararım verdim sayenizde, amazondan alıyorum

Tarih: 9 Nisan 2012, 14:25 - İp: 85.***.**3.17