sarperx
sarperx (üye)
İstanbul / Meraklı

Alabileceğim 4 Marka Var... Yardım

selam arkadaşlar. dijital fotoğraf makinası alacağım. derin araştırmalarım sonucu fiyatları hemen hemen aynı olan 4 model çıkardım. çok çok profösyonel değilim. özetlediğim 4 model ise şunlar; Canon Powershot G6, Casio Exilim Pro P700, Fujifilm Finepix E900, Canon SD550.
Kullanma amacım gördüğüm ilginçlikleri, güzellikleri, aileyi vb... çekmek. bir isteğim ise şu; mesela resmi windows un resim ve fax görüntüleyicisinde açtıktan sonra Gerçek Boyut'a basınca yakınlaşan resimde pürüzlerin olmaması yani o haliyle bile net gözükmesi.
Tecrübe ve bilgilerinize güveniyorum. Şimdiden teşekkürler...

Not: Çoğu kişi biliyordur ama yine de hatırlatıyim, Exilim Pro P700, Canon lens kullanıyor...

Tarih: 11 Mart 2006, 19:42 - İp: yok
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Sarperx,bu modelleri istediğine eminmisin?
Piyasada çok tutulan modeller değildir saydıkların.Çünkü verdikleri performansa nazaran fiyatları yüksektir.Ancak içlerinden galiba Canon G6 modeli ileri amatör bir model ve fiyat olarak da Pro1 ile S2 arasında kalmış bir model.Hatta Canon A620 ye çok benziyor.
Fakat A 620 modelinde fazladan Dıgıc 2 işlemci,1 cm makro çekim var ve 4 adet kalem pille daha uzun dayanıyor.G6 3dk video,A620 sınırsız video çekiyor.
G6 alacağınız paraya 2 adet A 620 alırsınız.
Bence hiç düşünmeden A 620 alın.

Tarih: 11 Mart 2006, 20:11 - İp: 85.***.**2.168
sarperx
sarperx (üye)
İstanbul / Meraklı

düşüncelerin için teşekkürler osmanlı. peki bu fiyat seviyelerinde yani 800-900 ytl arası makinalarda tek tavsiye ettiğiniz a620 midir? 800-900 ytl arası daha iyi bi model varmıdır?

Tarih: 11 Mart 2006, 20:23 - İp: 88.***.**6.156
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Olmaz olur mu?
Ancak sen yukarıda kompakt(küçük) fotoğraf makinesi modelleri yazdığın için,daha büyük modelleri yazmadım.Sadece aileni mi çekmek istiyorsun,yoksa dahası varmı onu anlamak lazım.Otomatik çekimin yanında manuel çekimleri de olsun,fotoğrafçılık adına kendimi geliştireyim diyorsan sana bir üst sınıfın modellerini önerebilirim.
Mesela peşin 900-950 ytl ye Sony H1,Canon S2
750-800 ytl ye s5600 yada panasonic fz 5 modellerini öneririm.
Fotoğraf kalitesi adına hepsi iyi olmakla birlikte sony sanki bir gömlek üstün.

Tarih: 11 Mart 2006, 20:49 - İp: 85.***.**2.168
osmanlı
osmanlı (üye)
İzmir / Amatör

Olmaz olur mu?
Ancak sen yukarıda kompakt(küçük) fotoğraf makinesi modelleri yazdığın için,daha büyük modelleri yazmadım.Sadece aileni mi çekmek istiyorsun,yoksa dahası varmı onu anlamak lazım.Otomatik çekimin yanında manuel çekimleri de olsun,fotoğrafçılık adına kendimi geliştireyim diyorsan sana bir üst sınıfın modellerini önerebilirim.
Mesela peşin 900-950 ytl ye Sony H1,Canon S2
750-800 ytl ye s5600 yada panasonic fz 5 modellerini öneririm.
Fotoğraf kalitesi adına hepsi iyi olmakla birlikte sony sanki bir gömlek üstün.

Tarih: 11 Mart 2006, 20:50 - İp: 85.***.**2.168
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Panasonic Fz 30 veya Fuji s 9500 arasında bir tercih yap derim.Ankarada 1100 ytl 'ye 12 taksite almış bir arkadaş...Almışken adam gibi bir makine al .Casio nun canon lens kullanmasının bir artısı yok.Casionun internal ram'i de ona bakarsan samsung ekran sürücüsü Olympus (aimtron ) un da kullandığından ve daha bir sürü şey....Boş ver casio yu...

Tarih: 12 Mart 2006, 08:36 - İp: 88.***.**3.32
sarperx
sarperx (üye)
İstanbul / Meraklı

tamam arkadaşlar. söylediklerinizi göz önünde bulunduracağım...

Tarih: 12 Mart 2006, 18:25 - İp: 85.***.**1.189
  • 1