viennale
viennale (üye)
İstanbul / Amatör

Alma Kardes Yanarsin!!!

arkadaslar yarin d80 imi aliyorum. ne yazikki buradan cok yardim alamadim. 450d almiyorum. son kez yapma kardes yanarsin diyen cikacakmi bakalim

Tarih: 13 Haziran 2008, 21:59 - İp: 78.***.**5.118
afrikalı
afrikalı (üye)
Yurtdışı / Amatör

Sevgili arkadaşlarım,

Artık fotoğraf çekme değil makine teknolojisine sahip olabilme yarışı başladı. Fotoğraf severler bir yerde haklılar. Şu elektronik flimler henüz oturmadı ve en iyisini bulma arayışındalar. Yüksek asada noise ureten makineler iyi sayılmıyor. Oysa 1600 asa filmlerde greenlerin ne kadar açık olduğunu izlersek bir fikre varırız sanırım. 800 asadan sonra temiz fotoğraf beklemek doğru olmaz bence. Size bir teknoloji arayışından söz edeceğim. Bu rekabet bir noktada tıkanacak. evet duracak. işte o noktada yeni bir rekabet başlıyacak. CCD veya CMOS farketmez ama yapılabilir en iyi gövdeler üretilecek ve bu sensorler değişebilir olacak. Bundan sonra makine yerine yazılımı ile birlikte sensör satınalacağız. Burada diyeceğiz ki, "yaa ben 30 mp ff sony sensor aldım ama doğru mu yaptım?" Bir arkadaşımız diyecek :"Ben 24 mp matsuhita aldım pek de güzel" veya ben iki tane falanca sensör kullanıyorum gibi konular tartışılmaya başlanırsa hiç şaşırmamak lazım.

Tarih: 15 Haziran 2008, 08:15 - İp: 89.***.**0.122