zevahir
zevahir (üye)
Kastamonu / Meraklı

Abd Den S2 Gelcek. Yanında Ne Almalı

Arkadaşlar nihayet Canon S' de karar kıldım.ABD den 420-450$ a gelecek.Garantisi burada geçmese de sorun olmayacağını düşünüyorum.Gümrüğe takılmazsa ne ala..Boynuna mı taksa kutuda mı getirse ne yapmalı??
Esas konu hazır ucuza alırken yanında neler istemeli..
Hafıza kartı ne olmalı?Teknik özelliklerinde SD tavsiye ediliyor.Video çekimleri de yapacağımdan 1 gb lik bir kingston mu almalı ya da ne almalı?
Şarz aleti+pil+çanta istemeli mi?Yani bunlarda ucuzsa ki öyledir heralde bilgi verebilir misiniz?

Tarih: 17 Ocak 2006, 21:03 - İp: yok
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Tarih: 17 Ocak 2006, 21:51 - İp: 85.***.**8.26
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

aslinda bu konuda en bilgili kisi pazarbey.. bence ise... kingston alma.. sandisk ultra II al mesela.. hatta fiyati fazla sarsmayacaksa, extreme III almaya calis derim.. video cekimlerinde, hizli kart kullaniminin avantaji yuksek..
almisken, 2 tane 1gb'lik kart almaya calis bence.. yedek kart olmasi bence cok onemli.. kart'da olusacak bir hata karsisinda, digerini takarak, cekim yapmaya devam edebilirsin.. (bir tane 1gb'lik bir tane de 512mb'lik de alabilirsin..)
...................
pil olarak, unicross sprint'i tavsiye ederim.. su anda 3000 mAH'lik piller de piyasaya cikmis sanirim.. onlardan alirsan, pil kolay kolay bitmez..

......
cantayi bence gormeden alma zevahir.. ama tabii sen bilirsin..

.......................................
bence gumrukte sorun cikmaz.. ben kac kere geldim turkiyeye, hicbirinde, aramadilar.. valizin icine atip gelebilir arkadasin..

ama bence arkadasin, oradayken acip kullansin makineyi.. sonra arizali falansa, tekrar geri gonderme derdi olmadan, arkadasin geri iade edebilir..
..soyle bir hafta kullansin.. tamam.. istemezsin.. ama kullanarak, deneyerek getirmesi avantajina bence..

son olarak.. simdiden gule gule kullan..

Tarih: 17 Ocak 2006, 21:53 - İp: 62.***.**2.10
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba zevahir;
hayirli olsun oncelikle..abd fiyatlari gayet makul oluyor.tr nin nerdeyse yari fiyatina butun aksesuarlari ile alabiliyorsun...
....
makineyi kutusundan cikarin ve bavulunuza oylece koyun..sahsi maliniz olarak algilansin gumruk memurlarinca...kutuyu ise katlayip bavulun dibine yatirmak en iyi yontemdir.
...
sd karti alacaksaniz hizli bir kart olmasina dikkat edin..su aralar sd lerin yanilmiyorsam 80x leri var...veya sandisk in ultra II leri mevcut.bunlari tercih edin.
...
valla zevahir..sen ne istiyorsan bence hepsini abd den getirt.yoksa pisman olursun..tr de en ufak slr cantasi 60-80 ytl arasi..karar senin..
görüşmek üzere.

Not:Düzeltme...sandisk ultra II demişim..düzeltiyorum extreme II veya III olacakti..ozur diliyorum.

#guronline' tarafyndan 20.01.2006 15:33:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Ocak 2006, 21:57 - İp: 212.***.**6.47
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

yettim gali.
klavyim bozuktu onun için yazamıyordum.Ama düzeldi artık.Daha doğrusu yenisini aldım.
gelilim s2, 9500 meselisine.Öncelikle belirtmek gerikirki 2 makinadan hangisini alırsanız alın kesinlikle memnuniyetinize garanti verebilirim.İkiside iyi makinalar.
s2 nn videosu 1 gb karta en iyi kalitede 8 dk kayıt yapıyor.Bunun dışında s2 nin video özellikleri çok iyi. 9500 ise yaklaşık bunun iki katı kayıt yapıyor.
Bir arkadaş kodak z 740 aldı tam 55 dk kayıt yapıyor. eğer canonda 55 dk yapsa üzerine makina olmayacak bu alanda.
s2 ve 9500 ün video kaliteleri hemen hemen aynı düzeyde. aralarında çok fazla fark yok.S2 ninki biraz daha kaliteli gibi duruyor. Bunun yanında s2 video çekerken fotoğraf çekebiliyor. stereo kayıt yapıyor.44 khz kayıt yapıyor.Rüzgar perdesi var. ama 1 gb ile sınırlı çekim yapabiliyor.
işte böyle.>Artık kararı sen ver.İster s2 ister 9500. NE diyeyim. İkisindende memnun kalacaksın.Bİrini alınca hep gözün ötekinde olacak.Acaba onu alsamı idim diyeceksin. Bence aklına en yakın olanı al.
Alıncada eğer s2 almış olursan muhakkak ultra 2 sandisk al. Eğer daha fazlasını verebilirsen extreme al. makina ve kartı amerikadan al. piller falan burdada ucuz.

Tarih: 17 Ocak 2006, 22:31 - İp: 85.***.**8.26
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

canon fazla video cekmesin istiyordur mutlaka.. cunku camcorder satabilsinler diye..
.......
zevahir, pazarbey son derece hakli.. ne alirsan al, aklinda diger makine kaliyor..
iste o yuzden, aklina en cok yatani alip kurtulman gerekir bir an once..

Tarih: 17 Ocak 2006, 22:40 - İp: 62.***.**2.10
zevahir
zevahir (üye)
Kastamonu / Meraklı

S2 alıyorum öyleyse..Hadi hayırlısı..Teşekkürler herkese.Bi sorum daha var..SLR makine sonuçta..Bu makine ile İstanbula 2 günlük kursa katılmayı düşünüyorum.Fototrek in..
http://www.fototrek.com/seminer_uygulamali.html

Fakat alay konusu olurum diye korkuyorum.Ne dersiniz hiç gündeme getirmeyeyim mi?
s9500

Tarih: 17 Ocak 2006, 22:54 - İp: 85.***.**3.168
zevahir
zevahir (üye)
Kastamonu / Meraklı

SLR değil diyecektim.

Tarih: 17 Ocak 2006, 22:55 - İp: 85.***.**3.168
pazarbey
pazarbey (Avukat)
Kütahya / Amatör

Bu gidişle bakırköyde bizim gibi hangi makinayı alacağını bilemeyip bunalıma girenler için özel bir bölüm açacaklar. Hem belki içirde hangisini alacağımıza da karar verebiliiriz.

Tarih: 17 Ocak 2006, 23:00 - İp: 85.***.**8.26
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

zevahir neden komik olsun ki? boyle bir seminere katilacak olman, bence harika.. seminerde ogreneceklerinden ziyade, usta fotografcilarla birarada olmak bile fotografciligini gelistirecek birsey bence..

...ayrica s2 is, belki bir dslr degil ama dslr kadar hizli cekim yapabilen bir makine.. 2.4 fps'di sanirim..
seminerde basarilar..

not: lutfen, seminerdeki tecrubelerini bizlerle paylas sonrasinda..

Tarih: 17 Ocak 2006, 23:05 - İp: 62.***.**2.10
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

sandisk extreme3 gerçekten çok iyi ama biraz pahalı maddi durumunuz iyiyse alın derim.

Tarih: 17 Ocak 2006, 23:08 - İp: 85.***.**2.68