grayish
grayish (üye)
Ankara / Amatör

Amatörler İçin Dslr

Arkadaşlar merhaba;
Ben fotoğrafçılığa karşı yeni ilgi duymuş birisiyim. Bir DSLR makine alıp kendimi geliştirmek istiyorum; fakat aldığım makineyi hemen değiştirmek için değil uzun dönemde kullanmak için almayı planlıyorum. 1000-1250 YTL civarında bir bütçe ayırabilirim.
Bana tavsiye edebileceğiniz makineler hangileri olurdu???
Ben ve benim gibi fotoğrafçılığa başlamayı arzulayan amatörlere yardımlarınızı bekliyorum...

Tarih: 2 Şubat 2009, 16:12 - İp: 212.***.**4.3
forestquar
forestquar (üye)
Eskişehir / Amatör

kit lensi ile birlikte k-100 d super ve bütçeyi daha yukarı çekerek sigma 70-300 apo macro lens

Tarih: 3 Şubat 2009, 01:33 - İp: 88.***.**1.74
grayish
grayish (üye)
Ankara / Amatör

Hocam tavsiyen için teşekkür ederim; ama marka olarak Pentax' ı hiç düşünmemiştim.
Çevremdeki fotoğrafçılıkla ilgilenen arkadaşlarım Nikon'un D60 veya D80 gibi modellerini hatta bütçemi biraz daha zorlayarak D90' ını almamı tavsiye ediyorlar; fakat açıkçası bu kadar ileri bir seviye makine benim için fazla mı orasını kestiremiyorum.
Bununla birlikte 300-500 lira ucuz diye alacağım düşük seviyedeki makinenin kısa bir süre sonra ihtiyaçlarıma cevap vermemesinden de korkuyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum...

Tarih: 3 Şubat 2009, 09:19 - İp: 212.***.**4.3
ogel
ogel (üye)
İstanbul / Amatör

En profesyonel fotografcilar icin en pahali ve gercekten de en ust duzey makinalari ureten iki markanin, en profesyonel olmayan modellerini aldiginizda, pek de ileri seviye bir sey almis olmuyorsunuz.

Kararinizi soyle verin bence: Markaya mi para vereceksiniz? Yani en profesyonellerin kullandigi en ust duzey markalarin alt duzey makinalarini alarak kendinizi profesyonel mi hissedeceksiniz? Yoksa ihtiyaciniz olan "Duzey"de sizin paranizin karsiligini en iyi veren markalari mi tercih edeceksiniz?

Ayrica sunu da sakin gozden kacirmayin: "Giris seviyesi" denen makinalarin en basitleri bile, DSLR fotografciliga yeni baslayanlarin EN AZ bes yil boyunca kesfedemeyecekleri kadar karmasik, sofistike ozelliklere sahiptir. Tabii kullanim kilavuzunu okursaniz, fotografciliga emek verirseniz ve makinanizi "AUTO" modunda kullanmazsaniz... (AUTO modunda kullanacaksaniz DSLR almayin zaten)

Tarih: 4 Şubat 2009, 19:00 - İp: 88.***.**8.163
grayish
grayish (üye)
Ankara / Amatör

Açıkçası ben yeni birşey alırken markasının da olması gerektiğini düşünüyorum ve bu yüzden Nikon almaya karar verdim gibi.
Ayrıca aynen "ogel" arkadaşımın söylediği gibi "kullanim kilavuzunu okuyup, fotografciliga emek vererek ve makinamı "AUTO" modunda kullanmadan" birşeyler başarmak istiyorum.
Bu sebeple alacağım makine biraz komplike olur ve onun için zaman harcadığımda sürekli yeni birşeylerini öğrenebilirsem eminimki makinemi daha çok sevebileceğim.
Onun için sizlere sorum, Nikon D60 benim gibi yeni başlayacaklara yukarıda bahsettiğim hususları sağlayabilecek bir makine midir?

Tarih: 5 Şubat 2009, 15:25 - İp: 212.***.**4.3
savage24
savage24 (üye)
Karabük / Meraklı

canon eos 1000D ya da 450d olabiliir

Tarih: 5 Şubat 2009, 22:22 - İp: 85.***.**1.184
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Arkadaşlar merhaba; Ben fotoğrafçılığa karşı yeni ilgi duymuş birisiyim.

ilk başlarda dslrye hemen geçmeni tavsiye etmiyorum. Şöyle bir compact dijital makineleri kokla. Ondan sonra zaten ne tür bir makineye-lense ihtiyacının olduğunu anlarsın. Yumuşak bir geçiş yapmış olursun.
en azından direk dslrye dalmaktan iyidir.
böylece daha bilinçli hareket etmiş olursun.
biraz bu compact makinayı kullandıktan sonra yine gel buralara;

kompactlarla nereye kadar? gerçektende dslrler iyiymiş..
yok gövdede iyi ama lenste iyi
lensin zoomu iyi
yok yok bokehi iyi..
şunun geniş açısı iyi bunun kıpraşım önleyicisi iyi..
sony mi? canon mu? nikon mu?

gibi tartışmalara katıl
bekleriz.

Tarih: 5 Şubat 2009, 22:40 - İp: 88.***.**6.41
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

fotoğrafçılığın 7 katınıda gezmeden geçme..

ben kaçıncı kattaydım yawww?

Tarih: 5 Şubat 2009, 22:42 - İp: 88.***.**6.41
jimbo
jimbo (üye)
İstanbul / Amatör

giriş seviyesi DSLR olur
yani Nikon D60
Canon 1000D veya 450D
Pentax K100 gibi.

ama yurtdışı bağlantın varsaNikon D40 sadece 400 USD, iyi makinadır ayrıntılara takılma.

Tarih: 7 Şubat 2009, 13:21 - İp: 88.***.**3.164
hightech
hightech (üye)
İstanbul / Meraklı

Nikon alacaksan bir tane az kullanılmış D200 al öyle giriş seviyesine bulaşma
yahutta sıfır Sony a200 al rahat et.

Tarih: 8 Şubat 2009, 18:42 - İp: 85.***.**2.132
  • 1