leylahu
leylahu (üye)
İstanbul / Amatör

Aldım Fakat Bilgim Yok - Canon1000d

merhaba arkadaşlar ben önceden aranıza katılmıştım.
Almanyadan canon1000D sipariş ettim hem çok cazip geldi hemde yeni başlayanlar için canon 1000D yi tavsiye ediyorlardı.. 18-55mm lens ile birlikte aldım. bu lens ile birlikte çektiğimde fotoğrafa ilk bakıldığında kaliteli olduğu anlaşılacak mı? yoksa normal digital makineler gibi mi duracak ?
bazı digital makinelere baktıgımda 10.2 mp olanlarıda var. onunla bu aynı mı çeker yani?
lensi var diye o digitalden daha çok güzel çekmezmi?
son birşey daha demek istiyorum genellikle portre,insan çekimlerinde kullanacağım bu makina kaliteli çekip işime yarar mı? istediğim şey ilk bakıldıgında aa bu dslr ile çekilmiş denmesi. yani kaliteli bir sunum haline getirmek. çünkü insan üzerinde kurgu olarak çektiğim fotoğrafları sunuyorum.
eğer yanıtlayp bilgi verirsenzi çok memnun olurum. şimdiden teşekkürlerimi sunarım...

Tarih: 12 Aralık 2010, 09:38 - İp: 94.***.**0.47
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

bu lens ile birlikte çektiğimde fotoğrafa ilk bakıldığında kaliteli olduğu anlaşılacak mı? yoksa normal digital makineler gibi mi duracak ?

tabiki normal dijital makineler gibi duracak,hatta belki daha kotu.
siz makineye ne verirseniz onu alırsınız.

megapikselin artması kaliteyi arttırmaz, sadece fotografın boyutunu arttırır.

istediğim şey ilk bakıldıgında aa bu dslr ile çekilmiş denmesi. yani kaliteli bir sunum haline getirmek

kaliteli sunum için, fotograf cekmeyi ogrenmeniz gerek. ilk etapta enstantane nedir diyafram nedir bunların fotografa etkileri nelerdir, kadraj kuralları nelerdir, fotografta kompozisyon nasıl yaratılır vs. ogrenmelisiniz, olabildigince cok fotograf izlemeli, olabildigince cok pratik yapmalısınız.
yoksa isterseniz 5000 liralık bir makine kullanın farketmez.

fotografı makine degil fotografcı ceker.

Tarih: 12 Aralık 2010, 11:28 - İp: 88.***.**8.140
flowersss
flowersss (üye)
İstanbul / Amatör

afedersiniz galijin fakat fotoğrafçı fotoğraf makinesi olmasa neyi nasıl çekicek onu merak ediyorum da ?
ben netlik ve derinlikten bahsediyorum.
brn fotoğraf çekmeyi zaten biliyorum efendim
fotoğraf mayama kalite vericek bi kabartma tozu arıyordum okadar..
teşekkürler.

Tarih: 12 Aralık 2010, 17:32 - İp: 62.***.**6.136
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

fotografı makine degil fotografcı ceker.

bu lafı

afedersiniz galijin fakat fotoğrafçı fotoğraf makinesi olmasa neyi nasıl çekicek onu merak ediyorum da ?

boyle anladıysanız soylenecek pek birşey yok

Tarih: 12 Aralık 2010, 21:56 - İp: 217.***.**1.148
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

fotografa ilk bakildiginda kaliteli oldugu anlasilacak mi?

yoksa normal digital makineler gibi mi duracak

lensi var diye o digitalden daha cok guzel cekmezmi

bu makina kaliteli cekip isime yarar mi?

Kusura bakmayin ama sorduklarinizdan, kabartma tozundan daha fazlasina ihtiyaciniz var gibi gorunuyor.

En iyisi hele *siz* bir cekmeye baslayin, sorularinizin cevaplarini kendi gozleriniz versin.

Tarih: 13 Aralık 2010, 16:18 - İp: 69.***.**7.137
  • 1