gocov
gocov (üye)
İstanbul / Amatör

Abd Yim Ve Dslr Almak İstiyorum

Merhaba arkadaslar..

Oncelikle bole bir siteyi kurup benim gibi amotor arkadaslara yardimci olan tum usta fotagrafcilara tesekkur ediyorum..

Su an amerikadayim Work & taravel programiyla ogrenci olarak burdayim eylude Dunyanin en guzel sehri istanbuluma geri donucem.

Buraya gelirken yanima fotograf makinasi almadim ABD iyi bisey alirim diye fakat Nikon D60 tan baslayarak tavsiler uzerine Canon 40D kadar fikir degistirdim. Daha once DSLR makinam olmadi amatorce dijital makina kullaniyordum simdi iyi bisey alamk istiyorum ve burda kaldigim surede guzel resimler cekmeyi planliyorum.
Tabi bu is icin DSLR makina kullanmi (egitimi) filan alma sansim yok alip direk kullana bilecegim bir makinaya ihtiyacim var tabi almiskende ileride pisman olamayacagim ozelliklere sahip bir makanaya sahip olmak istiyorum.
Bana bu konuda yardici olursaniz tavsiyelerinizi beliyorum..
fazla abartmadan 1000-1500$ arasi bir butce olustura bilirim.

Simdiden Cok Tesekkurler...

Tarih: 28 Temmuz 2008, 07:41 - İp: 24.***.**2.195
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

DSLR alamk istiyorsanız ve daha önce kullanmamışsanız direkt kullanabilme şansınız çok az. kullanabilseniz bile istediğiniz kalitede fotoğraflar çekebilmek için mecburen birşeyler öğrenmeniz gerekiyor. yine fotoğraf eğitimi şart. orada olmanız sizin için çok büyük avantaj bizim 3000 $ bütçe ile oluşturacağımız seti sen 1500 $a rahatlıkla oluşturabilirsin. amazonda çok uygun fiyata setler var. ben sony A300 ( ) modelini bir düşün derim

Tarih: 28 Temmuz 2008, 09:45 - İp: 81.***.**7.150
sertan__
sertan__ (üye)
İstanbul / Meraklı

Selam ben Pentax K10D kullanıyorum yaklaşık 2 ay önce aldım,fotoğrafçılığa beni bu cihaz başlattı, 2 yıl önce CNN Türk de tanıtım filmini izlemiştim , ordan aklımda kalmıştı bu marka iyiki de kalmış , fotoğrafçılığı ustadan yani K10D ile öğrenmekten çok mutluyum , bana fotoğrafın en güzelini çekmeyi o öğretiyor,hergün yeni çekim teknikleri öğreniyorum,tabi yardımcı kitap ve dergilerden yararlanıyorum,benim tavsiyem ister PENTAX K10D alın ,ister almışken yeni kardeşi PENTAX K20D yi tercih edin , pişman olmassınız,şimdiden hayırlı olsun iyi çekimler....

Tarih: 28 Temmuz 2008, 21:51 - İp: 85.***.**5.112
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=33649
bu topiği de muhakkak okuyun

Tarih: 29 Temmuz 2008, 09:31 - İp: 81.***.**7.150
kdrsmrknt
kdrsmrknt (üye)
İstanbul / Amatör

dslr oldukça pahalı bir hobi. makinayı aldığınız zaman lensler konusunda kararsızlıklar başlayacak ve uzun bir süre farklı lensleri kıyaslamakla zaman harcayacaksınız.

Benim önerim Nikon D60 + Nikon 18-200 VR olacaktır. Yeni başlayan biri için en ideal kombinasyonlardan biri olduğunu düşünmemin nedeni; yeni bir makina ve geniş bir aralıkta, tatmin edici sonuçlar çıkartan yeni bir lens olması.

Bu kombinasyonla makinaya hakim olduktan sonra farklı ihtiyaçlarınız için farklı lensler üzerinde durabilirsiniz.

Sanıyorum ilk ihtiyacınız geniş açı olacaktır, bu noktada önerilerim;
Kalite <-------------------------------------> Fiyat
Nikon 14-24 Nikon 12-24 Sigma 10-20

Buna bir de (eğer ihtiyaç duyarsanız) tele ekleyerek gayet ideal bir set elde edebilirsiniz. Bu noktada önerim;

Nikon 70-300 vr + 1.4 converter Nikon 70-200 vr

Son olarak bir makro lens ihtiyacı duyabilirsiniz ki alanda önerim;
Nikon 105mm vr
Tamron 90mm

Bu adımların hiç birinde D60'ın size yetersiz geleceğini düşünmüyorum.

Tarih: 29 Temmuz 2008, 10:58 - İp: 212.***.**6.1
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

sümerkent arkadaş 1000-1500 $ arası bütçe oluşturabilirim diye belirtmiş senin bahsettiğin makineyi alsa lensi alamayacak lensi alırsa makineyi alamayacak belki de

Tarih: 29 Temmuz 2008, 11:41 - İp: 81.***.**7.150
gocov
gocov (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.amazon.com/Canon-Digital-Camera-17-85mm-Accessory/dp/B001ARY26U/ref=sr_1_16?ie=UTF8&s=photo&qid=1217478895&sr=1-16

ve

http://www.amazon.com/gp/product/B00155137S/ref=s9k2a_c5_flshimg8-rfc_g1?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-5&pf_rd_r=01BHST9ZY9HWA627EAC8&pf_rd_t=101&pf_rd_p=292859101&pf_rd_i=507846

Arkadas fikirleriniz icin cok tesekkur ederim

www.amozon.com da ustteki 2 ayri linkte Set fiyatlari var
ben sahsen CANON 40D alam ataraftarayim bir cok siteted cok iyibir makian oldugu hakkinda hatta sinifini en iyi oldugu soyleniyo Canon 40D alisam kullanamkta cok zorlanirmiyim bu konuda bir aciklamada bulunursaniz sevinirim..

Tarih: 31 Temmuz 2008, 07:40 - İp: 24.***.**2.195
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

ilk defa dslr kullanıyorsan illa ki zorlanacaksın ilk başlarda çektiğin fotoğraflar pek hoşuna gitmeyecek ama zamanla ISO diyafram enstantene hızı vs gibi konuları kavradıkça çektiğin fotoğrafların da kalitesi yükselecektir. bunun için de azimli bir şekilde fotoğrafçılığı öğrenmen gerekiyor

setlere gelince lens yatırımı yaparım diyorsan alttaki seti seç ama gövde de iyi olsun lens yatırımını daha sonra yaparım diyorsan üstteki set derim

Tarih: 31 Temmuz 2008, 09:05 - İp: 81.***.**7.150
scoff
scoff (üye)
Ankara / Amatör

ben senin yerinde olsam 40 d alırım kesınlıkle pısman olamıyacagın bir makina kullandım ordan biliyorum eger paran yetiyorsa al pişman olmassın ilerdedde tşk edersin.. kulanabilirmiyim diye tasalanma cabuk öğrenirsin... biras öğrendikten sonrada amacına uygun bir lens alırsın ama mademki ABD desin lenside oradan al türkiye fiyatları 3 kat fialan .....

Tarih: 11 Ağustos 2008, 18:31 - İp: 88.***.**6.243
  • 1