semihyldz06
semihyldz06 (üye)
Ankara / Meraklı

Adım Adım Canon Satın Alma Rehberi

Merhabalar, bu ilk mesajım. Yakın zamana kadar elimde olan Sony DSC-H5 arızalandığı için arayışa girdim. Daha çok mobilya tarzı ürün yada mekan fotoğrafı çekiyorum. Fotoğrafçılık konusunda bilgim çok az.
Sizlerden ricam, bir fotoğraf makinesi almaya karar verdiğimizde adım adım neleri kontrol etmemiz gerektiğini söyler misiniz? Örneğin ben, Canon almaya kararlıyım. Büyük olasılıkla 2. el alacağım. Ama o kadar çok model var ki... O kadar çoklar ki... Artık aralarında bu kadar fazla ne fark olabilir bilemiyorum. Daha biraz önce burada bir arkadaşın yorumunu okudum; 650D ile 100D arasındaki tek fark, 100D biraz daha küçük. Lensiydi, sensörüydü, aynasıydı... O kadar çok ölçüt var ki... Şöyle rehber niteliğinde bir açıklama yapabilecek varsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Tarih: 1 Şubat 2014, 00:35 - İp: 78.***.**2.35
buzlucam
buzlucam (üye)
Yurtdışı / Meraklı

kullanımla genelde alakası yok, çok abartmadığınız sürece.. bu kadarını söyleyim, elimden pek çok makina geldi geçti, ben sizin için yararlı olduğunu düşündüğüm şeyi paylaştım ... makinalarıma çok titizimdir.. ama birşey ispatlamak zorundaymışım gibi yazmaya zaten gerek yok ... . benden size dost tavsiyeleri...
benimki istisnamı evet istisna 45000 de olmamalıydı hatta 42000 deydi, ama Çevremde 100.000 bini tamamlamış çok az makina gördüm başkalarının makinalarıda dahil...

shutter değişirmi değişir değişenlerde senkronizasyon problemi çıkabilirmi çıkabilir....
benden bu kadar kalın sağlıcakla...

#buzlucam' tarafından 04.02.2014 08:09:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Şubat 2014, 16:35 - İp: 78.***.**2.183
semihyldz06
semihyldz06 (üye)
Ankara / Meraklı

Rica ederim, tabi ki ispata gerek yok. Zahmet edip burada deneyimlerinizi yazıyorsunuz. Tekrar teşekkür ederim.

Tarih: 3 Şubat 2014, 21:06 - İp: 78.***.**4.241
ozkan.gunyeli
ozkan.gunyeli (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Keşke sürekli düzenlemeseydiniz de bir cevap yazabilseydim bende.

Neyse herkesin fikri farklıdır sonuçta kolay gelsin.

Tarih: 4 Şubat 2014, 18:07 - İp: 85.***.**0.180
semihyldz06
semihyldz06 (üye)
Ankara / Meraklı

Aslında düzenleme yapmadım. Sitede yeniyim, belki yanlışlıkla bir şey yapmış olabilirim, kusura bakmayın.

Tarih: 5 Şubat 2014, 20:45 - İp: 78.***.**2.169
ozkan.gunyeli
ozkan.gunyeli (üye)
İstanbul / Özel Gün Fotoğrafçısı

Sizinle alakalı demedim beyefendi yanlış anlaşılmasın lütfen. Görüşmek üzere.

Tarih: 6 Şubat 2014, 18:06 - İp: 85.***.**0.180