canci
canci (üye)
Ankara / Amatör

Amatör E Bir Makine Tavsiyesi

İnternette dolaştıkça son zamanlarda fotoğrafa olan ilgim gittikçe arttı.
Henüz fotoğraf konusunda bilgim olmamasına rağmen
evdeki sıradan fotoğraf makinemle bile fotoğraf çekmek çok hoşuma gidiyor ve profesyonel anlamda olmasa bile bu işle uğraşmak istiyorum.
İnternette araştırma yaparken yaklaşık 1 yıl önce bu siteyi gördüm ve üye oldum.
Burda bu yazıyı yazmaktaki amacım fotoğrafa nerden başlamam gerektiği konusunda bu konuda ustalardan tavsiye almak. Fotoğraf ile ilgili ankarada gidebileceğim kurslar var mı?
Ve başlangıç seviyesi için 1000 - 1500 YTL arası alabileceğim bir fotoğraf makinesi tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

Teşekkürler
--
M. ONUR CANCI
G.Ü. C.ENG. DEP.

#canci' tarafından 29.08.2005 14:47:40 tarihinde düzenlendi.

#canci' tarafından 29.08.2005 14:48:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ağustos 2005, 14:17 - İp: yok
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

AL bir Nikon coolpix 8800 başla fotoğraf çekmeye.

#eruhi' tarafyndan 30.08.2005 10:41:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 10:40 - İp: yok
canci
canci (üye)
Ankara / Amatör

ozaman son 3 soru
1. bu makineyi en uygun fiyatla nerden alabilirim.
2. bu makineyi aldıktan sonra ankarada gidebileceğim fotoğrafçılık kursu biliyor musunuz (bu kadar bilmediğim özelliği olan bir makineyi yardımsız kullanmama imkan yok ayrıca fotoğraf konusunda zaten çok büyük bir bilgim yok sadece fotoğraf çekmeyi seviyorum )
3. Bir arkadaşım dün bana canon EOS 300d almamı tavsiye etti bu konuda sizin düşünceleriniz nelerdir. Nikon dan daha iyi bir makine midir?
cevaplarınız için teşekkürler
--
M. ONUR CANCI
G.Ü C.ENG. DEP.

#canci' tarafyndan 30.08.2005 13:17:32 tarihinde düzenlendi.

#canci' tarafyndan 30.08.2005 15:42:04 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 13:17 - İp: yok
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili Onur Cancı ,
Benim gördüğün en ucuz fiat www.gittigidiyor.com da.
Ayrıca www.beachcamera.com ve benzeri satıcı sitelere bakabilirsin.
Nikon 8800 fotoğrafçılığı seven , uğraşan iyi amatörler için diye düşünüyorum. 10X zoom ( 35-350 tele zoom (mm))ve titreşim azaltıcı özelliği olan 8 megapiksel digital bir fotoğraf makinası.
Canon EOS 300 d de çok güzel bir makina, biraz daha profesyonel işi ve birkaç da objektif alman gerekecek. Sana makina daha pahalı malolacaktır.
En iyisi sen www.letsgodigital.org adresinden daha detaylı bilgi edinebilirsin. G.Ü.nde Ögrenci Fotoğraf Kulubü muhakkak vardır ,onlarla görüş , yeni arkadaşlar edinirsin. Ankara daki kursları da o arkadaşlarından öğrenebilirsin.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 16:15 - İp: yok
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili Onur Cancı ,
Bilgini geliştirmek , daha fazla bilgi edinmek için bu siteyi(www.ytufok.yildiz.edu.tr)gezebilirsin. Ayrıca (www.ytufok.yildiz.edu.tr/download/egitim.pdf) Temel Fot.Eğitim notlarını okumanı tavsiye ederim.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 16:44 - İp: yok
portigo
portigo (üye)
İstanbul / Meraklı

sevgili eruhi arkadaşım
arkadaş başlangıç için dedi al bi makina (8800)çek demişsinde sanki 2 günlük mal alıyo

#portigo' tarafyndan 14.09.2005 22:50:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Eylül 2005, 22:50 - İp: yok
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili Portigo ,
Herşeyden önce forum'lardan dost edinmek de hoş bir olay.
Ben sitenin yeni üyelerinden sayılırım.Herkese buradan selamlar.
Arkadaş "profesyonelce olmasa da bu işle uğraşmak istiyorum" diyor .Ayrıca 1500 ytl. de parayı gözden çıkarmış. İyi bir makina peşinde.Biraz gayret gösterip kullanımı çözdükten sonra , uzun yıllar kullanacağı bir makina 8800 . Başlangıç olarak basit bir makina ile başlıyacağına , bununla başlasın daha iyi.Üstelik bu benim fikrim. Araştıracağı site isimleri de verdim.Galiba benim de Nikon takıntım var.Herkese güzellikler...

Tarih: 15 Eylül 2005, 14:46 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

evet kardeşim sana tavsiyem nikon 8800 dür çok harika makina al ve gör kesinlikle pişman olmazsın [>:D

Tarih: 15 Eylül 2005, 17:22 - İp: yok
ruhiodev
ruhiodev (üye)
İzmir / Amatör

Sevgili Enginmetin,
Fikrime katıldığın için teşekkür ederim.Aklın yolu bir.
Onur Cancı bir konu açıp ayrıldı galiba . Çünkü 15 gündür kayıp.Ne aldı, neye karar verdi bilmiyoruz.Daha ucuz kaliteli makinalar da var. Kendisinin karar vermesi gerekir.
Ayrıca genç kardeşimiz İnşaat Müh.liği öğrencisi yanılmıyorsam.

Tarih: 15 Eylül 2005, 17:44 - İp: yok
enginmetin
enginmetin (üye)
Çankırı / Firma

sevgili eruhi biz sadece görüşlerimizi sunarız herkesin kendi tercihi tabiki hoşçakal görüşürüz

Tarih: 15 Eylül 2005, 17:50 - İp: yok
canci
canci (üye)
Ankara / Amatör

Daha hangi makineyi alacağıma karar veremedim. aslında makineyi nerden alacağıma da karar verebilmiş değilim.
Gittigidiyor iyi bir alternatif gibi görünüyor ancak buradan alacağım ikinciel ürünlere sizce güvenebilir miyim?

Son durumda okulların açılması ve buna paralel olarak işi bırakmam nedeniyle makinenin değerini 1000YTL civarı birşeyler olması lazım, Bu yüzden ikinciel alternatifine yöneldim.
Sizce ikinciel bir makine mi baksam yoksa biraz daha bekleyip sıfır bir makine mi almasam?
İkinci el makine alırken nelere dikkat etmeliyim.

Bu arada ben inşaat değil bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve forumu takip ediyorum ancak gönderdiğiniz değerli mesajlara yanıt verecek zamanım olmadı(okulda işler biraz yoğun uzun uzun düşünerek mesaj yazacak kadar vaktim olmadı) bu durumdan dolayı hepinizden özür diliyorum.
Artık son olarak ikinci el mi? Sıfır mı? İkinci el nasıl alınır? sorularıma verecğinizi umduğum değerli cevaplarınız ve tavsiyelerinize göre bir makine alacağım.

teşekkürler
--
M. ONUR CANCI
G.Ü C.ENG

#canci' tarafyndan 17.09.2005 12:04:56 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Eylül 2005, 12:05 - İp: yok