cartal
cartal (üye)
İstanbul / Meraklı

Aldigim 20d Kullanilmis Mi ?

Merhaba,

Bugun sirkeciye gittim. D80 almaya kararliydim. Ancak orada satici 20Dyi onerdi ve fiyat olarak da 1300 usd dedi. Fiyatinin dusuk olmasindan dolayi bir gariplik olabilecegi aklima geldi ancak satici bir sorun olmadigina ve makinanin sifir olduguna beni ikna etti. Eve geldigimde makinaya daha onceden flash takilip cikarildigini flash kizagindaki izlerden farkettim. Ayrica pil uzerindeki birkac cizikten kullanilmis oldugunu da anladim.

Makinayla cekim yaptigimda 377CANON seklinde klasor acti ve dosyalar IMG_7701.JPG ismi ile basladi.

Bu bilgiler isiginda bu makinanin kullanilmis olduguna karar verdim. Makina disaridan bakildiginda tertemiz duruyor ve calismasinda bir soruna rastlamadim.

Siz olsaniz bu makinayi geri mi verir diniz ? icime bir kurt dustu perde omru dolmaya yakin bir makina satin almis olabilir miyim ? Ne yapayim sasirdim !

Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

Tarih: 3 Aralık 2006, 01:49 - İp: 85.***.**9.224
cartal
cartal (üye)
İstanbul / Meraklı

Yarin gidecegim saticinin yanina bakalim neler olacak ?

Tarih: 4 Aralık 2006, 04:04 - İp: 85.***.**3.100
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

gittiginde yine sakin ol cartal.. tartismayla olay cok daha buyuyebilir.. direk bu kameranin kullanilmis oldugunu ve parani geri istedigini soyleyip, al parani ve ayril oradan bence.. ve baska kamera da bakma tabii kesinlikle.. sonucta alacagin kameranin da nasil olacagini bilemezsin oyle bir saticidan..
sana kolay gelsin..

Tarih: 4 Aralık 2006, 04:15 - İp: 86.***.**0.120
mehmetklyr
mehmetklyr (üye)
İstanbul / Amatör

cartal adam lazımmı.. istersen döveriz adamı alırız paranı...

Tarih: 4 Aralık 2006, 04:18 - İp: 85.***.**9.108
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bak yakinda ben de geliyorum istanbula, istersen bekle cartal, beraber gidelim pataklayalim elemani.. (tabii bu cesaret mehmet de geliyor diye..)

Tarih: 4 Aralık 2006, 04:46 - İp: 86.***.**0.120
cartal
cartal (üye)
İstanbul / Meraklı

Saolasiniz Dadanagast, Mehmet ve diger arkadaslar.

Verdiginiz gazla bu sabah solugu sirkecide aldim. Dukkani beraber actik bizim satici ile. Neyse hır-gür cikmadan durumu anlattim ve anlastik. Sonucta Amerikadan gelme garantisiz (1 sene satici garantili) D30um oldu (bunun yeni oldugundan eminim.) Bana nakit 1400 usd ye mal oldu.

Yardimci olmaya calisan tum arkadaslara tesekkur ederim.

#cartal' tarafından 04.12.2006 14:45:00 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Aralık 2006, 14:44 - İp: 67.***.**0.243
ocant35
ocant35 (üye)
İzmir / Amatör

Evet, cartal kardeşimiz problemi mümkün olan en olumlu şekilde çözmüş.
Tebrikler. Ayrıca makinen de hayırlı olsun. Çok güzel bir makinen oldu ona gözün gibi bak.
Kabaca birkaç tavsiyemi göz önünde tutmaya çalış.

Bu tür makineler hiç kimseye ödünç verilmez. En sevdiğin arkadaşın senin yanında kullanır.
Objektif değişebiliyor diye ileride değişik lenslerin olsa da her ortamda lens değiştirme. Sadece temiz , hava hareketi olmayan yerde hızlıca değişecek ve lensler kapaklarıyla korunacak.Her aldığın lense güzel de bir uv filtresi alıp hemen tak, bir parmak izi lensi,1 damla su veya yeni süpürülmüş bir odada uçuşan toz makinenin eceli olabilir.
Sensör statik elk. yüklü olduğundan tozu çeker. SAKIN SENSÖR TEMİZLİĞİNİ SEN YAPMA. servis yapar. İhtiyaç olmazsa cihazın ömrü artar.
Başka makinelerin kullansdığı hafıza kartlarını takma. Aniden diğer makinenin çekim sayısından sonrasına saymaya başlar. Çok gerekliyse bir kart okuyucu ile bilgisayarda formatlayıp öyle kullanırsınız.Arka monitorun her üzerinde toz gördüğünde rastgele cisimlerle silme.

Güzel günlerinde içine sinerek kullan.

#ocant35' tarafından 05.12.2006 08:49:10 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Aralık 2006, 16:32 - İp: 81.***.**6.134
cemone
cemone (üye)
İçel / Amatör

Bu konuyu Dpreview de acmistim benimkide 500den baslamisti ve tanidigim butun arkadaslarim "aaa vahh vahh kullanilmis olabilir sen onu birgoster" dediler ama arkadasim hickimse bana klavuzu oku demedi (en az bastan sona 3-4 kere okumama ragmen daha once boyle birsey gozume ilismemisti) 7701 baslamasi daha once CF kartin baska bir makinede kullanilmasindan dolayi olur ki ben daha once kartimi 350D kullanmistim dolayisiyla o makinenin sayac degerini aldi. Karti bilgisayarda formatladiktan sonra makinede birdaha formatladim ve 0001 basladi yine ilk basta sana tavsiyem panige kapilmaman pildeki cizikler flash in takildigi yerdeki cizikleride fazla onemseme derim.. Ama gercekten mesela lcd sinde veya makinede bir problem varsa karar senindir gider hakkini ararsin.. Birde Klavuzunun yanlis hatirlamiyorsam 29 sayfasinda bu not var yani kartin formatlaman gerektigi aksi taktirde en son takilan makinenin sayac numarasini aldigi notu dusulmus.. Saygilarimla..

Tarih: 5 Aralık 2006, 08:31 - İp: 196.***.**5.194
cartal
cartal (üye)
İstanbul / Meraklı

CF karti da oradan almistim gozumun onunde yeni bir ambalaj acmisti. 30D nin kullanilmis oldugu belli idi. Ayrica aski takma halkalarinin boyalarinda (siyah) yipranmalar asinmalar mevcuttu.

Tarih: 5 Aralık 2006, 09:11 - İp: 67.***.**0.243